Yaprak Uçlarında Sararma

bafici

Müptezel
@cannabis16 üstadın ön gördüğü gibi ne yaptım ettim, bitkiyi aşırı gübreden haşat etmeyi başardım :D Son 3 sulamayı 300 ppm civarlarında yapmama rağmen yaprak uçlarında görüldüğü gibi hafiften sararmalar oldu. 25 lt ph ayarlı suyla yıkadım toprağı. 800 ppm kirliliğinde 22 litre kadar bir runoff oldu. Çiçek gelişimini aksatmamak için tam flush yapmadım. Resimlerden yola çıkarak sizce yapılacak ekstra bir şey var mıdır yoksa böyle devam mı?

bafici

Müptezel
Şimdi gelip biri demesin naptin bu evrede bitkiye flush mu atilir diye. :)
Kanka maximum 4 güne kuruyacak zaten toprak, besinsiz kalsa ne olur kalmasa ne olur :D Runoff'un rengi tam açılmadan bıraktım, saksı 19 litre olduğu için yarım flush gibi bir şey oldu. Şu an bir 25 litre daha döksem 300-500 ppm arası bir şey çıkar, tam arındırmadım gelişim durmasın diye.

bafici

Müptezel
Işık stesine sararmış yaprak uçları diyor, gübre fazlalığına çıtırlaşmış kahverengi yaprak uçları diyor. Bende ikisi de mevcut. İkisine de müdahale ettim bakalım, göreceğiz.

Piranaa

Kıdemli Üye
Işık stesine sararmış yaprak uçları diyor, gübre fazlalığına çıtırlaşmış kahverengi yaprak uçları diyor. Bende ikisi de mevcut. İkisine de müdahale ettim bakalım, göreceğiz.
Bafici aynı durumdayiz kankam benimde aynı yaprak uclari seni takip ediyorum aslında ben şöyle soyligim gübreyi fazla vermedim çiçeklenmeye gireli 10 gün oldu 5 litre suya 7ml blom 3 ml topmax ekledim 2.5 2.5 litre suladim iki bitkimi ama büyük ihtimalle ışık streesi gübre değil ikimizinkide bende 10 litre ph ayarlı su ile alttan 2 ser bardak akacak sekilde flushladim ve dimmeri yüzde 20 kıstım

Son düzenleme:

bafici

Müptezel
Bafici aynı durumdayiz kankam benimde aynı yaprak uclari seni takip ediyorum aslında ben şöyle soyligim gübreyi fazla vermedim çiçeklenmeye gireli 10 gün oldu 5 litre suya 7ml blom 3 ml topmax ekledim 2.5 2.5 litre suladim iki bitkimi ama büyük ihtimalle ışık streesi gübre değil ikimizinkide bende 10 litre ph ayarlı su ile alttan 2 ser bardak akacak sekilde flushladim ve dimmeri yüzde 20 kıstım
kardo benim yaprak uçları ufaktan kurudu, o büyük ihtimalle gübre yanığı. ama aynı ışık stresi gibi sarı uçlu olanlar da var. Işığım çok yakındı zaten, en tepeye 10 cm, ortaya 35-40 cm deydi. şimdi 20 cm yükselttim. Telefondan lüx metreyle bakınca 25 k civarı çıkıyor şu an orta kısmı. teorik olarak az bir değer ama telefon da doğru ölçmüyor olabilir. bakalım üstatlar görüp bizi aydınlatırlar :D

Piranaa

Kıdemli Üye
kardo benim yaprak uçları ufaktan kurudu, o büyük ihtimalle gübre yanığı. ama aynı ışık stresi gibi sarı uçlu olanlar da var. Işığım çok yakındı zaten, en tepeye 10 cm, ortaya 35-40 cm deydi. şimdi 20 cm yükselttim. Telefondan lüx metreyle bakınca 25 k civarı çıkıyor şu an orta kısmı. teorik olarak az bir değer ama telefon da doğru ölçmüyor olabilir. bakalım üstatlar görüp bizi aydınlatırlar
Kanka dert etme öylede boylede verimi alicaz 2 bitkiden 200 almayız 150 alırız 100 alırız icimligimizi kurtarir

bafici

Müptezel
Kanka dert etme öylede boylede verimi alicaz 2 bitkiden 200 almayız 150 alırız 100 alırız icimligimizi kurtarir
ben bu durumun verimi çok etkileyeceğini düşünmediğim için pek panik yapmadım açıkcası. Toprağı yıkadım, kuruduktan sonra da sadece ihtiyaç olan gübrelerden vericem. biobizin ıvır zıvır 3-4 tane gübresini de verdim sürekli, şimdi bloom, top max ve pk13-14 gidicem sadece bitki toparlayınca.

Piranaa

Kıdemli Üye
ben bu durumun verimi çok etkileyeceğini düşünmediğim için pek panik yapmadım açıkcası. Toprağı yıkadım, kuruduktan sonra da sadece ihtiyaç olan gübrelerden vericem. biobizin ıvır zıvır 3-4 tane gübresini de verdim sürekli, şimdi bloom, top max ve pk13-14 gidicem sadece bitki toparlayınca.
Bende bekliyorum şuan 2 sulamadir boş sulama verdim bigbud daha eklemedim eklemelimiyim bidahaki sefere

cannabis16

Ordinaryüs
@cannabis16 üstadın ön gördüğü gibi ne yaptım ettim, bitkiyi aşırı gübreden haşat etmeyi başardım :D Son 3 sulamayı 300 ppm civarlarında yapmama rağmen yaprak uçlarında görüldüğü gibi hafiften sararmalar oldu. 25 lt ph ayarlı suyla yıkadım toprağı. 800 ppm kirliliğinde 22 litre kadar bir runoff oldu. Çiçek gelişimini aksatmamak için tam flush yapmadım. Resimlerden yola çıkarak sizce yapılacak ekstra bir şey var mıdır yoksa böyle devam mı?

bu bitkinin birşeyi yok..sadece yaprak uçları yanmış..besin kitlenmesi yaşamamış demekki toprakta tuzlanma ve toksik atık falan yok.sağlıksız değil,yaprak renginden gübrenin fazlalık sınırında olduğu belli zaten de öyle ölümlük kalımlık bişeyi yok..haşat olmuşluk hiç yok....flush atmalık durum var yada yok,sen atmışsın artık ve 800 ppmler çok az bu evrede, 1000-1200lere dayandır epsom tuzu ve PK 13/14 ağırlıklı gübreli su ile. bir tam dozaj,bir yarım dozaj şeklinde de gidebilirsin gübreli sulamayı temkinli olmak istersen...bu saatte kadar gelen bitkiyi öldürmen çok zor artık fazla gübre yüzünden...kaçıncı haftaları bilmiyorum ama 4-4,5 hafta gelişimi gibiler tip olarak,..sömekleri oluşturmuşlar ve budlanma mevzusu başlıyor artık..CO2 ve ışığının ellerinden öper , bakalım ne kadar budlanacaklar...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    +1
  • muadip muadip:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    +1
  • muadip muadip:
    ******** ********* hahahaha***** ********** ** ******** ******* ********** ********** **** **
  • muadip muadip:
    ********** ***** *** ******* hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    ********* ** *
  • ax-b ax-b:
  • muadip muadip:
    ** ******** ****** ***** ****** ***** ** **** *** ****** ***** ***** hahahaha*** ** *
    +1
  • muadip muadip:
    **
  • muadip muadip:
  • S sodamoda:
    ******** ******** ********* ******** **** *** ******* **
  • T tarimbakani33:
    ********** ** **** *** ******** *** ** *** *** ** * **** ***** ******* ** ******* **** *** ****
  • T tarimbakani33:
    hahahahahahahaha****
  • E escobar78:
    ********* hahahaha* *** ***** ******* *** **** **** ***** ***** ******* ***** ******* ******* *** ******* ********* ******* ******* **** **** ** *********
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    hahahahahahahaha***
  • bafici bafici:
  • Yesil888 Yesil888:
    hahahaha*** ***** *** * ******* *** **** * **** ***** * ***
  • Yesil888 Yesil888:
  • bafici bafici:
    bafici bafici: ** ******