Yaprak uçlarında sararma

Sicko

Yeni üye
Selamlar, auto bitkimin bir tanesinde yaprak uçlarında sararmalar başladı. Sizce Calmag eksikliği midir ? Şuan yaklaşık 35. gününde White Widow auto. En son sulamayı gübresiz olarak Erikli pet şişeden verdim. 20. gününden itibaren AN a+b 1 lireye 1ml olarak vermiştim. Gübreli olarak 3 belki 4 kere sulamışımdır.

Ayrıca daha önce 2 adet WW auto büyüttüm ama bu onlardan çok daha farklı görünüyor. Sponsor karıştırmış olabilir.

Deneyimli kankalar yorumlarınız için teşekkürler şimdiden.

kanka çin malı her led yazdığı gücü veremiyor 100w yazıyor ama 10w gerçek gücü oluyor bana fotoğraftan ışık çok zayıfmış gibi geldi sen ölçtün güveniyorsan sıkıntı yok. sık sulama yapıyorsan da küçük kalmış olabilirler.

Cengoxl

Kıdemli Üye
kanka çin malı her led yazdığı gücü veremiyor 100w yazıyor ama 10w gerçek gücü oluyor bana fotoğraftan ışık çok zayıfmış gibi geldi sen ölçtün güveniyorsan sıkıntı yok. sık sulama yapıyorsan da küçük kalmış olabilirler.
Kardeşim resimden öyle gelmiş olabilir sana! Türkiye'nin pek çok noktasına özel imalat yapan bir ustanın el yapımı LEDİ onlar. Deli gibi sipariş alan bir usta..!

Cengoxl

Kıdemli Üye
Duvardan 600 watt cekmiyordur pazarlama taktigine kurban olmussun.Mor isik olduguna göre de eski teknoloji muhtemelen verimliliği de azdır. Umarim cok para vermemissindir 1 aya gore bu kada kucuk olmasinin sebebi isik genetikler degil
Amacım satıcıyı aklamaya çalışmak değil tabiki kanka fakat o resimde iki adet 300 watt LED var. Üzerinde Veg ve bloom modu mevcut!

Sicko

Yeni üye
Ekli dosyayı görüntüle 3741valla kardeşim senin kızlar gene iyi benimkiler neredeyse 1 aylık :eek:
Ekli dosyayı görüntüle 3743
WW auto mu bunlar ? çiçeklenmeye giriyorlar sanki, yanlış mı görüyorum ?
Forumda 3-5 kişi daha var, sponsordan alınan WW autolar hep ufak kalmış ama bu kadar ufak değillerdi. Benim bitkiler de ufak sayılırlar, şuan 45. gününde bi WW daha var onu da paylaşayım. Bu büyürken kabinim kalabalıktı, o yüzden saçma sapan bir lst eğitimi oldu.
Senin ortamda sıkıntı var sanki, hepsi çok ufak kalmış kanka.

Cengoxl

Kıdemli Üye
WW auto mu bunlar ? çiçeklenmeye giriyorlar sanki, yanlış mı görüyorum ?
Forumda 3-5 kişi daha var, sponsordan alınan WW autolar hep ufak kalmış ama bu kadar ufak değillerdi. Benim bitkiler de ufak sayılırlar, şuan 45. gününde bi WW daha var onu da paylaşayım. Bu büyürken kabinim kalabalıktı, o yüzden saçma sapan bir lst eğitimi oldu.
Senin ortamda sıkıntı var sanki, hepsi çok ufak kalmış kanka.
Valla kankam haklısın bir sıkıntı var ama çözemiyorum!
1- biobest denilen bir toprak kullandım! Ondan mı acaba diyorum
2- sıcaklık 30 civarında seyretti bir süre
3- aktarma yapmadım 10 lt lik saksı içinde patladı tohumlar
4-bugün plagron toprak geldi yarın toprağı değiştiricem
5- biobizz gübreler var elimde ( grow, bloom, topmax, alg a mic ve acti-vera)

Cengoxl

Kıdemli Üye
Valla kankam haklısın bir sıkıntı var ama çözemiyorum!
1- biobest denilen bir toprak kullandım! Ondan mı acaba diyorum
2- sıcaklık 30 civarında seyretti bir süre
3- aktarma yapmadım 10 lt lik saksı içinde patladı tohumlar
4-bugün plagron toprak geldi yarın toprağı değiştiricem
5- biobizz gübreler var elimde ( grow, bloom, topmax, alg a mic ve acti-vera)
Kanka resmen psikolojim bozuldu ****..!

Sicko

Yeni üye
Kanka resmen psikolojim bozuldu ****..!
Geçmiş olsun kanka.
Benim de ilk büyüttüğüm WW auto seninkiler kadar ufak kalmıştı ama ısının 33 derecelere kadar çıktığını hatırlıyorum ve ışık yetersizdi. Sıkıntılı büyüyeceğini bildiğim için 1 tane ekmiştim sadece. Şimdi kabinde güzel bir QB var.
Seninkiler de yüksek stressten dolayı büyümemişler. Eğer ışığına güveniyorsan ve elinde tohum kaldıysa yeniden ek bence çünkü bunlardan ağaç başına 3-5 gr alırsın gibi. İlk iki hafta pet şişeyi kesip üzerlerine delik açıp bitkinin üstüne koy ki nem fazla olsun. Şuan havalar serinledi, kabinin artık 30 dereceleri görmez diye düşünüyorum.

WW auto başka ekmeyecektim aslında ama hasatı alınca sigaranın kafasına bayıldım.

Cengoxl

Kıdemli Üye
S.aleykum kanka Allah sabır versin aynı dert bende de var 30 günlük bebeğimin hali
Geçmiş olsun kankam valla
S.aleykum kanka Allah sabır versin aynı dert bende de var 30 günlük bebeğimin hali
Geçmiş olsun kankam seninki bayaa bir küçük kalmış ama! Valla çok sinir bozucu

Cengoxl

Kıdemli Üye
Geçmiş olsun kanka.
Benim de ilk büyüttüğüm WW auto seninkiler kadar ufak kalmıştı ama ısının 33 derecelere kadar çıktığını hatırlıyorum ve ışık yetersizdi. Sıkıntılı büyüyeceğini bildiğim için 1 tane ekmiştim sadece. Şimdi kabinde güzel bir QB var.
Seninkiler de yüksek stressten dolayı büyümemişler. Eğer ışığına güveniyorsan ve elinde tohum kaldıysa yeniden ek bence çünkü bunlardan ağaç başına 3-5 gr alırsın gibi. İlk iki hafta pet şişeyi kesip üzerlerine delik açıp bitkinin üstüne koy ki nem fazla olsun. Şuan havalar serinledi, kabinin artık 30 dereceleri görmez diye düşünüyorum.

WW auto başka ekmeyecektim aslında ama hasatı alınca sigaranın kafasına bayıldım.
Evet havalar serinledi kardeşim haklısın ama elimde tohum kalmadı maalesef! Bu şekilde devam etmem gerekiyor. Ustalar devam et diyor ama bakalım nasıl olacak. Hep birlikte görücez, inşallah toparlar kendimi iki hafta geride gibi hissedip, moral bozmayıp yoluma devam etmek istiyorum...

Byfendi

Kıdemli Üye
Selamlar, auto bitkimin bir tanesinde yaprak uçlarında sararmalar başladı. Sizce Calmag eksikliği midir ? Şuan yaklaşık 35. gününde White Widow auto. En son sulamayı gübresiz olarak Erikli pet şişeden verdim. 20. gününden itibaren AN a+b 1 lireye 1ml olarak vermiştim. Gübreli olarak 3 belki 4 kere sulamışımdır.

Ayrıca daha önce 2 adet WW auto büyüttüm ama bu onlardan çok daha farklı görünüyor. Sponsor karıştırmış olabilir.

Deneyimli kankalar yorumlarınız için teşekkürler şimdiden.

Ayni sorun bnm kizlarda da var kankam.merak ediyorum nedendir.takipteyim

gustavofree

Yeni üye
4. Haftasındaki auto ww bitkimde aynı sorunu yaşıyorum epey araştırdım fakat net olarak problem budur diyemiyorum, bakırla ilgili bir problem olabilir diye düşünüyorum.

Sicko

Yeni üye

Şimdi de yapraklar kendini salmaya başladı ve alt yaprakları sararmaya başladı.
bugün Cal Mag geldi, bitki başına 1lt suya 2ml koyup suladım. Ondan önceki sulamayı 1 litre suya 1 çay kaşığı sıvı solucan gübresiyle sulamıştım, biraz toplar gibi oldu bugün baktığımda tekrar aynı duruma gelmişti. Pet şişe su kullanıyorum, PH 7,3.
Bitki yavaş yavaş ölüyor gibi hissediyorum, pek canlı görünmüyorlar, yapraklar saldı kendini.
Yapabileceğim bir şey var mı kankalar ? Yardımcı olursanız sevinirim. @silas34 @Ripley'sOG @RabbitKanka
Teşekkürler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********