Yaprak sarkması(bi türlü çözemedim)

Yesil088

Üye
Merhaba arkadaşlar Bu 5. Growum bi çok sorunla karşılaştım ve Tecrübe edindim. Fakat bu sorunu anlayamıyorum Işıkta bi sorun yok mesafesindede yok. Sulamamda sorun yok bitkinin istediği kadar veriyorum ilk 2 gün yapraklar yukarı doğru coşuyor zevk alıyorlar sanki o derece güzeller ama 3. günü kafa kısımları böyle sarkıyor diğer kısımların fan yaprakları hala yukarı doğru düzgün bi şekilde.

https://ibb.co/9s5pnss

rcakal

Üye
Susuz kalıyor bence dostum toprağı fazla kuru bekliyor olabilir misin? Bir de ne kadar sulama yapıyorsun? bitkilerin kaç günlük?

Yesil088

Üye
bitkilerim 44. günlük lemon og auto. 4 günde kuruyorlar brocum 3. topağa parmak attığımda hala nemli oluyorlar. bu yüzden 4. suluyorum kuçük kalan bitkilerime 1.800lt güzek gelişen bitkilerime 2.800lt veriyorum.

rcakal

Üye
O zaman bilemiyorum kanka yanlış bilgi vermeyeyim sana ışık kapandığında böyle inmesi normal bir tek.

Yesil088

Üye
Işık mesafemi 95den başlayıp 50cme kadar düşürdüm rahatsız olduklarını düşünmüyorum ışıktan.
Sadece kafaların ilk 2 boğumu bide aşşağısı çok canlı.

Kanka

Administrator
Yönetici
ısıyı tam o dalıp tepesınden mı olcuyorsun , ısı değilse sulama miktarın veya sıklıgınla ılgılı tam kurumadan olabılır veya mıktar fazla olabılır

Yesil088

Üye
Işığı en yüksek dalın tepesinden ölçüyorum brocum, Sulamamda;bitkilerim 44. günlük lemon og auto. 4 günde kuruyorlar brocum 3. topağa parmak attığımda hala nemli oluyorlar. bu yüzden 4. suluyorum kuçük kalan bitkilerime 1.800lt güzek gelişen bitkilerime 2.800lt veriyorum. @Kanka

Son düzenleme:

balujoe

Kıdemli Üye
kankam benim de aynı şekilde çözemediğim kızım köklerde sıkıntı yaşamış xcd üstadım asprinli su ver dedi verdim geçti

istr

Ordinaryüs
asprinli su tarifi verir misin brocum
1 lt suya 500 mg aspirinin yarısını kırıp, iyice toz haline getirip suya atıyoruz, iyice karıştırıyoruz, ph ayarlıyor ve sömeklere gelmeyecek şekilde ışıklar kapalıyken hafif ama bolca fıs fıslıyoruz

Kankalar ben de forumda bulup kaydetmiştim bu tarifi, nelere iyi gelir bu tarif, bende böyle dertler yok ama kullanayım mı

WeedMann

Üye
Genel bi foto atarsan bakalım ama bence fazla sulama toprağın yarım parmak içi de kuru olabilir seni yanıltmasın. Sigara 1 gün susuz beklese birşey olmaz anlamanın en iyi yolu saksının ağırlığından. Baktın ağır bekle bir gün daha

WeedMann

Üye
Bence hiç bişey deneme tamamen kurumasını bekle sulama yaparken hızlı verme suyu yedire yedire ver ve dediğim gibi anlamanın en iyi yolu ağırlığına dikkat et öyle yap sulamalarını kök tarafı ıslak kalabiliyor

Yesil088

Üye
Bence hiç bişey deneme tamamen kurumasını bekle sulama yaparken hızlı verme suyu yedire yedire ver ve dediğim gibi anlamanın en iyi yolu ağırlığına dikkat et öyle yap sulamalarını kök tarafı ıslak kalabiliyor
Brocum sulamadan değil o zaman çünkü dediğin gibi kurumasını bekliyorum kaldırınca hemen elime geliyorsa kurumuştur. ve dediğin gibi yedire yedire ufak ufak suluyorum. çokmu su veriyorum dedim azalttım biraz düzelmedi, az veriyorum galiba dedim bide gübre birikintiside olmuş olabilir dedim bi tık fazla verdim saksının altından su akıttım biraz gene düzelmedi

Algos

Kıdemli Üye
Sulamaya alakalı gibi duruyor. Saksının perliti az ise az hava alıyordur aşağısı kalıplaşmış olabilir gibi gibi..tam kurumadan sulama, sulamani biraz azalt kanka sonrasında yavaştan ver. Gübreyi hafif kacirmissin ona dikkat et cillop bol dumanlar

Yesil088

Üye
Sulamaya alakalı gibi duruyor. Saksının perliti az ise az hava alıyordur aşağısı kalıplaşmış olabilir gibi gibi..tam kurumadan sulama, sulamani biraz azalt kanka sonrasında yavaştan ver. Gübreyi hafif kacirmissin ona dikkat et cillop bol dumanlar
sağol brocum evet kök sorunu değil anlaşılan sulama sorunu bi arkadaş bilip bilmeden yorum yaptı kafamı karıştırdı saksının altına drenaj yapmadım az önce saksıyı kaldırıp altını okşadım biraz yarın 4. gün son sulamayı yapışım hala nemli..

vantilatörü saksıların hizasına getirdim güzel hava alsınlar diye şimdide aşşağı link olarak bıraktığım ürünü alıcam saksıların altına atıcam alttan hava alsınlar

Yesil088

Üye
Drenajı sağlayacak yer yoksa delik aç saksiya
bez saksı kanka ben başta yeteri kadar perlit koymadım sanırım yarın 4. gün ama hala kurumadılar 6 günde sulayacağım gibi normalde 4 günü geçmemesi lazım. Artık daha az suluyacam brom üsttende elimden geldiğince zarar vermeden perlit eklemeye çalışıcam bakalım umarım düzelirler hasadımı etkilemez.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    *** ******** ****** ** *** ****** ****** ** *
  • E ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ******* ***** hahahaha ******** ******** *********
  • kkush kkush:
    **
  • E ErdemRS6:
    ***** ******* ** ******* *
  • kkush kkush:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ********* ********* ******* *** **** ******* hahahaha hahahaha*** ***** ** *******
    *** **** **** **** ****** ****** ********* **
  • H Heisenberg01:
    ******* ********* hahahaha ***** ** ******* *******
  • E ErdemRS6:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ***** ***** ******* ** ***** ********** ******** ******* ****** ****** ********* ********* ******* *** **** ******* hahahaha **
  • E ErdemRS6:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H Heisenberg01:
    **** ****** ***** ** * *** ***** ******** ** ***** ****** ******** hahahaha *** ******** hahahaha* ****** ******** *** *** ********** ******
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
    ********* ***** hahahaha ** **** ***** ********* ******* ****** ** **
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahaha*
  • E ErdemRS6:
    ******* ******* ******* * ***** ***** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******* ******* *** **** hahahaha**** **** ******* ***** *****
  • kkush kkush:
    *** * **** ***** hahahaha****** ********
  • kkush kkush:
    ****** ******* ****** ***** ** ******** **** ****** ***** ******* ******* *** **** hahahaha*
    NewGardener NewGardener: ****** ******* ****** ***** ** ******** **** ****** ***** ******* ******* *** **** hahahaha*