Yakalanma Hakkında

syrentia

Yeni üye
Kankalarım merhabalar , öncelikle sorumu sormadan daha grow yapma olaylarına giremedim ama girme arifesindeyim araştırmalarım dosyalarım pdflerim hazır bol bol konu okudum ettim ama aklıma geçen gün instada gezerken bir şey takıldı.

Herhalde insta ismi verince bir şey olmaz ama tam ismi bu değil zaten izmirçevirme diye bir sayfa izmir içerisinde olan haberleri paylaşıyor sürekli yok trafik kazası yok kavga yok hırsızlık vs vs ( ki izmirde yaşamıyorum bile bir dönem oturmuşluğum var sadece ) geçen hafta içinde 2-3 farklı post olarak bizim zarboların grow yapan evlere baskın yaptığını gördüm. Adam evinde oturmuş tv izliyor yanda mars hydro seti var ya da benzeri bir şey işte hani ticaret yapıyor mu yapmıyor mu bilmiyorum.

Şimdi dedim ki ulan bu adamlar nasıl yakalanıyor nelere dikkat etmem lazım diye kendi kafamın içinde düşünürken size sormak geldi. En çok yakalanma sebepleri nelerdir size göre şöyle ilk 3 sebebinizi duymak isterim.

1. İhbar olabilir benim için çünkü çorbacın arkadaşın sağda solda salak salak konuşur eder birisi ihbar edebilir. Çorbacıya ben saksı yapıyorum dersin tersine gider ekmek parasıyla oynamışsın gibi gider şikayet eder
2. internetten alışveriş olabilir gibi geliyor bana adlı adınca takip edilen sitelerden vs kendi evine adresine sonra bir gün pat
3. zaten ticaretten vs yakalanan olabilir.

Ben bunları sırasıyla yazmadım rastgele yazdım 2-3-1 de olabilir yani sadece sizin fikirlerinizi merak edip hepsinden bir şeyler çıkartıp ona göre hareket etmek istiyorum.

Not : Korkuyorsan yapma kanka vs diyecekseniz başka konuya lütfen ben sohbete geldim buraya merak gidermeye geldim. Teşekkürler

istr

Ordinaryüs
İhbar veya faturalı alışveriş yüzünden geliyolar, İnternetten gübre toprak vs satın almak sakıncalı, ışık hadi bi nebze neyse akvaryumculuktan falan kurtarıyor. Filtre de mutfakçılıktan kurtarıyor desen. Gübreyle toprak hiç bir şeyden kurtarmıyor internetten aldığın zaman direk ben burada grow yapıyorum hocam demiş oluyorsun. Fatura kestirmezsen, elden nakit alırsan bir şey olmaz, kimseyi de rahatsız etmezsen polis senin evine uğramaz bile

Kimseyi rahatsız etmemenin içerisinde camdan cayır cayır gözüken grow ışığı da dahil bu arada, direk etiket işi çok belli oluyor ben cam açıkken bi arkadaşımdan dolabın kapısını açmasını rica ederek uzaktan eve baktım, sanarsın evde güneş var. Buna da dikkat, özellikle mor ışık tehlikeli, ya pavyon diye baskına gelirler ya da grow var diye :D

syrentia

Yeni üye
Aşağı yukarı sizin tahminlerinize yakın söylediklerinize yakın şeyler düşündüm. Buna ben korku ya da çekince değil sadece tedbirli davranma olarak bakıyorum. İhtimalleri değerlendiriyorum. Ben biraz ileriye yönelikte plan yapan birisiyim sürekli şöyle olunca böyle yapıcam edicem gibi. Genel yaşantım içinde geçerli tabi.

Tabi gidip e-arşiv e-fatura olan bir yerden isim soyisim adres tc mc ne varsa verirsen illa bugün olmazsa yarın patlarsın. Ben aklıma gelmeyen şeyler çıkar mı acaba diye yeşilli kafayla merak ettim sordum bir yandan

syrentia

Yeni üye
Kokuya dikkat et
Kimseye bahsetme
Kimseye satma
Bunlara dikkat ettiğin sürece ve evine kendi adına alışveriş yapmadığın sürece başına bir şey gelme ihtimali düşük.
Doğru koku olayı önemli. Hiç growlanan bir yere girmedim kokusu nasıl vs diye bilmiyorum ama her gün odamın içinde içiyorum sarıp sarıp çok farklı kokulardır elbet di mi

Tuzsuz Bekir

Müptezel
1 - growu sen ve ağaçtan başka kimse bilmesin
2 - Koku sorunu olmasın
3 - İnternet alışverişleri farklı kişi ve adres üzerinden yapılsın.
4 - Elektrik faturası 5-10 bin liralara dayanmasın.

Avare

Doktor
Doğru koku olayı önemli. Hiç growlanan bir yere girmedim kokusu nasıl vs diye bilmiyorum ama her gün odamın içinde içiyorum sarıp sarıp çok farklı kokulardır elbet di mi
Kanka benim burnum biraz antika kolay kolay koku almaz, aldığım kokunun da ne kokusu olduğunu çoğu zaman anlayamam. Geçen bitkileri sularken sanki böyle çayırdaymışım gibi hissettim bi an. Sonra acaba koku var mı diye tribe girdim eşime soracaktım ama hiç huylandırmayayım dedim. Bu sabah eşim hafiften kokmaya başladığını söyledi kokusunun nasıl olduğunu sordum sen içerkenki kadar değil ama farklı çimen gibi ama hafiften ot gibi kokuyor dedi.

Demem o ki koku olayı cidden çok önemli.

Ü

Üye silindi 36867

Guest
karbon filtre ve uyumlu bir havalandırma sistemi ile kokuyu tamamen çözebilirsin.
kabini konumlandıracağın yer önemli kapısını açtığında camlardan dışarı aşırı ışık vuruyor özellikle mor ışık veren ledler vs. dışarıdan bakıldığında ilgi çekmek istemeyiz.
çöpler yapraktır , daldır topraktır veya kullandığın bitmiş malzemeler her ne ise bunları nereye nasıl attığına dikkat et.
hastalık gibi durumlarda mutlaka buraya uğrarsın danışmak için yükleyeceğin fotoğraflarda exif bilgilerini silmeye özen göster kimse umursamıyor ama çok önemli.
alışveriş , elektrik vs zaten belirtilmiş. Kısacası adını , adresini , ne yaptığını senden başka kimse bilmesin gerisi allaha emanet yapabileceğin başka bir şey yok heralde varsa bende öğrenicem cevaplardan :)

syrentia

Yeni üye
Kanka benim burnum biraz antika kolay kolay koku almaz, aldığım kokunun da ne kokusu olduğunu çoğu zaman anlayamam. Geçen bitkileri sularken sanki böyle çayırdaymışım gibi hissettim bi an. Sonra acaba koku var mı diye tribe girdim eşime soracaktım ama hiç huylandırmayayım dedim. Bu sabah eşim hafiften kokmaya başladığını söyledi kokusunun nasıl olduğunu sordum sen içerkenki kadar değil ama farklı çimen gibi ama hafiften ot gibi kokuyor dedi.

Demem o ki koku olayı cidden çok önemli.
Sanırım yetiştirmeden anlamayacağım. Bazen alıyorum çorbacıdan 5-6g arabada dönerken daha paketi açmadan buram buram kokuyor. Diğer çorbacı hava presli paketlerde veriyor 0 koku misal. O zaman hiç bir şey hissetmiyorum o yüzden hep şey derim önce koku filtre olayını çözeyim sonra diğer parçalara başlarım diye planlıyorum hep kendi kafamda

syrentia

Yeni üye
karbon filtre ve uyumlu bir havalandırma sistemi ile kokuyu tamamen çözebilirsin.
kabini konumlandıracağın yer önemli kapısını açtığında camlardan dışarı aşırı ışık vuruyor özellikle mor ışık veren ledler vs. dışarıdan bakıldığında ilgi çekmek istemeyiz.
çöpler yapraktır , daldır topraktır veya kullandığın bitmiş malzemeler her ne ise bunları nereye nasıl attığına dikkat et.
hastalık gibi durumlarda mutlaka buraya uğrarsın danışmak için yükleyeceğin fotoğraflarda exif bilgilerini silmeye özen göster kimse umursamıyor ama çok önemli.
alışveriş , elektrik vs zaten belirtilmiş. Kısacası adını , adresini , ne yaptığını senden başka kimse bilmesin gerisi allaha emanet yapabileceğin başka bir şey yok heralde varsa bende öğrenicem cevaplardan :)
Çoook fazla araçla sağa sola gidiyorum işim gereği. Gerekirse sabahtan koyarım poşete istanbulun diğer tarafında bir yerde atarım çöpe gidince. Ben şu an bile siyah perde kullanıyorum içeriye ışık girmesin kimse ekranımı görmesin etmesin diye bilgisayar oynarken o yüzden gene bu perdeler ile devam edebilirim. Şu an olduğum yerden taşınma ihtimalim var eğer olursa bir yere taşınırsam orada başlayacağım 2-3 aya belli olacak bu durum. Eğer taşınmam gerekirse üst katlarda bir yer bakmak istiyorum 300-500 fazla olsun ama sağdan soldan ev gözükmesin diye onu da düşündüm aklımda.

Bakalım çıkar insanların aklına gelir bir şeyler illa konu büyür ya

Reyis

Moderator
Yönetici
Aylık elektrik tüketimi 300kw ve üzeri elektrik harcamaları dikkat çekiyor bilginize

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** ***** ****** ***** ** **** ****** **
    ** hahahaha *******
  • E ErdemRS6:
    hahahahahahahaha ** ****** ** ** ****** hahahaha ***** ****** *****
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    *** hahahaha
  • E ErdemRS6:
    *** hahahaha **** ** *