Yüksek nem azaltma yöntemleri?

bupenza

Yeni üye
arkadaslar merhaba, https://ibb.co/2S8wJHc soyle bir nem düsürücü cihaz aldim 100x100 kabin icin, nem 70 lerdeydi. 4 , 5 gundur hep acik hic degisen birsey olmadi 67 den asagi dusuremiyorum. yeni cicekleniyorlar problem olacak. pahali makineler belki ise yarayabilir ama pahali yani, bu nemi dusurmenin bir yolu var mi bildiginiz?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Havalanirma eger yasadigin bölgede havadaki nem orani yüksek ise akdeniz bölgesi gibi yeni modern nem alan klima

Thunderstruck

Yeni üye
Kaya tuzunu bir kaseye koyup takibini yaparsan nemi az da olsa düşürebilirsin. Ama bitkilere bi zararı var mıdır diye tecrübeli arkadaşlara soralım yine. Çok babaanne yöntemi çünkü bu .
Biz kısa bir süreliğine yaptık bi sıkıntı görmedik şimdiye kadar.

bupenza

Yeni üye
Kaya tuzunu bir kaseye koyup takibini yaparsan nemi az da olsa düşürebilirsin. Ama bitkilere bi zararı var mıdır diye tecrübeli arkadaşlara soralım yine. Çok babaanne yöntemi çünkü bu .
Biz kısa bir süreliğine yaptık bi sıkıntı görmedik şimdiye kadar.
evet kaya tuzunu denicem tesekkur ederim googlede arattim biraz yapi marketlerde satilan taslar var nemi almasi emmesi icin onlardan aldim koydum cadira hic fayda etmedi sonra kimyasal diye kaldirdim zarar vermemesi adina bilen arkadaslar yazabilirler mi luten kaya tuzu veya o nem alan taslar zarar verirler mi?

bupenza

Yeni üye
Kürlemede kullandığımız boveda lardan bir düzine atsak kabine bişeyler olur mu acaba :)
ben iki tane 500gr lik tas aldim nem alanlardan attim iceri yuzde 1 bile dusurmedi.bisey olur diye cikardim kimyasal sonucta . cop olucak 65 ten asagi dusmuyor nem, neyse ne olucaksa olsun zaten photo dedikleri tohumlar auto cikmisti 10 tane toppingle hasat oldular.

higthead

Jolly Green
arkadaslar merhaba, https://ibb.co/2S8wJHc soyle bir nem düsürücü cihaz aldim 100x100 kabin icin, nem 70 lerdeydi. 4 , 5 gundur hep acik hic degisen birsey olmadi 67 den asagi dusuremiyorum. yeni cicekleniyorlar problem olacak. pahali makineler belki ise yarayabilir ama pahali yani, bu nemi dusurmenin bir yolu var mi bildiginiz?

Arkadaşlar yaz ayları malum klima olmadan pek nem düşmez ama kabinde hem bitki üstünde vantilatör hemde saksı hizasından vantilatörünüz hava salınımı yapıyorsa nemi dağıtıyorsa hiçbirşey olmaz. Nem de Küf vs olayları hava sabit kaldığında ve yeterli havalandırma olmadığında olur.

Bu bitkiler doğasında dış mekanda büyüyor havada nem yüksek yazın ama dış mekanda hava bol olduğu için bitki küf yapmıyorki aynı şeyi kabinde yaparsanız bitkinize hiçbirşey olmaz. Yeterki vantilatörleriniz yukarıdan ve alttan güzel havayı çevirsin.

ELON KUSH

Kıdemli Üye
Arkadaşlar yaz ayları malum klima olmadan pek nem düşmez ama kabinde hem bitki üstünde vantilatör hemde saksı hizasından vantilatörünüz hava salınımı yapıyorsa nemi dağıtıyorsa hiçbirşey olmaz. Nem de Küf vs olayları hava sabit kaldığında ve yeterli havalandırma olmadığında olur.

Bu bitkiler doğasında dış mekanda büyüyor havada nem yüksek yazın ama dış mekanda hava bol olduğu için bitki küf yapmıyorki aynı şeyi kabinde yaparsanız bitkinize hiçbirşey olmaz. Yeterki vantilatörleriniz yukarıdan ve alttan güzel havayı çevirsin.
kanka peki kuruturken nasıl bir çözüm yolu bulucaz?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • NE0 NE0:
    ******* hahahahahahahaha**** hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* hahahaha** *** ****
  • Houp53 Houp53:
    Houp53 Houp53: ***** ********** ******** ** ****** ***** * **** * ****** *** *********