White widow naleti

2MoreWeeks

Doktor
Kankacım en acilinden neem oil denen yağdan alıp, önce güzelce spreyleyip, sonra tek tek yapraklarını bu yağla ıslatılmış bezle silmen gerek. 1-2 saatlik işin var. Sabırla tek tek tüm yaprakları altlı üstlü silmen gerek. Tabi gövdeyi de bi elden geçirirsin. Islak olmayan yeri kalmayacak. Sonra güzelce bi silkeleyip işlemi bitireceksin. Toprağa da gelebilir bu sıvı, problem değil.

Ellerini de güzelce yıka, ağzına gözüne vurma sonrasında.

Bitkini spider mite denen hayvancıklar istila etmiş. Gözle görmen çok zor. Yaprak altlarında üreyip yumurtlarlar. Neem oil işlemini güzelce uyguladığında kuruyup kalacak hepsi.

Başka çaren yok. Ya nükleer bomba atacaksın bitkilere, ya da neem oil gibi seçenekleri değerlendireceksin. Kendi imkanlarınla 1 tanesini bile öldüremezsin.

Sg35

Üye
Benimkide tam su asamalarda ve boyle bi sorun var 1-2 yaprakta. Aktara sordum, bulamadim. Diger bi konuda elma sirkesi onerildigini gordum onu deneyecegim. Birde ayni arkadas kes o yapraklari demis sizin dusunceniz nedir? Zarari olur mu kesmenin
Kankacım en acilinden neem oil denen yağdan alıp, önce güzelce spreyleyip, sonra tek tek yapraklarını bu yağla ıslatılmış bezle silmen gerek. 1-2 saatlik işin var. Sabırla tek tek tüm yaprakları altlı üstlü silmen gerek. Tabi gövdeyi de bi elden geçirirsin. Islak olmayan yeri kalmayacak. Sonra güzelce bi silkeleyip işlemi bitireceksin. Toprağa da gelebilir bu sıvı, problem değil.

Bitkini spider mite denen hayvancıklar istila etmiş. Gözle görmen çok zor. Yaprak altlarında üreyip yumurtlarlar. Neem oil işlemini güzelce uyguladığında kuruyup kalacak hepsi.

Başka çaren yok. Ya nükleer bomba atacaksın bitkilere, ya da neem oil gibi seçenekleri değerlendireceksin. Kendi imkanlarınla 1 tanesini bile öldüremezsin.

Benimkide tam su asamalarda ve boyle bi sorun var 1-2 yaprakta. Aktara sordum, bulamadim. Diger bi konuda elma sirkesi onerildigini gordum onu deneyecegim. Birde ayni arkadas kes o yapraklari demis sizin dusunceniz nedir? Zarari olur mu kesmenin
?

Metgen7

Kıdemli Üye

Teşekkür ederim ışık kapalımoldugu zaman yapayım dıorum ısıgın altında yapsak da olmaz gıbıme geliyor neem oil var yaptım 1 2 kere ama oyle silmek aklıma geldi deneyecem:)

2MoreWeeks

Doktor
Yapraklar sadece belli amaçlar için kesilir. Hastalıklı yapraklar köküne kadar hasta olmadıkça problem yaratmaz. Hala içlerinde bitkiyi besleyecek ve enerji üretecek imkanları vardır.

Sirke kullanmanı önermem. böceklerden kurtulayım derken sinekler istila eder. Tecrübeyle sabittir. Bir gün aşırı kokudan bunalıp sirkeli suyla spreylemiştim kabini. Kısa süre için işe yaradı. Yapraklarda biraz kuruma ve tuzlanma olmuştu, tekrar suyla spreylemek zorunda kaldım. Bunun dışında yapraklarda problem olmadı fakat toprağımın üzerinde onlarca kanatlı sinek yürüyordu. Toprağın içine girip çıkıyorlardı. Neem oil de hayretmemişti. Bu neemin beyaz toz olanlarından alıp toprağı kapatmıştım.

2MoreWeeks

Doktor
Teşekkür ederim ışık kapalımoldugu zaman yapayım dıorum ısıgın altında yapsak da olmaz gıbıme geliyor neem oil var yaptım 1 2 kere ama oyle silmek aklıma geldi deneyecem:)

kanabis yapraklarında ve gövdesinde uzun tüycükler vardır. Spreylersin ama bu tüylerin altına geçememiş olabilirsin. Biraz titretmek, hafifçe silmek net çözüm. Zaten derdimiz canlısıyla değil, yumurtasıyla. Canlısının hareketi kısıtlanıyor, kuruyor fakat neem oil etkisini yitirdiğinde yumurtalardan tekrar peydah olabiliyorlar.

1 Hafta önce yaşadım böceklenme sorununu evde neem oil olduğunu bildiğim halde bulamadım ve son çare 2 gün sirkeli su uyguladım günde 5-6 defa olmak üzre. Sorunumu komple çözdü kanka bilgin olsun.

Metgen7

Kıdemli Üye

?
[/QUOTE
kanabis yapraklarında ve gövdesinde uzun tüycükler vardır. Spreylersin ama bu tüylerin altına geçememiş olabilirsin. Biraz titretmek, hafifçe silmek net çözüm. Zaten derdimiz canlısıyla değil, yumurtasıyla. Canlısının hareketi kısıtlanıyor, kuruyor fakat neem oil etkisini yitirdiğinde yumurtalardan tekrar peydah olabiliyorlar.
bugun 1lt suya ph ayarlamadım ama 2,5/3 ml arası neem oil yaptım yıkadım ama elımle gövde yaprak sılmeye çalıştım suyunuda verdım calmaglı gübreli 2 gün sonrada flush yapmayı düşünüyorum. Sonrasına bakıcaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ******* ****** ***** hahahaha********* hahahaha**
  • Tiny Tiny:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ***** ***** hahahaha*
  • kkush kkush:
    *** ********* ******* hahahaha* ******* ****** ******* *** ****** ****** ********* hahahaha*** ****** ******** hahahaha** ******* ***** ****** ********* ******* ****** ****** ****** ******* ******** ******* ***** *** ****** ****** hahahaha******** ******* ****** ***** hahahaha**
    +1
    **** ********* ***** ***** *** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
    ******* hahahaha hahahaha ****
    +1
  • Tiny Tiny:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ** hahahaha* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ***** * ***** ***** * ** hahahaha *** hahahaha*** ********* ***** ***** *** **
    ***** ********* ******** ******** *** ***** *** **** *** ** ******** ***** ***** ***** ******* ****** *******
    **** ***** ********** ****** hahahaha**** hahahaha hahahaha ****
    ** ***** ******* ***** ** ***** * ***** ***** * ** hahahaha *** **********
  • G ganjasevdalısı:
    ********* ***** hahahaha ********* ***** ******
  • kkush kkush:
    ***** ******* ** ** ***** ***** * ***** ****** ****** ******* ** ******** ********** ******** ****** hahahaha* ***** ********** ****** ********
  • G ganjasevdalısı:
  • Tiny Tiny:
    ********* ******* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ** **** ********** * ***** ******* ***** ********* ******* **** ***** ********** ********
  • Tiny Tiny:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    **** ***** ******** ****** ********** hahahaha ***** ***** ****** ***** *****
    ***** *** **** ***** ****** ****** ******* **** ******** ******* hahahaha**** **** ** **** ********** * ***** ******* ***** ********* ******* **** ***** ********** ********
    **** **** ******** ******* ***** ***** ** ****** ****** ** ******* ******* * **** ** ****** **** ******** ****** ********* hahahaha* ******* ** ** ***** ***** * ***** ****** ****** ******* ** ******** ********** ******** ****** ********
  • Tiny Tiny:
    Tiny Tiny: hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha...