White Widow Autoflower Outdoor

KornHaze

Yeni üye
Öncelikle bol dumanlar dilerim

Malzemeler;

2x sponsor White Widow Autoflower

25 lt light mix

15 lt bez saksı

ad grow ab, blom ab, calmag

Durumu anlatmak açısından çorbacı peşinden koşmaktansa riskleri göze alıp giriştim. Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Gizlilik her açıdan çok önemli bende kendime göre önlem almaya çalıştım bu durum hakkında fikirlerinizi almak istiyorum .

Günlük açamıyorum çünkü kızlarım öksüz büyüyor. Gerilla çatı grow yapıyorum. Güneşi sabah doğuşundan akşam 5 e kadar alıyor.

bir örtü içinde başta geniş olsada rüzgar ve yağmurlardan dolayı biraz biçimsiz kaldı.

kızlarım toprakla buluşmasından bu yana tam 1 ay geçti .

bardakta çimlendirip 2 gün çalışma lambası altında tuttum. ortalama 6, 7 cm oldular bu süre içersinde nemi en yüksek seviyede tutmaya çalıştım. (bu süre içersinde kabuğunu atamadı kızlarım cımbız yadımı ile ben yardımcı oldum. yanda kalan cılız kızım kabuğu almama rağmen zarı üstünde kalmış sonradan farkettim zarı da aldıktan sonra yapraklarını açabildi ve bir yaprağı sarı şekilde kurumuştu)

Daha sonra saksıya aldım. nem için yanına 4 litre agzı açık pet şişesinde su koydum güneş ve sıcaklığın etkisi ile nem seviyesi artar diye düşündüm. (1 litre su kalmış 1 ayda)

sulama konusunada zorluk çekiyorum bitkiyi göremediğim için. ilk 2 hafta 200ml ile 4 günde bir suladım daha sonra 3 günde 1 300ml yaptım son sulmam ortalama 1lt

gübre kullanımım ilk 20 gün sadece sulama. 20. günü calmag ile 23. gün an grow a&b 1ml den toplam 2ml( 1 litreden hesap edilerek) 26. gün boş sulama 30. günü an grow a&b 1ml den toplam 2ml( 1 litreden hesap edilerek )

Örtü için fikirlerinizi almak isterim. 5 mt mesafeden içinde ne olduğu belli olmuyor. hava alma durumu iyi. yağmurlarıda bir kısım engelliyor en azından direk üstüne vurmuyor. sabahları çiğ yağmasını tamamen engelliyor.
örtü olmadan kızların yanacağından eminim güneş çok fazla vuruyor ve sıcaklık bu aydan sonra 30 , 32 derece olacak. örtü bir nebze koruyacağını düşünerek seçtim ama güneşi net almadan nasıl olur bilmiyorum. deneyerek görme peşindeyim.

net fotoğraflar çekemedim kusura bakmayın. örtüyü nasıl bağladıysam açamadım.

(beyaz leke mi desem minicik ağ mı net göremedim dünkü yağmurdan sonra örtüden düşen birşey mi bilmiyorum yorumlarsanız sevinirim)

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Ceniyuma

Yeni üye
Kanka çok tecrübem yok ama benim de white widow auto var balkonda bakıyorum hemen hemen 30 günlük oldu ve benimkiyle kıyasladığımda gayet iyi gözüküyorlar bir sorun yok gibi

KornHaze

Yeni üye
3 günlüğüne şehir dışına çıkma durumum oldu. kızlarımı sulayıp çıkmıştım fakat sıcaklıklar çok fazla arttığından kızlarım susuz kalmış . Sizce kurtarabilirmiyim söküp atmalımıyım. 35. günündelerdi

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg

5.jpeg

KornHaze

Yeni üye
Bitkinin günel durumu:

kurumadan sonra günlük 750 ml sulama yapıyorum. 1 gübreli 1 gübresiz. güneş gerçekten çok fazla üstündeki örtü erimekten ve rüzgardan yırtılıyor.

bu gün ki kontrolümde toprak nafif nemli o yüzden sulamayı geceye bıraktım.

2 side 8 haftalık:

1. kızım kurumadan sonra bu durumda. gelişimi diğerine göre yavaş seyrediyor.

9caf03f4-5dc5-4e94-ab85-9136f13b686d.jpga1204ffe-12fa-47d3-b35d-89de3312eab7.jpga4d64928-7a8d-4569-a43e-51b23b45b876.jpg

e6cc4ea3-5a14-43dd-8203-84d01e74a47b.jpg

2. kızım da gübre yanığı var sanırım.

a80d8069-73e8-425e-b6d2-7dddbf51e795.jpga14e35a5-b4d4-469f-8fea-7be3bfb4c356.jpga91fc08a-a9b7-4287-ab07-007111bc3a9a.jpg22379659-ed1f-483f-8a1b-67fbdb5578f3.jpg

yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum . teşekkürler.

Ekli dosyalar

• e6cc4ea3-5a14-43dd-8203-84d01e74a47b.jpg
    e6cc4ea3-5a14-43dd-8203-84d01e74a47b.jpg
    162.5 KB · Görüntüleme: 8

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
    S SuperKafa: ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******