White Widow İkinci Haftasındaki Noktalar

elliotrodger

Yeni üye
Selam kankalar, baya amatör bir şekilde başlangıç yaptığım white widow serüveninde yaklaşık 2. haftasında bir takım problemler görüyorum.

Birinci problemim birinci linkteki görselde yaprağımın üzerindeki hafif beyazlıklar.
İkincisi ise ikinci görselde yaprağın altında oluşan hafif siyah siyan noktalar.

https://ibb.co/dExbST
https://ibb.co/bZTY7T

Nedir, ne yapmam gerekir? Hayırlı yetiştirmeler.

Weedseed93

Kıdemli Üye
Toprağı sularken yaprak üstünde su damlası kalmasın.. kalınca su ışığı alınca mercek etkisi gösterip yaprağı yakıyor benim de başıma gelmişti. Zaten ışık açıkken sulama da yapma kanka . İyi hasatlar

okis

Yeni üye
Cvp: White Widow İkinci Haftasındaki Noktalar

elliotrodger' Alıntı:
Selam kankalar, baya amatör bir şekilde başlangıç yaptığım white widow serüveninde yaklaşık 2. haftasında bir takım problemler görüyorum.

Birinci problemim birinci linkteki görselde yaprağımın üzerindeki hafif beyazlıklar.
İkincisi ise ikinci görselde yaprağın altında oluşan hafif siyah siyan noktalar.

https://ibb.co/dExbST
https://ibb.co/bZTY7T

Nedir, ne yapmam gerekir? Hayırlı yetiştirmeler.

ışık olarak ne kullanıyosun?  güneşe çıkarıyormusun?

Saltoa

YÖNETİCİ
Kanka sen noktayi kafaya takacagina bence bitkinin boyu ile ilgilen kucucuk kalmis bamya gibi isik ne senin

elliotrodger

Yeni üye

outdoor kankalar balkonda bakıyorum, günde 8 saat güneş alıyor. bir tavsiyeniz var mı şu kadar güneşte kalsın şu kadar gölgede kalsın falan?

elliotrodger

Yeni üye

Saltoa' Alıntı:
Kanka sen noktayi kafaya takacagina bence bitkinin boyu ile ilgilen kucucuk kalmis bamya gibi isik ne senin

Güneş.

Outdoor kanka günde ortalama 8 saat güneş alıyor, 10 günlük bitki için normal değil mi bu boy? Değilse outdoor için şu kadar gölge şu kadar güneşte kalsın önerin var mı?

R

Ripley'sOG

Guest
Bitkinin sıkıntılarından önce öncelikli sorun şudur;

• Outdoor normal ekim süreci çoktan geçmiştir ülkemizin enlem ve bulunduğu yarim küreye göre.Bu saatten sonra bitkin nasıl blooma girecek ve ındica hali ile sonbaharda nasıl o someklerini  koruyacak hala anlam veremedim.Bu hal ve hareketini acemiliğine veriyorum.Sana uyarımdır bitkin blooma girer evet ama ne zaman belli  olmaz.Çunku şuan gün ışığı ortalama olarak 14.30 civarındadır.Ve giderekte azalarak devam ediyor bu süre ağustosta 13.30,Eylül'de ise 11.50'lere inecektir.Buyuk ihtimal işte bu sonbaharın yaşandığı sert dönemlere bitkin blooma girip ve sonbaharın bulutlu,nemli ve güneşsiz o sert günlerinde sana emeklerinin karşılığını  vermeye çalışır.Ama ne alemde olur ve kaç gr ve hatta ve hatta yasarmi  bilinmez.Indoor sistem düşünsen iyi edersin.

İşin rast gitsin

elliotrodger

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Bitkinin sıkıntılarından önce öncelikli sorun şudur;

• Outdoor normal ekim süreci çoktan geçmiştir ülkemizin enlem ve bulunduğu yarim küreye göre.Bu saatten sonra bitkin nasıl blooma girecek ve ındica hali ile sonbaharda nasıl o someklerini  koruyacak hala anlam veremedim.Bu hal ve hareketini acemiliğine veriyorum.Sana uyarımdır bitkin blooma girer evet ama ne zaman belli  olmaz.Çunku şuan gün ışığı ortalama olarak 14.30 civarındadır.Ve giderekte azalarak devam ediyor bu süre ağustosta 13.30,Eylül'de ise 11.50'lere inecektir.Buyuk ihtimal işte bu sonbaharın yaşandığı sert dönemlere bitkin blooma girip ve sonbaharın bulutlu,nemli ve güneşsiz o sert günlerinde sana emeklerinin karşılığını  vermeye çalışır.Ama ne alemde olur ve kaç gr ve hatta ve hatta yasarmi  bilinmez.Indoor sistem düşünsen iyi edersin.

İşin rast gitsin

Baya amatör davrandım ama tecrübe oldu.. Her sene level atlayacağız artık. Indoor sistem düşünmüyorum bunu profesyonel olarak değil de hobi olarak devam ettireceğim. Bilgilendirmen için çok teşekkürler başkan. 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ******** ********* hahahaha*** ** ********* *** ******
    +1
  • B boomdraw:
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ****** hahahaha ********** ** ********* ****** **
  • B boomdraw:
    *** ******* ***** *** ***** ******** ********* hahahaha*** ** ********* *** ******
  • gorilladam gorilladam:
    hahahaha*** ***** ******* *** *** ** ***** *** ***** ******** ********* hahahaha*** ** ********* *** ******
  • Emmy Emmy:
    **
  • B boomdraw:
    ***** ****** hahahaha ********** ** ********* ****** ** *** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    **
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    *** ****** ******* ********* ******** ** ***** *** **
  • B boomdraw:
    *** ***** *** ** **
  • B boomdraw:
  • gorilladam gorilladam:
    *** ***** ********* ** ******* *** **** *** ********* ******* ***** ****** **** ***
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ********* hahahaha***
  • B boomdraw:
    +1
  • B boomdraw:
  • gorilladam gorilladam:
    ******** ****** ******** ***** ********* *** ***** ********* **** ** ****** ********
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
  • gorilladam gorilladam:
  • B boomdraw:
  • B boomdraw:
    **** ******* ****** hahahaha
    +1