Vantilatör ne kadar çalışmalı ?

Greencat

Kıdemli Üye
Kankalar merhaba şu an kabinimde duvar tipi bir vantilatör var,bitkilerim şu an 9 günlük,şuan için doğrudan fan vurmuyor ama ilerleyen zamanlarda doğrudan 1.kademede çok yoğun rüzgar olmadan sürekli çalışsa bitki strese girer mi? yokda timer bağlayıp belirli süreler arası mı çalıştırayım?

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kankalar merhaba şu an kabinimde duvar tipi bir vantilatör var,bitkilerim şu an 9 günlük,şuan için doğrudan fan vurmuyor ama ilerleyen zamanlarda doğrudan 1.kademede çok yoğun rüzgar olmadan sürekli çalışsa bitki strese girer mi? yokda timer bağlayıp belirli süreler arası mı çalıştırayım?
Kanaka tabiatta 24/24 rüzgar olmadigi varsaymaliyiz. Yani vantilatörün 24 saat boyunca calismasina gerek yok. Belerli araliklarla gece ve gündüz calistir. Örnegin ben 2 saaat calistiryor ve 2 saat kapatiyorum. Zaman ayarli prize takiyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanaka tabiatta 24/24 rüzgar olmadigi varsaymaliyiz. Yani vantilatörün 24 saat boyunca calismasina gerek yok. Belerli araliklarla gece ve gündüz calistir. Örnegin ben 2 saaat calistiryor ve 2 saat kapatiyorum. Zaman ayarli prize takiyorum
Bak pandaman arkadasin baska tecrübesi var, onun yazdigida olur

s1rtlan

Kıdemli Üye
Bitkinin tepki verip vermemesine göre de yapabilirsin. Hamburg'un dediği doğru tabii doğada sürekli bir rüzgar yok ama ben sadece rüzgar için kullanmıyorum, içeride bir hava akışı da sağlıyor sonuçta. 24'ün bir yamuğunu görmedim, nasıl olsa çok fazla watt harcamıyor diye öyle çalışıyor işte :D
kankacım aylık ne kadar yakar bu ?

Ü

Üye silindi 22832

Guest
arkadaşlar,

içeri giriş + çıkış + döner başlı vantilatör + kule tipi fan vs. hepsini hesaba katarsanız kabin içerisinde sürekli bir hortum yaratmanız gerekiyor en doğal similasyon için

Greencat

Kıdemli Üye
Bitkinin tepki verip vermemesine göre de yapabilirsin. Hamburg'un dediği doğru tabii doğada sürekli bir rüzgar yok ama ben sadece rüzgar için kullanmıyorum, içeride bir hava akışı da sağlıyor sonuçta. 24'ün bir yamuğunu görmedim, nasıl olsa çok fazla watt harcamıyor diye öyle çalışıyor işte :D
Doğru diyorsun moruk watt olarak çok da fazla değil :)

Greencat

Kıdemli Üye
Dediğin mantıklı elimde boşta bir timer var onu bağlayabilirim :)

Greencat

Kıdemli Üye

Bunlar ne kadar ses çıkarıyor bilen var mı ? Duyulur mu kabin dışından
Kanka bunun muadili bir ürün kullandım sesi çok az rahatsız etmez kullanacaksan 24 saat çalıştırdım bir kaç ay çalıştı sonra bozuldu onu hesaba kayit derim

Ü

Üye silindi 22832

Guest
Ekran Alıntısı.JPG

kabinin nedir bilmiyorum ama bu tarz da güzel olabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ***** hahahaha ***** * ******** ****** ***** hahahaha
  • kkush kkush:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • A ax-b:
    *** hahahaha*** ****** ******* ******** ******* ***** **** ***** *****
  • A ax-b:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    +2
  • A ax-b:
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kkush kkush:
    ******* ****** *** **** *** ****** hahahaha *** ** ** ******* ** **** *******
    +1
  • kkush kkush:
    **
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ******** hahahaha* *** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** ********** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • Night owl Night owl:
    ********** ***** ********* *** ******* ******** ***** **** hahahaha *** **** ******* ********* ***** ****** ****** ********* ****** ******** ****** ****** ******* ** ******** hahahaha* *** ******
    Night owl Night owl: ********** ***** ********* *** ******* ******** ***** **** hahahaha *** **** *******...