Uygun PH aralığı

loudsoul

Yeni üye
Dostlar selamlar, bitkim için uygun ph aralığını yakalamak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Toprağın ph ını ölçmek için sulama sonrası alttan çıkan suya ph metreli turnusol kağıdı uygulayacağım. PH metre almaktan ziyade daha ucuza halletmeye çalışıyorum.

Ü

Üye silindi 21953

Guest
6 6.5 Arası idealdir ben öyle yapıyorum 6.2 veriyorum alttan cikanida kontrol ediyorum haftalık

turnusol kağıdı ph'ı detaylı görmene izin vermiyor malesef. 6.9 da olsa 6.1 de olsa aynı renkte gösteriyor. Eğer bütçe kısıtlıysa çok sıkıntı değil ama bütçen uygunsa ph metre alman daha iyi olur.

PH önemli bir detay, bunu atlamamanı öneririm. Turnusol kağıdı ile sağlıklı sonuç alamazsın kanka. Vaktin varsa AliExpressten orta kalite uygun fiyatlara bir tane edin. Hele ki coco yapıyorsan muhakkak PH metre ve EC metre şart, olmazsa olmaz.

loudsoul

Yeni üye
PH önemli bir detay, bunu atlamamanı öneririm. Turnusol kağıdı ile sağlıklı sonuç alamazsın kanka. Vaktin varsa AliExpressten orta kalite uygun fiyatlara bir tane edin. Hele ki coco yapıyorsan muhakkak PH metre ve EC metre şart, olmazsa olmaz.

Dostum coco dan kastın cocopeat toprak mıdır? Bir de ec metre ne iş görür?

Dostlar çok teşekkür ettim yardımlarınız için

Dostum coco dan kastın cocopeat toprak mıdır? Bir de ec metre ne iş görür?

Dostlar çok teşekkür ettim yardımlarınız için

Cocopeat toprak değil kanka, hidroponik olarak geçer. EC Suyun iletkenliği içerisinde çözünmüş olan iyonlara bağlı olduğu için EC aynı zamanda su içerisinde çözünen tuz oranını da ifade eder. Kısaca suyun içerisinde ki gübre miktarını ölçüyorsun kanka. Eğer toprak yapıyorsan EC olayına ilk başta takılma kanka.

loudsoul

Yeni üye
Ta
Cocopeat toprak değil kanka, hidroponik olarak geçer. EC Suyun iletkenliği içerisinde çözünmüş olan iyonlara bağlı olduğu için EC aynı zamanda su içerisinde çözünen tuz oranını da ifade eder. Kısaca suyun içerisinde ki gübre miktarını ölçüyorsun kanka. Eğer toprak yapıyorsan EC olayına ilk başta takılma kanka.

Eyvallah dostum benim anladım cocodan kastın topraksız tarım, tamamdır o zaman ilk etapta uygun ph aralığını yakalamaya çalışayım, bir de ph metre bulmaya çalışayım uygun bir yerden. Tekrardan çok teşekkür ettim dostum

Ta

Eyvallah dostum benim anladım cocodan kastın topraksız tarım, tamamdır o zaman ilk etapta uygun ph aralığını yakalamaya çalışayım, bir de ph metre bulmaya çalışayım uygun bir yerden. Tekrardan çok teşekkür ettim dostum

Sarı PH metreler doğru ölçüm yapmıyor, onlardan hiç alma verdiğin paraya yazık. Türkiye'den mi AliExpress'ten mi alacaksın kanka ona göre sana bir kaç tane öneriyim.

Ü

Üye silindi 22479

Guest
Sarı PH metreler doğru ölçüm yapmıyor, onlardan hiç alma verdiğin paraya yazık. Türkiye'den mi AliExpress'ten mi alacaksın kanka ona göre sana bir kaç tane öneriyim.
Kanka hem tr hem aliden önerır mısın kalite ve fiyat-performans ilişkisine göre sipariş çekelim. hem bizim için ve konuyu okuyanlar ıcın de bi kaynak olur tesekkur ederim şimdiden.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********