Ustalar(marangoz) bi yardım

M.Ali

Yeni üye
Kankalar birsürü gübre soruma birtane yardımcı olacak cevap alamiyorum.nezaman yardım istesem bosver onu kullanma falan gibi cevaplar aliyorum.tekrar ve sonkez sorcam.micro grow bloom ana besinlerine ek olarak 
Big bud
Overdrive
Bud factor x
Bud candy
S-ensi cal mag xtra
B 52
Voodoo juice
Bunlardan en iyilerini secmek istiyorum.maliyet olarak kısmaya calismiyorum ama en fazla bukadar.arkadaslar yardımcı olmaya calisiyor belki ama elimde olanlar var diyorum alma onları diyolar.ben bunların hangilerini kullansam ph perpect olayı bozulmaz ve daha iyi olur bu soylediklerimden en uygunları hangisi.ustalar bi yardımcı olun tesekkurler

Bir çok kişi gübre konusuna tam hakim değil işin içine kimya ve bitki bilimi vs giriyor ayrıca 10larca gübre markası cabası sen defalarca bu konuda talepte bulunmuş ama sonuca ulaşamamış olabilirsin bu AN ürünleri genelde üçlü gruplar ile sınıflandırır bitkinin ihtiyaçlarını karşılamak için bu mantıkta 5 sınıf oluşturuluyor her birinde bitkinin ihtiyacı olan bir şey kapatılıyor diye düşün bunlar x y z olsunlar o zaman sende gübrelerin içeriğini araştır her sınıftan x almak yerine x y z düzeyini eşit tutmaya çalış bu en iyisi olacaktır bunun içinde AN sitesine bakabilir ve hesaplamalar yapabilirsin konu gübre/besin olunca en iyisi olamaz çünkü zaten en iyisi hepsini alırsan olur bütçeye göre en mantıklı diyebilirsin e buda bütçeye göre değişir bu yüzden kolay kolay bu soru cevaplanamaz tabi bu konuda çok tecrübeli arkadaşlarımız hariç, lütfen sitem etme umarım yorumum faydalı olmuştur takıldığın yerler olursa yine forumda görüşmek üzere iyi forumlar.

YAMYAMM

Yeni üye
Dayko bud factor bud candy calmag overdrive B-52 ve voodoo kullan ek olarak uzun uzun yazmaya gerek yok istediğin cevap budur umarım big buda gerek yok kesin olarak bud candy ve bud factor x almanı öneririm saygılar

M.Ali

Yeni üye
Cvp: Ustalar(marangoz) bi yardım

Eyvallah ustadlar bu yorumlarınız tam tarif ve hazır bir şekilde çok anlaşılır oldu.?

Son bir soru daha sormak istiyorum arkadaslar ,bunların hepsini birden solusyon yaptıgımda ph perfect olayı yinede çalışırmı ,yoksa once micro grow blom hazırlayıp vermem sonrada digerlerinimi vermeliyim ,?

Coban

Üye

M.Ali' Alıntı:
Eyvallah ustadlar bu yorumlarınız tam tarif ve hazır bir şekilde çok anlaşılır oldu.?

Son bir soru daha sormak istiyorum arkadaslar ,bunların hepsini birden solusyon yaptıgımda ph perfect olayı yinede çalışırmı ,yoksa once micro grow blom hazırlayıp vermem sonrada digerlerinimi vermeliyim ,?

Garanti olsun sen yine de micro-grow-bloom gübrelerini öncelikli olarak suya karıştır. Ph perfect olması için sırasıyla micro-grow-bloom olarak vermelisin.

M.Ali

Yeni üye

Coban' Alıntı:
M.Ali' Alıntı:

Garanti olsun sen yine de micro-grow-bloom gübrelerini öncelikli olarak suya karıştır. Ph perfect olması için sırasıyla micro-grow-bloom olarak vermelisin.

Onu bitkiye verdikten sonra tekrar baska bir solusyon hazırlayıp ek besinleride sonrasındamı veriyim kanka dogrumu anladm.yoksa suya once mikro grow blom ve aynı suya sonra ek besinlerimi ekleyim

Coban

Üye
Bütün gübreleri aynı suya ekleyebilirsin. Örnek veriyorum 1 litre mi sulayacaksın. Bütün gübreleri 1 litre suya ne kadar gübre koyulacaksa koyabilirsin. Ayrı ayrı yapma yani.

M.Ali

Yeni üye

Coban' Alıntı:
Bütün gübreleri aynı suya ekleyebilirsin. Örnek veriyorum 1 litre mi sulayacaksın. Bütün gübreleri 1 litre suya ne kadar gübre koyulacaksa koyabilirsin. Ayrı ayrı yapma yani.

Eyvallah arkadaşım sagol? ancak mesela cal mag ve bud factor x in ikisindede ph perfect ile uyumludur açıklaması bulamadım.diger hepsi uyumlu ama bu ikisinde yazmamakta. orda tıkandım.daha dogrusu ben soruyu baştan net soramadım kankam.bununla ilgili yeni bir konu açmalımıyım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
    * ***** ********* ******** ** **
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
    A active661: ***** **** hahahaha********* ********** ** ******