Ustalar Bu Alet İş Görür mü Sizce?..

mokokoo

Üye

Hem toprakta hem suda kullanılabilir mi sizce?
:))sadece toprak ph metre su için ayrı ve yanına 3 şişe ayrı ayrı kalibrason sıvısı 1 şişe de koruma sıvısı almalısın ve en kötü adwa marka alırsan yararına olur

s1rtlan

Kıdemli Üye
dedem bunu alabilirsin istersen ama saksıya ekeceksin hiç çıkarmıcan bunu yoksa köklere zarar verirsin. ikincisi gidip de ph ölçer alacan uyguna 50 60 lira ya sana yanlış bilgi verecek. ph kit damlası var onu tercih ederim sana çok kolay şekilde ölçümü var 500 defa ölçme garantisi var :)

Smokycat

Müptezel
adwa marka alırsan yararına olur
Adwa'yı sevmedim, pahalı fiyatına göre kötü yorumlar almış, peki şu alete ne dersin, 4 fonksiyonlusu kargo ve gümrük dahil 240 TL sına geliyor, çok işlevsel, alanlar da çoğunlukla memnun kalmış, 1 hasat bile aldırsa helal ettirir bedelini diye düşünüyorum..

Smokycat

Müptezel
ph kit damlası var onu tercih ederim sana çok kolay şekilde ölçümü var 500 defa ölçme garantisi var
Güzel fikir, onu sepete koyuyorum, peki şuna ne dersin? 4 fonksiyonlusu kargo ve gümrük dahil 240 TL sına geliyor, çok işlevsel, alanlar da çoğunlukla memnun kalmış, 1 hasat bile aldırsa helal ettirir bedelini diye düşünüyorum..

mokokoo

Üye
Güzel fikir, onu sepete koyuyorum, peki şuna ne dersin? 4 fonksiyonlusu kargo ve gümrük dahil 240 TL sına geliyor, çok işlevsel, alanlar da çoğunlukla memnun kalmış, 1 hasat bile aldırsa helal ettirir bedelini diye düşünüyorum..

bu her şeyi ölçer aletlere pek güvenmiyorum ph metrenin yanı sıra 1 adet de ec metre alman gerekiyor dedigim gibi böyle 3ü 5i bi arada aletlerin oldukça kaliteli markalar dışında iyi çalışacagını düşünmüyorum ama sen yine sor kullanan varsa farklı fikirler al ben hanna kullanıyorum

s1rtlan

Kıdemli Üye

dedem bunu kullanan varsa önerirse al ama ben masraf yapmanı pek istemem. buna vereceğin parayı daha fazla gübre alman için öneririm. sonuçta ilk grow olacak. çok masraf yapmadan da yapan insanlar var bu işi. ben kit aldım mesela ph ayarlıyorum fazla çıkınca 3 liraya elma sirkesi aldım. onunla ph düşürüyorum :) sonuçta dijital bozulursa seni yanlış yönlendirir 6 ph der bi bakmıssın hasad boyu 9 ph su vermişsin :)

s1rtlan

Kıdemli Üye
Doğru söze ne denir haklısın, baktım 40 Tl sına kit var, 3 TL de sirke 43 TL sına bitiririz işi:)..

Diğer fonksiyonları da olduğu için hoşuma gitmişti..
gübre alacağım siteden alabildiklerini al çünkü kargo parası vermeye değmez sürekli. Overdrive diye gübre var sömekleri çok felaket şekilde şişiriyor herkes memnun.

Smokycat

Müptezel
Öyle yapacağım, growkent sitesinde biriktiriyorum hepsini birden alacağım. Gübre konusunda anladığım şu, kimyasal gübreler daha işlevli ama bitkiyi zehirliyor, öyle flush yapmakla filan zehiri bitkiden atamazsın diye bilgiler aldım, ben de organik gübre kullanmaya karar verdim.. https://www.growkent.com/Biobizz-Outdoor-Pack,PR-949.html

Bir forumdaş evde de yapsam dışarısı olmadığı için "indoorpack" almamı tavsiye etti, onu alırım herhalde..

s1rtlan

Kıdemli Üye
Öyle yapacağım, growkent sitesinde biriktiriyorum hepsini birden alacağım. Gübre konusunda anladığım şu, kimyasal gübreler daha işlevli ama bitkiyi zehirliyor, öyle flush yapmakla filan zehiri bitkiden atamazsın diye bilgiler aldım, ben de organik gübre kullanmaya karar verdim.. https://www.growkent.com/Biobizz-Outdoor-Pack,PR-949.html

Bir forumdaş evde de yapsam dışarısı olmadığı için "indoorpack" almamı tavsiye etti, onu alırım herhalde..
calmag alabılırsın lazım olucak gerektıgı zaman. atami calmag fazla para değil zaten

mokokoo

Üye
Doğru söze ne denir haklısın, baktım 40 Tl sına kit var, 3 TL de sirke 43 TL sına bitiririz işi:)..

Diğer fonksiyonları da olduğu için hoşuma gitmişti..
bu yorum biraz fakir edebiyatına kaymış :) kaliteli dijital makinaya gerektigi gibi bakarsan kagıttan çok daha iyi sonuçlar verir

Smokycat

Müptezel
bu yorum biraz fakir edebiyatına kaymış :) kaliteli dijital makinaya gerektigi gibi bakarsan kagıttan çok daha iyi sonuçlar verir
Eh biz de fakiriz zaten:), "kaliteli" sözü önemli, 5 işi birden yapan makinenin kalitesinden şüphelenmiş üstadımız ve bence haklı da yoksa 240 TL veremiyecek kadar da fakir değiliz:), eğer yanlış ölçüm yaparsa growu yakabilir. Bir zamanlar iyi denen bir marka dijital tansiyon aleti aldım, habire alakasız ölçümler yaptığı için alete sinir oldum tansiyonum yükseldi, aleti birine verdim tansiyonum düzeldi:)..

mokokoo

Üye
Eh biz de fakiriz zaten:), "kaliteli" sözü önemli, 5 işi birden yapan makinenin kalitesinden şüphelenmiş üstadımız ve bence haklı da yoksa 240 TL veremiyecek kadar da fakir değiliz:), eğer yanlış ölçüm yaparsa growu yakabilir. Bir zamanlar iyi denen bir marka dijital tansiyon aleti aldım, habire alakasız ölçümler yaptığı için alete sinir oldum tansiyonum yükseldi, aleti birine verdim tansiyonum düzeldi:)..
fakir muhabbeti mübagla ;) ayrıca ben arkadaş makinayı komple aklından silmesin demek istedim bugün imkan olmaz kagıtla idare edersin ama işin sonunda makina şart (dandik makinaları demiyorum) ph kagıdını içat edenler 1 den 14 e kadar renk koymuş bizim işimiz 6 ile 7 arasında o arayı göremiyorsun nasıl oluyorda makinadan iyi oluyor :) muhabbet öyle bi yere geldiki sanki ph metreleri ben imal edip üstünden para kazanıyorum :) @Bedük o çogu dediklerin ph metre degil bu işe yeni başlayan insanları tokatlamamak için yapılmış plastik ışıklı oyuncaklar şahsen ben kendi adıma söyleyeyim bu sevdaya tutulduktan sonra 4 ay a yakın araştırdım sagı solu okudum sonra malzeme toplamaya başladım ama bir çok arkadaş hemen işe koyulayım kervan yolda dizilir hesabı alışveriş yaparken 50 liralık ta ph metre 500 liralıkta ph metre diyip sarıları alıp ölçtügünü sanarak bitkiyi komaya sokana kadar farkına varamıyor yanlış ph li su verdigini

Ü

Üye silindi 23063

Guest
fakir muhabbeti mübagla ;) ayrıca ben arkadaş makinayı komple aklından silmesin demek istedim bugün imkan olmaz kagıtla idare edersin ama işin sonunda makina şart (dandik makinaları demiyorum) ph kagıdını içat edenler 1 den 14 e kadar renk koymuş bizim işimiz 6 ile 7 arasında o arayı göremiyorsun nasıl oluyorda makinadan iyi oluyor :) muhabbet öyle bi yere geldiki sanki ph metreleri ben imal edip üstünden para kazanıyorum :) @Bedük o çogu dediklerin ph metre degil bu işe yeni başlayan insanları tokatlamamak için yapılmış plastik ışıklı oyuncaklar şahsen ben kendi adıma söyleyeyim bu sevdaya tutulduktan sonra 4 ay a yakın araştırdım sagı solu okudum sonra malzeme toplamaya başladım ama bir çok arkadaş hemen işe koyulayım kervan yolda dizilir hesabı alışveriş yaparken 50 liralık ta ph metre 500 liralıkta ph metre diyip sarıları alıp ölçtügünü sanarak bitkiyi komaya sokana kadar farkına varamıyor yanlış ph li su verdigini
Kanka kesinlikle senin söylediğin yanlıştır demiyorum ama benim ph metre ile deneyimim senin söylediğinin tam zıddı. 100 lira civarı aldım iki senedir kullanıyorum bir sıkıntı bir yanlışlık görmedim. Bir abimizin milwakuee ph metresini ödünç alıp test etmiştim aynı suda ve 0.02 bir fark vardı sadece.

Bedük

Üye
Tanıdığım grower yok ama 2 biyokimyager bir de labaratuvar çalışanı var hepsi de kağıttan şaşmadığını söylüyor. Cihaz demek kolaylık demek bana göre sadece.

mokokoo

Üye
Tanıdığım grower yok ama 2 biyokimyager bir de labaratuvar çalışanı var hepsi de kağıttan şaşmadığını söylüyor. Cihaz demek kolaylık demek bana göre sadece.
hadi bizim gibi mini kabinlerde bitki yetiştirenler için tamam diyelim işi profesyonel tarım ve yetiştiricilik olan kişiler içinde tamam diyelim ama işini kagıt ile yapan biokimyagere tamam demeyelim ya :) binlerce dolarlık cihazları alıp iş yapan kullanan insanlar aptal mı

Bedük

Üye
hadi bizim gibi mini kabinlerde bitki yetiştirenler için tamam diyelim işi profesyonel tarım ve yetiştiricilik olan kişiler içinde tamam diyelim ama işini kagıt ile yapan biokimyagere tamam demeyelim ya :) binlerce dolarlık cihazları alıp iş yapan kullanan insanlar aptal mı
Keyif de para da sizin kral. Ne diyeyim

mokokoo

Üye
Kanka kesinlikle senin söylediğin yanlıştır demiyorum ama benim ph metre ile deneyimim senin söylediğinin tam zıddı. 100 lira civarı aldım iki senedir kullanıyorum bir sıkıntı bir yanlışlık görmedim. Bir abimizin milwakuee ph metresini ödünç alıp test etmiştim aynı suda ve 0.02 bir fark vardı sadece.
tüm cihazlar için kötüdür diyemem ama sonuçta atalarımız ne demiş ucuz etin yahnisi yavan olur. bu cihazlara bebek gibi bakmazsan milwakue de kalibresi bozulabilir ayrıca 0.02 farkın sebebi neden milwauke oluyor :) belki seninki yanlış ölçmüştür ;)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** hahahaha ***** ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** **** ** hahahaha* ********** ***** ** ******* ******** ***** ****** ******
  • E ErdemRS6:
    ********* * **** ***** ***** ** * ***** ** **** **
  • E ErdemRS6:
    ***** ** hahahaha ***** *** ******** *** ***** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** ** hahahaha******* ********* ** ******** **** **
    +1
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
  • F FISCUHARA:
    **** ***** **** ***** ** ******* ***** *** **** ** ***** *** ** hahahaha******* ********* ** ******** **** **
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    ********** *** **
  • E ErdemRS6:
  • F FISCUHARA:
    ***** ********** hahahaha ***** ********
  • E ErdemRS6:
    ** *** * ***** *
  • F FISCUHARA:
    ** *** ****** hahahaha* hahahaha** ******* **** ******* *** ** *****
  • M merto1835:
    ********** ******* ******* **** ***** ***** ** ******** ******** ****** ** ******** **** ******* ****** ******** ********* ****** ****** ***
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** * ********** *** ******* hahahaha* ********* ***** ***** ** ********** ******* ******* **** ***** ***** ** ******** ******** ****** ** ******** **** ******* ****** ******** ********* ****** ****** ***
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    * ********* *** ***** ****** ** ***** *
  • F FISCUHARA:
    ** *** hahahaha* ******** ***** ******** hahahaha***** ******** hahahaha****** *** **** ** ***** ********
    F FISCUHARA: ** *** hahahaha* ******** ***** ******** hahahaha***** ******** hahahaha****** *** ****...