Ustalar bi baksa varmı bi sıkıntı lütfenn???

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22113
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22113

Guest
Kanka odanin nemi 50yse acmana gerek yok 40-60 arasi ideal bu donemde, ciceklenmede max 50, son bikac hafta 40 civari. Saksi tam kurudugunda veriyorsun dimi, sık sulama olabilecegi gibi az sulamadan da salabilir kendini, hep mi boyle yapraklar
Valla kanka nemi her zmn açmıyorum zaten genelde bulunduğum konun itibari ile nem yüzde 50lerde çiçeğide 3 günde bir suluyorum şuan 1.5 litre atıyorum suyu 15 lt bez saksıya

Ü

Üye silindi 22113

Guest
Aynen dostum keyifçi diyorlar bize :) ömrüm yetene kadarda içebildiğim kadar içerim
Hayy yaşa be valla canım kardeşim böle az ama öz olduğu sürece bi problem bi sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum ne demişler nerde çokluk orda b*kluk

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Hayy yaşa be valla canım kardeşim böle az ama öz olduğu sürece bi problem bi sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum ne demişler nerde çokluk orda b*kluk
Aynen dostum birisi bile şikayet bile etse gelseler görseler gülüp giderler memleketin sigarasını biz mi yapıyoruz ferah ferah yap dostum ben zaten bundan sonra tereyağ yapacağım arada sıradada sarar içerim

Ü

Üye silindi 22113

Guest
Aynen dostum birisi bile şikayet bile etse gelseler görseler gülüp giderler memleketin sigarasını biz mi yapıyoruz ferah ferah yap dostum ben zaten bundan sonra tereyağ yapacağım arada sıradada sarar içerim
Aynen kankam tek bitki gelsinler baksınlar kimseyle işimiz olmasın diye böyle bi pozisyona girdik içiyoruz kardeşim çok seviyoruz yani napalım ölelim mi

sonerads

Kıdemli Üye
Valla kanka nemi her zmn açmıyorum zaten genelde bulunduğum konun itibari ile nem yüzde 50lerde çiçeğide 3 günde bir suluyorum şuan 1.5 litre atıyorum suyu 15 lt bez saksıya
Kanka sulamadan parmagini 2 3 cm topraga sok nemliyse bir gun daha bekle. Su miktarini da soyle ayarla, sulama yaptiktan sonra saksinin altindan verdigin suyun %10-20 kadari aksin. Yani atiyorum 2 litre su verdiysen 200-400 ml arasinda alttan su aksin. Drenaj olmazsa gubreler saksida birikir besin kitlenmesi olur. Ayni zamanda vermen gereken optimum su miktarini da her sulamada bu sayede guncellemis olursun, su miktarini ezbere yapmamak lazim, ne kadar istiyorsa o kadar verilmeli. Ben 27 litre saksiya yanlis hatirlamiyorsam 50. Gunde 6 lt su vermeye basladim, simdi 92. Gunde 7 lireye yakin veriyorum, tamamen altta akan suya gore arttiriyorum, bugune kadar hic fazla sulama sorunu yasamadim bu yontemle.

Ü

Üye silindi 22113

Guest
Kanka sulamadan parmagini 2 3 cm topraga sok nemliyse bir gun daha bekle. Su miktarini da soyle ayarla, sulama yaptiktan sonra saksinin altindan verdigin suyun %10-20 kadari aksin. Yani atiyorum 2 litre su verdiysen 200-400 ml arasinda alttan su aksin. Drenaj olmazsa gubreler saksida birikir besin kitlenmesi olur. Ayni zamanda vermen gereken optimum su miktarini da her sulamada bu sayede guncellemis olursun, su miktarini ezbere yapmamak lazim, ne kadar istiyorsa o kadar verilmeli. Ben 27 litre saksiya yanlis hatirlamiyorsam 50. Gunde 6 lt su vermeye basladim, simdi 92. Gunde 7 lireye yakin veriyorum, tamamen altta akan suya gore arttiriyorum, bugune kadar hic fazla sulama sorunu yasamadim bu yontemle.
Eyvallah kral dediğini dikkate alıcam şuan kafama göre suluyorum

Ü

Üye silindi 22113

Guest
O sinekler torf tan kaynaklı. Pahalı toprakları ilacliyorlar pek olmuyor. Ben sarı böcek sinek bantları kullanıyorum. Bir zararı yok aslında topraktan çıkarken toprağı havalandiriyorlar sarı bandlara yapışıp oluyorlar :) çiçeklenmeye aldığında 2 sarı 1 beyaz olsun ilk ay. 2.ay hepsi sarı olsun hasata kadar. Hatta 1tane cob da eklersen daha iyi olur 2.ay.
12saat tam karanlık olmalı. Kapağını açayım bakayım filan diye rahatsız etmezsen uyurken faydana olur. Mevsimsel nem yeterli şuanda. Nem makinesi kullanmasan daha iyi. İstersen maya şeker ile bi Co2 şişesi koyarsan yanına bi tık daha iyi olur. Faydana olur. Hayırlı sorunsuz growlar dilerim.
Baş tacısın kral eyv yorumun için co2 kullanıyorum zaten resimde gözüküyor serum gibi yaptım baya işe yaradığını söyleyebilirim sineklerde bi problem yaratmıyorsa önemli değil o zmn takılsınlar orada ayrıca bugün 40.gün bitkinin çiçeğe ne zmn sokmalıyım sence dostum

Ü

Üye silindi 22113

Guest
Someklenmede someklere yapisabilirler :) sinek bandı kullansan daha iyi
Pahalı bişey değil. 2ye bölüp tek taraflı kullanıyorum. Yarısı 1ay gidiyor tek saksıya.
Yerin dar, hemen çiçeklenmeye alsan olur. Çiçeklenmede de ilk ay bayağı gelişecek belki p

Someklenmede someklere yapisabilirler :) sinek bandı kullansan daha iyi
Pahalı bişey değil. 2ye bölüp tek taraflı kullanıyorum. Yarısı 1ay gidiyor tek saksıya.
Yerin dar, hemen çiçeklenmeye alsan olur. Çiçeklenmede de ilk ay bayağı gelişecek belki 2katı olacak.
O sarı bantları hemen alıyorum çiçeğide 45.gün sömeğe sokuyorum o zmn dostum yardımın için çok teşekkür ederim evet dediğin gibi yerim biraz dar o yüzden bu şekilde bi süre daha devam edicez

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********