Trikomlara göre hasat.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
C

Canna

Guest
Resim 1: Seffaf trikolar, hasat icin daha erken.
Resim 2: Raki rengi trikom,yüksek THC icin flush zamani.
Resim 3 Amber trikom, hasat gecikmis
Resim 4:Raki rengi ve amber trikom yariyariya, yüksek THC ve CBD.

trichome.jpg
@CigaraVerin kankanin yorumu okuyun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DiabLoo

Üye
hocam resim 1 deki gibiyken kesince kafası kısa sürüyor diye biliyorum doğru mudur?

resim 3 teki gibiyken kesersek nasıl bir etki bekliyor bizi.

edit: bu trikomların kafa kısmı daha cok sütbeyaz oluyor yoksa bütün halinde mi sütbeyaz olması lazım?

#Cigâ

Doktor
hocam resim 1 deki gibiyken kesince kafası kısa sürüyor diye biliyorum doğru mudur?

edit: bu trikomların kafa kısmı daha cok sütbeyaz oluyor yoksa bütün halinde mi sütbeyaz olması lazım?
kanka şeffaf trikomlar psikoaktif olmuyor daha thc dolmamış demektir rakı rengi yani süt kıvamı thc nin en yüksek zirve yaptığı trikom halidir 3. ve 4. resimdeki amberler de bozulmuş thc dir daha sakin indica vari etki verir

C

Canna

Guest

Resim 3 , bütün trikomlar amber rengini aldiysa cok yüksek CBD üretmis olur bitkin, cektin mi yatar uyursun kafayi yasayamadan., %50 kadar süt beyaz olunca atiyorsun flush, karankilga alip toprak kuruyana kadar bekliorsun. Sonra vur baltai, bitki kestigin andan sonra tam kuruyana kadar daha yasayacak bu arada trikonlarda tam istedigimiz kivama gelir. yani %5 10 amber, gerisi süt beyaz, ideal THC kafasi.

DiabLoo

Üye
kanka şeffaf trikomlar psikoaktif olmuyor daha thc dolmamış demektir rakı rengi yani süt kıvamı thc nin en yüksek zirve yaptığı trikom halidir 3. ve 4. resimdeki amberler de bozulmuş thc dir daha sakin indica vari etki verir
psikoaktif olmuyor derken ben hasata bir ay kala tırtıklıyorum kafamı yapıyor şeffaf trikom

Gözyaşı

Yeni üye
Resim 1: Seffaf trikolar, hasat icin daha erken.
Resim 2: Raki rengi trikom,yüksek THC icin flush zamani.
Resim 3 Amber trikom, hasat gecikmis
Resim 4:Raki rengi ve amber trikom yariyariya, yüksek THC ve CBD.

Ekli dosyayı görüntüle 10269
@CigaraVerin kankanin yorumu okuyun.
Slm ustalar benım auto amnesıa bıtkım var üst someklerde trıcom rakı kıvamı alt someklerım henuz o kıvam da deıl ler frus yaptım karanlık a aldım acaba alt someklerım karanlıkta da trıcom doldurur mu esya gelişmeye devam edermi bılgılendırır senız sevınırım emeğim zay olsun ıstemıyorum

Yeemen

Üye
Kanka bunu yaparken flush atıp toprağı kurutup olgunlaşanları kesip sonra bidaha mı sulamaya devam edicez yoksa flush atmadan mı yapayım ?

wertasaw

Yeni üye
Resim 3 , bütün trikomlar amber rengini aldiysa cok yüksek CBD üretmis olur bitkin, cektin mi yatar uyursun kafayi yasayamadan., %50 kadar süt beyaz olunca atiyorsun flush, karankilga alip toprak kuruyana kadar bekliorsun. Sonra vur baltai, bitki kestigin andan sonra tam kuruyana kadar daha yasayacak bu arada trikonlarda tam istedigimiz kivama gelir. yani %5 10 amber, gerisi süt beyaz, ideal THC kafasi.
üstat selamlar 2 konu var benim kafamı kurcalayan ilk olarak kimyasal gübre kullanmadıysak flush atmaya gerek var mıdır ikinci olarakta baltayı vurmadan karanlıga almak ne işe yarıyor tam olarak şimdiden teşekkürler

C

Canna

Guest
Dostum her türlü flush atmaya gerek var, neden flush atiyoruz acikliyayim sana, flush atarak topraktaki gübreyi temizliyoruz ve bitki topraktan daha fazla gübre almadigi icin bünyesinde daha önceden almis oldugu gübreyi kullaniyor, böylece sömekleri mümkün oldugu kadar gübreden temizleyip kokusu,aromasi icimi daha iyi bir cigaraiz oluyor, karankiliga almamizin sebebi ise, bitkiyi strese sokup son anlarinda THC üretimine agirlik verdirmek icin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ******* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha ***** ****** ******** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** *** ** ****** **
  • M Melodirdy:
    ***** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ****** ********* ***** ********** hahahaha******* ********** ******* *** hahahaha**
  • M Melodirdy:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha ****** *** ** ****** **
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ********* ** hahahaha ***** *** ******** ****** hahahaha*** ** ****** ******** ***** ********** ****** ******* ***** ***** ******* **** hahahaha****** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha *** **** ********** ******
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ****** ****** ****** ***** ***** ** ****** **** ******* hahahaha* hahahaha *** **** ********** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** *** hahahaha***** hahahaha* ****** ****** *** *** **** hahahaha********* ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** * ******** ****** ****** ******** ********* hahahaha*** ******
  • Mordecai Mordecai:
    ******** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** ****** ******* **** ******* ********* *** hahahaha**** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • Mordecai Mordecai:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**
    T terbiyeligunahkar: ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**