Torch led hakkında

LvbelC5

Kıdemli Üye
Merhaba kanklar torch ledi çok araştırdım forumda 130w beyaz torch ışıkla 6 tane auto bitkiyi bloom dönemine kadar bile getireni gördüm baya araştırdım ve veg dönemi için 6500k beyaz ışık bloom dönemi için ise 2700k sarı ışık (gün ışığı) ihtiyacı olduğunu öğrendim baya bir kişide aynen benim dediklerimin aynısını söylemiş bende 2 adet 2700k 2 adet 6500k torch led sipariş ettim ettikten sonra birkaç kişiye sordum olmaz dendi şimdi kimisi olur diyor kimisi olmaz diyor kimisi bloom dönemine kadar getiriyor biri bu konuya açıklık getirsin yani oluyorsa içime su serpilir en azından olmaz ise simdiden ogrenirsem siparişimi iptal ederim

LvbelC5

Kıdemli Üye
Torch tek spektrum beyaz olan veg sarı olan bloom ama işte bende pek emin değilim icime kurt düştü

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Benim isik konusunda yazdiklarim. yazik emeklerime, takilin kankalar kafaniza gör isik konsunda baska yorum yapmiyacagim.

LvbelC5

Kıdemli Üye
Benim isik konusunda yazdiklarim. yazik emeklerime, takilin kankalar kafaniza gör isik konsunda baska yorum yapmiyacagim.
kanka öncelikle ben sana fikirlerin hakkında teşekkürümü ettim neden yazık dedin ki yani benim kafam çok karıştı ondan şimdi birisi bana olmaz demiş bildiği tabiki vardır biride bana olur dedi onunda kendine göre kendi deneyimlerine göre bildiği vardır biride 6 auto yetiştirmiş oda illaki biliyor biseyler şimdi benim yetiştireceğim bitki sog olacagindan 4lt saksıda buyutecem zaten en manyak isigida kullansam boyutu gereği küçük kalacak o yüzden torch kullanmayı tercih ettim sog yapacağımdan banada mantıklı geldi yoksa sonuna kadar haklısın yani torch pek verim vermez büyütür ama cılız kalır haklısın tabikide

LvbelC5

Kıdemli Üye
Benim sorum şuydu sana yani büyütür mü buyutmez mi ben en kaliteli verimi sormadın ki kankacım sana hani sordum 4 ltre saksıdaki autoyu büyütür mü buyutmez mi bana bu sorunun cevabı lazım beyaz ışığı vegte sarı ışığı bloomda kullanacam

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Benim sorum şuydu sana yani büyütür mü buyutmez mi ben en kaliteli verimi sormadın ki kankacım sana hani sordum 4 ltre saksıdaki autoyu büyütür mü buyutmez mi bana bu sorunun cevabı lazım beyaz ışığı vegte sarı ışığı bloomda kullanacam
Aynen kanka beyaz vegte sari beyazla birlikte cicekte

LvbelC5

Kıdemli Üye
Ah artk biri çıkıpta bitki başına kaç w torch led gerektiğini söylese kaç saattir uğraşıyorum kimseden cevap yok yav

LvbelC5

Kıdemli Üye
Ben denedim kanka hala da veg de torch led ya bildiğin beyaz dış Aydınlatma gayet iyi büyütüyor blom a kadar olmaz diyene kulak asma on numara gelişiyor mümkün olan en yüksek wat olsun ama 50 wat bile olur bitki başına
Kanka şimdi ben kabinim küçük diye sog yapmayı düşünüyorum iki adet 4litre saksıda olacak şekilde genetik auto ww benim şuan normalde 150w cob ledde Air saksıda bitkim zaten var ama iki tanede citirdan sog yapmak istiyorum fazla para vermek istemediğimden toch denemek istedim 2 adet 6500k beyaz 38w torch aldım birde 2 adet bloom dönemi için 2700k sarı torch aldım saksı başı sog oldugundan 4 litre saksıda yeterli gelirmi zaten en baba isigida alsam 4lt saksı diye minnak kalır normal bir bitkiye 50w yetiyorsa bence sogtada iki bitkiye bitki Başı 38w torch yeterli olur sende öyle düşünüyor musun kanki?

senerd

Yeni üye
kanka 50w yetıyor ama ben foto bitkime 75w kullandım veg dönemini 3 aya çıkardım ilk ilk ay 75w son iki ay 150w kullandım bitki başına.Baya gelişti ve enine gelişti çok fazla da baş çıktı.Bitkimin en 50 cm ve 75 cm üzerinde tuttum.Faturayı baya rahatlatıyor.Sog konusunda pek bi fikrim yok ama en avantajlı tarafı torchun kanımca çok yayılıyor ışık ve bitki enine büyüyor(gözlemime göre).

Cashh

Doktor
Kanka şimdi ben kabinim küçük diye sog yapmayı düşünüyorum iki adet 4litre saksıda olacak şekilde genetik auto ww benim şuan normalde 150w cob ledde Air saksıda bitkim zaten var ama iki tanede citirdan sog yapmak istiyorum fazla para vermek istemediğimden toch denemek istedim 2 adet 6500k beyaz 38w torch aldım birde 2 adet bloom dönemi için 2700k sarı torch aldım saksı başı sog oldugundan 4 litre saksıda yeterli gelirmi zaten en baba isigida alsam 4lt saksı diye minnak kalır normal bir bitkiye 50w yetiyorsa bence sogtada iki bitkiye bitki Başı 38w torch yeterli olur sende öyle düşünüyor musun kanki?
Yok 50 den aşağı düşürme. Ben şu an kabine 200wat taktım ne kadar wat o kadar parlaklık o kadar da veg gelişimi demek

Shepard

Müptezel
Aldığın her 50 watt torch led 5500 lümen verir yani senin 2 tane 6500kelvin ışığın ''1'' bitkinin veg döneminde ihtiyacı olan 11000 lümeni veriyor. Üzerine 2 tane de 2700 almışsın. 4 litrelik saksıda mis gibi geliştirirsin. İster auto yap ister photo 50 gram alırsın güzel bakarsan gelişmez diyen herkes boş yapıyordur. Ayrıca nargile boş yapıyorsun bro attığın makalelerin işlevselliği 0 teori üzerine konuşmakla olmuyor bu iş.

Shepard

Müptezel
50 wattlardan birini 15. güne kadar orjinal halinde kullan sonra falçata ile kapağını kes. 2. yi ekle onunda kapağını kes al sana driversız tak çalıştır mis gibi qb. Kapağı açtıktan sonra ledlerin dizilimini kendin de göreceksin. Kapağı kestikten sonra 1-2 derece daha artacak ısı ama buna değer emin ol

LvbelC5

Kıdemli Üye
50 wattlardan birini 15. güne kadar orjinal halinde kullan sonra falçata ile kapağını kes. 2. yi ekle onunda kapağını kes al sana driversız tak çalıştır mis gibi qb. Kapağı açtıktan sonra ledlerin dizilimini kendin de göreceksin. Kapağı kestikten sonra 1-2 derece daha artacak ısı ama buna değer emin ol
2 adet 38w 6500 var 2 tanede 2700k 38w var

LvbelC5

Kıdemli Üye
iş gorurler mi tek bitkiye bu voltajlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **