Topraktan kafayı ilk çıkarış - mexican airlines auto

dysania

Yeni üye
kankalar mexican airlines auto almıştım sponsorlu siteden. bardakta tohumları çatlatıp 2 gün karanlıkta suda beklettim. tohumlar batıp çatladıktan sonra - saklama kabında kapalı şekilde makyaj pamuğu içinde 1,5cm kadar filizlenmesini bekledim. geçtiğimiz cumartesi akşamı doğrudan 11L kumaş saksıya - plagran light mix toprağa ekim yaptım. ve ilk ektiğim gün 400-450ml miktarında 6.5ph suyu elimle süze süze toprağı ıslattım.
2 günü bugün tamamlıyorum. topraktaki nem miktarını parmağımla kontrol edip - yine aynı su ve ph oranıyla toprağı bugün tekrar ıslattım. konu başlığı altında dönen konuşmalara baktım da - "20ml su ile ıslat" , "fısfısla hafifçe ıslat" gibi söylemler okudum. kullandığım saksı hacmi için yaptığım şey bir hata mıydı? tohuma zarar vermiş olma ihtimalim var mıdır? daha önce airlines auto bakıp topraktan filizin çıkmasının ne kadar sürdüğünü deneyimleyen arkadaş var mıdır?

bitkiye balkonda bakıyorum. gün içinde doğrudan güneş alıyor - ve bu akşam itibari ile 50w torch beyaz ışık ile takviyeye başladım. görüşleriniz ve yorumlarınız değerlidir.
selamlar

Brother

Doktor
Aynen kanka suyu fazla vermişsin sorun değil
filizin baş vermesi 4-7 gün arasında olur
doğrudan güneş almasın kanka cam önünde bir yere koy bebeklere güneş ışığı fazla gelir ölürler
50 watt altında patlat
İlk 10 gün 50 watt altında yetişir sonra alırsın güneşe
hasatın ve dumanın bol olsun

higthead

Jolly Green
Dostum yeni filizlerde heleki ilk hafta çok az sulama yap 50ml gibi.Bu yaşta bitki kökü olmadığı için kökten beslenmez havadaki nemden beslenir. Pet bardak üstüne kapat bol nemli olsun.

dysania

Yeni üye
beyler yeşillendirdiniz çok sağolun. yaptığım 2 sulamadan bir zarar gelmediyse problem yok. dediğiniz gibi başlangıç olarak sulamaya belirttiğiniz aralıklarda devam edeceğim. pet bardak koy demişsin patron. bardakta delik vb olmayacaktır doğru mu?

dysania

Yeni üye
brolar bir sorum daha olacak. tohumun çatladığı yerden filiz çıkıyor. filiz yukarı doğru uzayacak gibi bir mantıkla-
çatlayan tohum aşağı gelecek şekilde yerleştirmiştim toprağa. anladığım kadarıyla bir hata yapmışım. bu durumda su akıp kendi yolunu bulacak mı? yoksa müdehale mi etmem gerekiyor tohumu çıkarıp düzeltmek gibi (eller dezenfekte edilmiş şekilde vs). ya da tohumu çıkartmaya kalsam daha mı bok etmiş olurum. tavsiyeniz ve görüşünüz nedir?

Brother

Doktor
brolar bir sorum daha olacak. tohumun çatladığı yerden filiz çıkıyor. filiz yukarı doğru uzayacak gibi bir mantıkla-
çatlayan tohum aşağı gelecek şekilde yerleştirmiştim toprağa. anladığım kadarıyla bir hata yapmışım. bu durumda su akıp kendi yolunu bulacak mı? yoksa müdehale mi etmem gerekiyor tohumu çıkarıp düzeltmek gibi (eller dezenfekte edilmiş şekilde vs). ya da tohumu çıkartmaya kalsam daha mı bok etmiş olurum. tavsiyeniz ve görüşünüz nedir?
Yok kanka düzeltebilirsin sorun olmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!