Toprakta küçük beyaz böcekler!

• Konbuyu başlatan Üye silindi 19667
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 19667

Guest
Kankalar merhaba, küçücük beyaz zıplayan böcekler basmış saksıyı ne yapsam ? nasıl kurtulurum bunlardan saksı değişimini düşünüyorum ama bitkiler 36 günlük köklere zarar gelebilirim diye çekiniyorum var mı tavsiyeler ?

Icarus

Kıdemli Üye
Kalabalık olması şaşırttı gübrelerden mi oluşuyor yoksa toprağın kendisi mi oluşturuyor acaba ?

Ü

Üye silindi 19667

Guest
Katı gübre kanka sıkıntı ordan bi de olgunlaşmış muz kabuğunu bekletip ince ince çektim makina da verdim yumurta kabuğunu toz haline getirip karıştırmıştım bitkiye iyi geldi ama sanırım böceği o yaptı

ßukaLemun

Yeni üye
Sarımsak ve acı biber kanka rendele yada robottan gecir su ekle bir kac saat beklet kullanıma hazır fıs fıs yaparak kullan abartmadan günde 1 veya 2 defa yap bir kac güne kalmaz birsey + evde yapılan arap sabunu bulabilirsen ondan bir miktar eritip sulandırıp aynı mantıkla kullan

S

silas

Guest
Katı gübre kanka sıkıntı ordan bi de olgunlaşmış muz kabuğunu bekletip ince ince çektim makina da verdim yumurta kabuğunu toz haline getirip karıştırmıştım bitkiye iyi geldi ama sanırım böceği o yaptı
Böyle gübre niyetine verdiğiniz şeylerin çoğu yarardan çok zarar getiriyor. Örneğin yumurta kabuğu toprakta çözünmesi 5 yıldan fazla sürüyor. Senin yaptığın şekilde verince yanmamış gübre veriyorsun bitkiye, bu da zararlı mikro organizmalara, kurt sinek bitlere uygun ortam hazırlıyor. Yumurta kabuğundaki ince zar kötü kokutuyor falan. Örneğin benim bahçeme 3-4 sene önce attığım yumurta kabukları var %80 aynen öyle çözünmeden toprakta duruyor.

Bitkinin kabuklardaki kalsiyumu potasyumu alabilmesi için fırınlayıp, sirkelemen gerekiyor. Bununla ilgili bir video buldum açıklayıcı umarım işini görür. İyi growlar

Aynı zıplayan böcek benimde saksı diplerimde vardı ve zoom yaprak aşağıda belirttiğim padura cinsinden solucandı.

Kimyasal ilaçlama ile çözdüm. Eğer beklersen yapraklarını kurutuyor çoğalmadan önüne geçmelisin.

matata

Yeni üye
Ben ph i hep sirkeyle dusuruyorum her sulamada 1tatli kasigi sirkeyi karistiriyorum hem ph i dengeliyorum hemde bocek sinek hicbisey olmuyor bitkiye hicbi zarari yok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • Mrduru Mrduru:
  • Mrduru Mrduru:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ** ****** hahahaha ** ***** ********* ******** ******** ***** ********* **********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ******** hahahaha****

**** ** ****** hahahaha **
    ***** ******** **** ******** ****** ****** **** ******* ***** ****** ** ******** *** ** ***
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ******** ********* **** ***** hahahaha* ******* ****** ******** ****** ********* ****** ***** ********* ****** *** *** ****** **** ****** * ** ***** *** **** ********** hahahaha ***** ****** ****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* **** hahahaha***** ****** ****
    ***** ***** ****** ****** ******** hahahaha**** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** **** ******* hahahaha* ** ********** ***** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********* ****** ******* hahahaha*** *******
    +1
    *** **** ******* ****** **** hahahaha**** * ******* ********** *** *******

+1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ***** ********* ** *******
    *** **** ***** ******** ** ****** ******** ** **** *** ********** *** ** ******** ** ** ********* *** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    **** ******** ***** ********* ***** ****** ***** *** **** ******* ****** **** hahahaha**** * ******* ********** *** *******
    +1
    ********** ***** ****** ******** hahahaha**** ***** ***** **** *****
    TabldotLife TabldotLife: ********** ***** ****** ******** hahahaha**** ***** ***** **** *****