Toprakta böcekler.

cemsid

Üye
Herkese selam,
Benim iki tane saksıda çiçeğim var. Balkondalar. Bunların toprağında küçük kanatlı böcekler çıkmaya başladı, bir süredir de varlar. Nasıl yok etmeliyim ?

püskütvarmı

Ordinaryüs
Birkaçtane aspirin ile bir miktar suyu karıştır aspirinin iyice erimesini sağla kanka . Ardından çiçeklerin toprağına biraz dök. Hem bitkiyi besler hemde böcekleri öldürür.

Boşuna uğraşma kanka zararı yoktur. O kadar ilaç kullandım önlerine gecemedim. Masraf yapma boşuna . Neem azal uygularsin yapraklarına vegde kurtulursun ama. Blooma geçince someklere zarar gelmesin diye sikamazsin ilacı o zamanda tekrardan çıkarlar. Toprağa suyla birlikte Arap sabunu falan okumuştum yabancı forumlarda. Ama çok da önemli değil kökleri yiyorlar falan diyorlar da öyle birşey yok. Yaşandı denendi. Seni çok rahatsız ediyorsa kullan. Ama bitkiye sorun olur mu diye dusunuyorsan, düşünme. Bir sorun teşvik etmiyor. Aldığın toprağın içine yumurtalarını bıraktı sürekli cikicak ordan engel olamazsin ben engel olmadim hasadı da aldım bir sorun yok. Sadece gördükçe sinir bozucu oluyor

Kanka

Administrator
Yönetici
sirkeli suyu toprağa doğru bı fıslat bakalım kalıyolar mı bıtkıye gelmesın ama

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ***** ********* **** ** ******** *** ***** hahahaha* ****
  • M majeste:
    ** ******* hahahaha**** ******* *** **** ***** ******** *** **
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    *** ******* ** **** ******* hahahaha* ***** ******
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    **** ******* ******* ********** ******** hahahaha*** * ******* ****** *** * * **** * * ****** ******* ******* ***** ***** ****** ********** *** ****** hahahaha** **** ******* **** ** ******** ******
  • L lityum:
    ****** **** ******** ********** ******* ****** **** ****** *** ******* ********** ********* *******
  • L lityum:
    ******** ***** ****** ********** ***** ******** ******* ***** **
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahaha** *** *** **** ** ******* *** ** *** ** * ******* **** ****** *** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ********** hahahaha*** ** *** ** ***
  • D despacito:
    ********** ***** ********** ***** hahahaha* ** ***** ***** ***** *** ******* **** ***** **** ***** **** *******
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ********* ***** **** *** **** **** hahahahahahahaha* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • N nobetcikeyifci:
    ********** ****** ***** **** ****** ****** ***** ** **** ******* **
    ** ** *** ****** ***** ********* ***** ********* ****** ** ***** ****** ******* ******** ********** *** **** **** ******
  • lavrens lavrens:
    ******** hahahaha***** *** hahahaha* ****** ********** ******** ****** ********** ***
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ***** ** ***** ** **** ***** ****** ** * ***** * ***** ****** *** *** ******* **** ****** ******** *** ******* **** *** ***** ***** *** ********* ******* *** * ******* ******** ***** ***** **** **** ******* *** ******* ** ***** ****** ** ********** ********
    ***** ******* hahahaha* ***** hahahaha***** *
    TabldotLife TabldotLife: ******* ****** ***