Toprak Seçimi ?

3987

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar teras ta autoflower bluedream deneyeceğim tohumlar peçete de patladı direkt olarak büyük saksılara almayı düşünüyorum doğru mudur ? Bir de en iyi toprak seçimi ne olur sizce ? (Gübre, torf vsvs ekstra bilgilere de açığım )

Light mix toprak tercih etmen en faydalısı olacaktır 10 veya 15 litre saksı yeterli , extra olarak %25 perlit eklersen farkı göreceksin

nasa

Doktor
Merhaba arkadaşlar teras ta autoflower bluedream deneyeceğim tohumlar peçete de patladı direkt olarak büyük saksılara almayı düşünüyorum doğru mudur ? Bir de en iyi toprak seçimi ne olur sizce ? (Gübre, torf vsvs ekstra bilgilere de açığım )
plagron lightmix yoksa eğer biobizz light mix al monkey alma

Smokycat

Müptezel
Benim önerim torfu Alman malı ama Türkiye'de hazırlanan Gartengold markası, diğerlerini bimem ama bu harika bir toprak, denendi görüldü..

Smokycat

Müptezel
neden bunu kullanalım ki?
Toprak güzelse, fiyatı daha hesaplıysa, yurtdaşım para kazanıyorsa ben niye onu kullanmayayım ki? 3 Akademisyenin hazırladığı bir araştırma tezinde içinde ithallerin de olduğu üst düzey 18 toprak arasında bitki yetişmesi için en uygun toprak olduğu belirlenmiş, gübre vermeden 1,5 ayda köfteci tohumunu çiçeğe soktu, daha ne olsun?

Indicaguy

Yeni üye
Toprak güzelse, fiyatı daha hesaplıysa, yurtdaşım para kazanıyorsa ben niye onu kullanmayayım ki? 3 Akademisyenin hazırladığı bir araştırma tezinde içinde ithallerin de olduğu üst düzey 18 toprak arasında bitki yetişmesi için en uygun toprak olduğu belirlenmiş, gübre vermeden 1,5 ayda köfteci tohumunu çiçeğe soktu, daha ne olsun?
Tezi görebilme şansım var mı? Dediğin gibiyse sonraki grow'umda bi bitkimde kesin denerim.

Smokycat

Müptezel
3. Hafta dolduktan sonra başlıyorum ben ama 2. Haftanın sonunda da başladığım oluyor bitkinin durumuna göre ama en az 15 gün

Indicaguy

Yeni üye
Adresi paylaştığım

https://www.tohumsuz.com/threads/Çok-İlginç-bir-toprak-araştırması.16732/page-3#post-182961 detayları bulabilirsin..

Yüklediğim tez araştırması silinmişse diye buraya da ekliyorum..

Teşekkürler hocam toprak gerçekten güzele benziyo ama umarım Canna, Plagron ya da Biobizz gibi tüm dünyada güvenilirliğini kanıtlamış markalarla da kıyaslarlar.

Link var mı acaba bulamadım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
    ***** ****** ********* *** ** ******** ********* ******** ********* ****** ***** ***** ***** ***** ****** hahahaha*
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** ***** ****** **** *** ******** ******** hahahaha*
    +1
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    *** *** hahahaha***
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** ******** **** hahahaha* ***** ** **** **** ********* hahahaha****
  • A aleksey:
    ****** hahahaha* hahahaha* *******
  • A aleksey:
    ****** *** ****** *** **
  • A aleksey:
    ****** ****** hahahaha**
  • Coke Coke:
    ******** ******** hahahaha* ***** *** **** *** *** **** ****** ******* hahahaha*
  • A aleksey:
  • A aleksey:
    ******* **** ***** **
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ******** ******* hahahaha*** *** ********* **** hahahaha***** hahahaha* ******* **
  • Coke Coke:
    ******* **** ***** ********* ***** ***** hahahaha ********** **** ***** hahahaha
  • A aleksey:
    ********* ********* **** ***** **** hahahaha* ********** ***** hahahaha****
  • A aleksey:
    hahahaha
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ********* ******** hahahaha*
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    ** ****** *** *** ** hahahaha *** ******** *****
  • A aleksey:
    ********* ******* **** **
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** hahahaha**
    +1
  • Coke Coke:
    ****** ***** hahahaha**** ****** *** *** ****** hahahaha** ****** ********
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**
    Coke Coke: ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**