toprak hazırlama(super soil) yardım lütfen !!!

selam arkadaşlar. bulunduğum bölgede guerilla growing yapabileceğim alanlar mevcuttu.ben de köfteci tohumlarını filizlendirip işe başladım. sorularım şunlar olcak ;

tavuk gubresi, bat guano, perlit , vermikülit , solucan gubresi ve torf aldım düşük bütçeli super soile yakın bi şey yapmak için.

%10 solucan

%10 tavuk

%3 5 yarasa

%50 torf

%20perlit

%5 vermikülit oranıyla bi toprak hazırlama planım var ekeceğim yerdeki toprağı kazıp. bitki başına 20 litre medium hazırlayıp kazdığım yere koymayı dusunuyorum. forumda okuyunca bu gubrelerin sonradan eklendiğini de gördüm toprağa. fakat yabancı kaynaklarda direkt buna benzer topraklar hazırlayıp sonrasında kimyasal gubre kullanmaya gerek olmadığını söyleyen growerlar da var. sizce planladığım oranda bi toprak hazırlayıp bitkilerimi uygun buyukluge geldiğinde direkt bu topraga eksem yeterince verimli olur mu? tecrübeli arkadaşlardan gelecek tavsiyelere açığım. ve bir de bitkiler su an büyük boy beyaz plastik bardaklarda duruyolar. içinde sadece torf var bardaklara da delik açtım. şu an için büyümelerinde bi sorun yok gibi duruyo ama bu bitkileri yarım litrelik bardaklara alma planım var torfa biraz perlit ekleyip. sizce bunu yapmama gerek var mı ya da nasıl bi yol izlemeliyim.torf ve perlit bu aşamada yeterli olur mu yoksa başka eklemem gereken şeyler de var mı? şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********