Tohumu bile çatlatamadım.

goblike

Yeni üye
Geçenlerde içtiğim bi cigaranın tohumlarını aldım ayıkladım suya attım(su ph 7,2) pamukla sulayıp ektim yok, tohumu suyla bardağa koydum yok, barfağa pamukla tohum koydum yok. Bi türlü çatlatamadım. İşten anlayan bi tanıdığım bunu daha önce kendi ekmiş çatlayacağını söylüyo ama anlamadım benim şansıma mıdır bu durum?
2 gün bekledim her denememde ama ufacık değişim yok tohumlarda sebebi sizce nedir?

reaL

Üye
kanka cigaradan çıkan tohumlar olgunlaşmamış olabilir,o yüzden çatlamıyordur ve belkide hata sende değildir.

goblike

Yeni üye
Kanka çıldırmak üzereyim. Tohum arıyom her sigaradan. Ekiyim falan diye. Korkuyam almayada sorun olur diye. Tohum verebilecek türkiyede de tanıdık yok.

em25car

Yeni üye
içtiğin cıgara tohumundan zaten bir şey çıkmıyor kalite çok düşük oluyor verdiğin emeğe yazık oluyor çok denedim hem dışarıda hem içeride yetiştirdim aldığım mahsul  bok en iyisi tohum siparişi yapıp genetik yetiştirmek Türkiye de tohum verecek sanmıyorum istersen sponsor firmadan sipariş edebilirsin 
herkes sipariş yapıyor gizli kargo iste sorun olmaz    

Ugrpurple

Yeni üye
Cvp: Tohumu bile çatlatamadım.

Kanka çatlasa eksen bile sömek alamazsın senin torbacıdan aldıgın dalganın içindeki tohum erkek tohum olur sade yaprak atar sömek elde edemezsin

em25car

Yeni üye

Ugrpurple' Alıntı:
Kanka çatlasa eksen bile sömek alamazsın senin torbacıdan aldıgın dalganın içindeki tohum erkek tohum olur sade yaprak atar sömek elde edemezsin

dişi tohumda çıkıyor ancak içtiğin siğara gibi kafası olmuyor torbacıdan aldığın tohumların en büyük olanlarını al 24 saat suda beklet dibe düşen tohumları al bir tabak içine 2 kat kağıt havlu sar ve içme suyu ile ıslat daha sonra tohumları havlunun üzerine koy üzerine 2 kat daha havlu sar ve oda ıslansın ve üzerine 1 tane daha tabak koy ışık görmeyen bir yere koy 24 saat ile 48 saat arasında çimlendiğini göreceksin hasatın bol olsun

Ugrpurple' Alıntı:

ne alakası var. Dişi de çıkar belki çok kaliteli değildir ama kafa yapar her türlü. Gayet iyi bişey de çıkabilir hiç belli olmaz yetistirmene baglı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
    S sonche: ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ********...