Temizleme

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22297
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22297

Guest
Flush attıktan sonra toprak kurudu ve 2 gün karanlığa aldık bitkiyi. Şimdi kesme vakti. Sorum burda başlıyor ;
Direk her yaprağını temizleyip mi asıyoruz bitkiyi yoksa sadece fan yapraklarını kesip mi asıyoruz karanlık odaya ?

drsmoke

Üye
Kanka yapraklari kuruduktan sonra alirsan daha iyi oluyor diyorlar ama kuruma suresi uzuyor. Daha cabuk kurusun istiyosan kes at ne varsa sahsen ben oyle yapiyorum tek yaprak dahi birakmam

Ü

Üye silindi 22297

Guest
Kanka yapraklari kuruduktan sonra alirsan daha iyi oluyor diyorlar ama kuruma suresi uzuyor. Daha cabuk kurusun istiyosan kes at ne varsa sahsen ben oyle yapiyorum tek yaprak dahi birakmam
Yaprakları kuruduktan sonra kesersem yağ yaparım diye düşünüyorum yalnız 1. Budamadan sonra epey bi yaprak oldu o yüzden galiba ilk kaba temizliğini yapıp sonra kurutucam. Eyvallah

Woppy

Ordinaryüs
Knk bende hasat ediyorum tricomsuz olan bütün yaprakları temizleyip atıyorum sadece dal ve sömek kalıyor onlarıda asıp kurutuyorum. Trim yapmak bence çok önemli yaprak kalırsa sömekte tadı acıyor sigaranın içimini cok etkiler yaprak sap dikkat etmek lazım birde yaprakla bırakırsan kuruma süresi uzar şuan kış heryer soğuk ve nemli kıs olması daha cok uzatıyor kurumayı.

Ü

Üye silindi 22297

Guest
Knk bende hasat ediyorum tricomsuz olan bütün yaprakları temizleyip atıyorum sadece dal ve sömek kalıyor onlarıda asıp kurutuyorum. Trim yapmak bence çok önemli yaprak kalırsa sömekte tadı acıyor sigaranın içimini cok etkiler yaprak sap dikkat etmek lazım birde yaprakla bırakırsan kuruma süresi uzar şuan kış heryer soğuk ve nemli kıs olması daha cok uzatıyor kurumayı.
Eyvallah kral

Cashh

Doktor

İlk olarak şeker yaprakları da dahil temizliyorum ben 0 yaprak kalıyor temiz sömek. İkincisi haklısın kış ayı kurutma zor ama petek üstünde kağıt üzerinde miss gibi iki üç günde tamamen kuruyor miss gibi oluyor ben yapıyorum gayet güzel kuruyor Işık görmeden tüm nemi atıyor kafa da hiç eksilme filan olmuyor 15-20 gün beklemek zor iş dediğim gibi kes üçüncü gün içime hazır ️

Woppy

Ordinaryüs
Valla knk benim kabini kendim yaptım mobilyadan birde ufak büstiyer gibi camasır dolabı gibi yerden 50 cm yüksek çekmeceli eni 1 metre bunu güzel giriş fanıyla birleştirdim kendime kurutma kabini yaptım (3 adet) cekmecelerinde icini söktüm kümes teline kus kafesine benzer elimde tel vardı onla kapladım önce en üst cekmeye asıyorum icine 3 gün sonra sömekleri daldan ayırıyorum 2-3 gün de öyle bekletiyorum cekmedeki telin üzerinde ortalama 7 - 10 günde kavanoza alıyorum kürlemeye. Tabiki bu kış aylarında yaz aylarında kurutma kabinine gün içerisinde nem veriyorum yazın çok hızlı kuruyor toz oluyor öyle olunca sömeklere elleyince.

Cashh

Doktor
Valla knk benim kabini kendim yaptım mobilyadan birde ufak büstiyer gibi camasır dolabı gibi yerden 50 cm yüksek çekmeceli eni 1 metre bunu güzel giriş fanıyla birleştirdim kendime kurutma kabini yaptım (3 adet) cekmecelerinde icini söktüm kümes teline kus kafesine benzer elimde tel vardı onla kapladım önce en üst cekmeye asıyorum icine 3 gün sonra sömekleri daldan ayırıyorum 2-3 gün de öyle bekletiyorum cekmedeki telin üzerinde ortalama 7 - 10 günde kavanoza alıyorum kürlemeye. Tabiki bu kış aylarında yaz aylarında kurutma kabinine gün içerisinde nem veriyorum yazın çok hızlı kuruyor toz oluyor öyle olunca sömeklere elleyince.
Bende kabini kendim yaptım çıtalar ile çerçevesi karton ile kaplama çok güzel ve dayanıklı oldu üstüne çıkıyorum taşıyor sorun yok çok güzel kabin yaptım 105*80*160

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****