Tecrübeli kardeşler yardım. Somekler gelişmiyor

Ombin

Yeni üye
İlk growum beyler bayanlar. 140*140 çadırım var. 4 adet blue dream photo ektim. 3 adet Samsung qb 240 üstlerinde. Havalandırma Dr karbonfiltre. Vantilatör de mevcut. Işık mesafesi 40 cm. Agrotime gübre kullanıyorum. Işık açıkken sıcaklık 26 27 lerde. Kapalıyken 16 ya kadar düşüyor.
Someklerim gelişmiyor üstadlar. Problem ne olabilir. Sabrettim büyürler diye de. Rüyalarıma girmeye başladı artık. Ne diyorsunuz. Bilgilendirin kardeşinizi

Uykuda hava giriyor mu içeriye fanları kapatmıyorsundur umarım. Oraya extra küçük kumtel ısıtıcı fan alıp koysan mükemmel olur bence ısıyıda geceleri bi kaç defa kontrol eder rahatca uyursun

Ombin

Yeni üye
Uykuda hava giriyor mu içeriye fanları kapatmıyorsundur umarım. Oraya extra küçük kumtel ısıtıcı fan alıp koysan mükemmel olur bence ısıyıda geceleri bi kaç defa kontrol eder rahatca uyursun
Kapatmiyorum. Günde yarım saat dinlensin diye kapatiyorum. Soğuktan mi diyorsun hocam. Ben de ondan şüpheleniyorum en çok

MarijaneyTR

Doktor
Geçmiş olsun kanka , üzüldüm adına . Ama bitkiye bakınca hiç fan yaprağı göremedim neden hepsini kestin fanlarin belirli bir sebebi varmı ? Bilmek isterim

Ombin

Yeni üye
Geçmiş olsun kanka , üzüldüm adına . Ama bitkiye bakınca hiç fan yaprağı göremedim neden hepsini kestin fanlarin belirli bir sebebi varmı ? Bilmek isterim
Yeni kestim gelismedikleri için. Daha önce ufak ufak kesmiştim. Baktım somekler gelişmiyor. Daha fazla kestim. Ümit yok mu kanka bitkide sence. Boşa mı gitti emekler

Ph kontrol ediyomusun toprakta ph sorunu var gibi bitkin verdiğin besinleri almıyor ısıyla falan ilgili bir sorunun yok odaklanman. Gereken yer toprak

MarijaneyTR

Doktor
Bence bitkinde genel olarak sıkıntı var kanka bitkinin dalları tek iyi gelişmiş somege hiç vermemiş enerjinin hepsi dallarda . Benim gozlemim o . Elbette ki bir doktorun çıkacaktır ve kesin bir bilgi sahibi olucaz .

Ombin

Yeni üye
Ph sorunu yok hocam. 6.5 a ayarlıyorum. Her sulamada altından bir çay bardağı su akacak şekilde veriyorum. Her 3 sulamada 1 de boş ph ayarlı su veriyorum. Suyum cesme suyu ama 3 4 gün dinlendirilmis.
Ph kontrol ediyomusun toprakta ph sorunu var gibi bitkin verdiğin besinleri almıyor ısıyla falan ilgili bir sorunun yok odaklanman. Gereken yer toprak

Extremist

Kıdemli Üye
3 tane sorun gördüm ben, Işık stesi, aşırı gübreleme ve tahminimce topraktaki ph nın değişimi. üst bölgelerde beyazlanma var gibi oldugundan demir ve magnezyum eksikliği gibi geliyor.

16 derece çok düşük bir değer, mümkünse akşam için dışarıdan çadır hava giriş deliğinin yakınına bir ısıtıcı koyun. linkini paylaşacağım, birtane de termostat alıp ısıtıcıya bağlayın ve probunu çadırın içine koyun. ısıyı 21 e ayarlayın ve 21 in altına düşmesin.
40cm ışık mesafesi çook kötü, büyuk stress ve ısı artışına neden olur. Bana göre ışığı önce %75 e çekip 1 hafta gözlemleyin. Yapraklardaki yukarı doğru kalkmalar düzelmez ise %50 ye düşürün.
Sulama yaptıktan sonra saksıdan çıkan drenaj suyunun PH sına bakın. 6 dan düşük ya da 7 den yüksek ise bitki emilim yapamaz. Dolayısıyla birikim yapar, topraktaki topoloji oluşmaz ve durum daha kötüye gider. İdeal sıcaklıklar 21-26 arasıdır.

Bu termostatı bağlayın ya da bağlatın bir ısıtıcıya ama ısıtıcı söylediğim gibi kabinin içinde olmasın nemi inanılmaz düşürür.

Max 700 watt ısıtıcıyı kaldırır bu ürün 5Amper, 4 amperlik bir ısıtıcı bağlasan yeterli olur. buda şöyle hesaplanıyor.
watt ı volt a bölersen amper çıkar. yani diyelimki 500 watt ısıtıcı aldın 220 ye bölersen 2.27 amper çıkar. Böyle hesaplayarak herşeyi stabil kullanabilirsin.

Son düzenleme:
ben buna benzer bi sorunu vegte yaşadım ışığı yükseltince toparladı bitki kendini fazla ısınıyor olabilir

Ombin

Yeni üye
3 tane sorun gördüm ben, Işık stesi, aşırı gübreleme ve tahminimce topraktaki ph nın değişimi. üst bölgelerde beyazlanma var gibi oldugundan demir ve magnezyum eksikliği gibi geliyor.

16 derece çok düşük bir değer, mümkünse akşam için dışarıdan çadır hava giriş deliğinin yakınına bir ısıtıcı koyun. linkini paylaşacağım, birtane de termostat alıp ısıtıcıya bağlayın ve probunu çadırın içine koyun. ısıyı 21 e ayarlayın ve 21 in altına düşmesin.
40cm ışık mesafesi çook kötü, büyuk stress ve ısı artışına neden olur. Bana göre ışığı önce %75 e çekip 1 hafta gözlemleyin. Yapraklardaki yukarı doğru kalkmalar düzelmez ise %50 ye düşürün.
Sulama yaptıktan sonra saksıdan çıkan drenaj suyunun PH sına bakın. 6 dan düşük ya da 7 den yüksek ise bitki emilim yapamaz. Dolayısıyla birikim yapar, topraktaki topoloji oluşmaz ve durum daha kötüye gider. İdeal sıcaklıklar 21-26 arasıdır.

Bu termostatı bağlayın ya da bağlatın bir ısıtıcıya ama ısıtıcı söylediğim gibi kabinin içinde olmasın nemi inanılmaz düşürür.

Max 700 watt ısıtıcıyı kaldırır bu ürün 5Amper, 4 amperlik bir ısıtıcı bağlasan yeterli olur. buda şöyle hesaplanıyor.
watt ı volt a bölersen amper çıkar. yani diyelimki 500 watt ısıtıcı aldın 220 ye bölersen 2.27 amper çıkar. Böyle hesaplayarak herşeyi stabil kullanabilirsin.
Sıcaklık sorununu düzeltiyorum hemen. Işık mesafesi forumda önerilen uzaklıkta hocam qb lar için. Aşırı ısınma da yapmıyor. Işıklar açıkken 26 derecelerde çadırın içi. Araştırayım yine bu konuyu. Bir de toprak duzenlemesi için elimde humik var. Diğer sulamada onu kullanmami önerir misin yoksa boş sulama mi yapayım?

Ph sorunu yok hocam. 6.5 a ayarlıyorum. Her sulamada altından bir çay bardağı su akacak şekilde veriyorum. Her 3 sulamada 1 de boş ph ayarlı su veriyorum. Suyum cesme suyu ama 3 4 gün dinlendirilmis.
Ph metreni ne zamandır kullanıyorsun markası nedir hiç kalibre ettin mi ?
Aynı sorunu bitkilerimde yaşadım ph metre arızalıymış ben 6.5 verdiğimi sanarken 8.5 veriyormuşum sonra düzeltince sorun çözüldü
Sarı Dandik ph metrelerden kullanıyordum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *