Teşhis koyamadım

Merhaba arkadaşlar auto blue dream bitkimin 14. Günündeyim ama 2 yaprağında anlam veremediğim lekeler oluştu sizce neden olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim

Kanka bana kalsiyum eksikliği gibi geldi 1 lt suya 2 ml gelecek şekilde calmag ver. Ph ayarını kesinlikle yap ama, alttan yüzde 20 su çıkacak şekilde toprağa iyice yedirerek ver.

Kanka bana kalsiyum eksikliği gibi geldi 1 lt suya 2 ml gelecek şekilde calmag ver. Ph ayarını kesinlikle yap ama, alttan yüzde 20 su çıkacak şekilde toprağa iyice yedirerek ver.
Cal mag takviyesi yapmıştım litreye 2 değilde 1 şeklinde verdim yetersiz mi geldi acaba bir sonraki sulamamda tekrar yapayım cevabın için çok sağol kankam bir sorum daha var da cal mag kullanım sıklığı nedir 2 hafta da bir mi kullanmalıyım

Cal mag takviyesi yapmıştım litreye 2 değilde 1 şeklinde verdim yetersiz mi geldi acaba bir sonraki sulamamda tekrar yapayım cevabın için çok sağol kankam bir sorum daha var da cal mag kullanım sıklığı nedir 2 hafta da bir mi kullanmalıyım
Kanka köklerin calmagı alması için ph kesinlikle ideal olmalı yoksa verdiğin calmag faydadan çok zarar verir. Sen alttan yüzde 20 su çıkana kadar ver. Normalde eksiklik görmeden vermeye gerek yok ama ben 15 günde bir boş sulamayla veriyorum dostum

Kankam aman deyim ha yaprak ne derse dinlemek lazım hemen de teşhis koyup tedavi etmek lazım kısa vade de sorun yaratmayabilir ama uzun vade de geri dönüşü olmayan sonuçlar yaratabilir.
çok haklısın kardeşim de, bu kadar dert edinmeye gerek olmadığını düşünüyorum. ne de olsa tohumu toprağa attığın zaman bitkin oluyor. bu olmaz başka bir bitkiye bakarsın dert değil :D

çok haklısın kardeşim de, bu kadar dert edinmeye gerek olmadığını düşünüyorum. ne de olsa tohumu toprağa attığın zaman bitkin oluyor. bu olmaz başka bir bitkiye bakarsın dert değil :D
Tabi ki çok dert etmemek lazım ama sonuçta zaman ve para veriyoruz dostum bitkinin dilinden ne kadar anlarsak growlarda verdiğimiz emeğin karşılığını hasat olarak alırız.

C

Canna

Guest
O sömek dallari altlarda ise ve gerekiryor kesilir, olacagi bitki enerjisini yukari verir ve yukaridaki sömekler daha iyi gelisir. Ben en alttaki sömek dallarini keserim, cünki o dallardaki sömekler, nohut kadar bile olamaz.

Bevelk2

Yeni üye
Kanka ben de de blue Dreamlerde aynı sıkıntı oldu hala o iki yaprak kuruyor ama bitkiyi tutamıyorum yürüyor gidiyor balkondan gözükecek diye toping lst Allah ne verdiyse yapıyorum boyu kısaltmak için

Kanka köklerin calmagı alması için ph kesinlikle ideal olmalı yoksa verdiğin calmag faydadan çok zarar verir. Sen alttan yüzde 20 su çıkana kadar ver. Normalde eksiklik görmeden vermeye gerek yok ama ben 15 günde bir boş sulamayla veriyorum dostum
Tavsiyen için çok teşekkür ederim kanka ph her sulamamda ayarlıyorum dediğin gibi deliklerden akacak kadar su verdim şu an yapraklar öyle kaldı ilerlemedi canavar gibi gidiyorum ama bu gün bir bitkime lst yaparken topingden sonra çıkan ana dallardan birini kırdım bu bitkiyi çok strese sokar mi bide hasata etkisi çok olur mu

Tavsiyen için çok teşekkür ederim kanka ph her sulamamda ayarlıyorum dediğin gibi deliklerden akacak kadar su verdim şu an yapraklar öyle kaldı ilerlemedi canavar gibi gidiyorum ama bu gün bir bitkime lst yaparken topingden sonra çıkan ana dallardan birini kırdım bu bitkiyi çok strese sokar mi bide hasata etkisi çok olur mu
Dostum autoya pek topping önerilmiyor ama yapılıyor kırılan dalın sorun olacağını sanmam ama sen yine de Bi resim paylaş bakalım. Hasada etkisi şöyle olur auto bitkinin bir yaşam süresi var o yüzden ağır gelecek streslerden kaçınılması gerek ne kadar gelişirse o kadar çok hasat verir. Sen ne kadar oynarsan bitkinle o kadar az hasat alırsın ve süresi uzar.

Bu 3. Growum kanka 1 kere toping uyguluyorum ama dediğin çok doğru toparlanması biraz fazla zaman alıyor akşam eve gider gitmez foto yüklerim peki lst konusunda ne düşünüyorsun lst de bitkiyi strese sokar mi veya ne düzeyde sokar önerirmisin şu an bitkilerime lst de uyguluyorum da

Bu 3. Growum kanka 1 kere toping uyguluyorum ama dediğin çok doğru toparlanması biraz fazla zaman alıyor akşam eve gider gitmez foto yüklerim peki lst konusunda ne düşünüyorsun lst de bitkiyi strese sokar mi veya ne düzeyde sokar önerirmisin şu an bitkilerime lst de uyguluyorum da
Lst yap kanka zaten Türkçesi düşük stresli eğitim demek biliyorsun. Auto da hasadı arttırmanın neredeyse tek yolu diyebiliriz.

Lst yap kanka zaten Türkçesi düşük stresli eğitim demek biliyorsun. Auto da hasadı arttırmanın neredeyse tek yolu diyebiliriz.

Kanka tavsiyen için çok teşekkür ederim kusura bakma çok yoğun çalıştığım için böyle geç cevap veriyorum bitkilerimin fotoğrafını koydum 3 ü 20 günlük lst ye başlamadiklarım 15 gün sence lst ye fazla mı dayanmisim bitkilerimin gelişimleri hiç durmadı belki toping yaptığımda biraz yavaşladı şu an gayet kaldırıyor gibi sence nasıl görünüyorlar

Kanka tavsiyen için çok teşekkür ederim kusura bakma çok yoğun çalıştığım için böyle geç cevap veriyorum bitkilerimin fotoğrafını koydum 3 ü 20 günlük lst ye başlamadiklarım 15 gün sence lst ye fazla mı dayanmisim bitkilerimin gelişimleri hiç durmadı belki toping yaptığımda biraz yavaşladı şu an gayet kaldırıyor gibi sence nasıl görünüyorlar
Dostum bitkilerin gayet güzel duruyor böyle devam yeni dallar geldikçe lst yi elden bırakma.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** ** *** hahahaha**** ******** ***** ********* ****** ********** *** ******** ********
  • 420x 420x:
    *** **
  • 420x 420x:
    hahahaha* *** ***** ****** **
  • S sefilzenci:
    **** ******* ****** hahahaha**
    ****** ****** ***** **
    **** ****** ** ******* ********** ***** ****** **
    ***** ******* **** hahahaha* ***** *****
  • 420x 420x:
    ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
  • 420x 420x:
    ******* hahahaha* *****
  • lavrens lavrens:
    ******* **** ** ******** ********* ***** ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
    +2
  • 420x 420x:
    ***** ** ******* *** ******* ******** ****** ****** ********** ******** ****** ***** ******* **
    +1
  • S sefilzenci:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** **
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    NewGardener NewGardener: **** ********** ***** ***** ***** *****