Türkiye sömrklenmr başlangıcı

ozan1453

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar dünyanın farklı yerlerinde farklı zamanlarda sömek yapmaya başlar bu bitki. Benim sorum şu acaba türkiyede tam olarak ne zaman başlıyor farklı bölgelerinde farklı zamanlarda mı başlıyor doğu, batı,kuzey vs. Mesela ben karadenizdeyim tam olarak temmuzun veya ağustosun kaçında başlar bu arada bahsettiğim başlangıç ilk pistillerin belirlendiği zaman değil strech olan evre yani indoorda 12/12 geçince 3-4 gün sonra uzayarak kendini gösteriyor daha sonra pistiller ortaya çıkıyor ben ilk evrenin zamanını merak ediyorum. Konu hakkında gerçekten doğru bilgiye sahip olup yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum

Ahed01

Yeni üye
Cvp: Türkiye sömrklenmr başlangıcı

Yerine göre değişir tabi Adana da martın başında outdoor toprağa giriyor temmuzda içiyoruz bile :)

Night owl

Müptezel
Bu konuyu aydınlatacak bir grower aranıyor. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olsun  lütfen.

Knka bu birazda senin ekimine gore degisiyor sole dusun martta attigin photo tohumun temmuz dedimi o pistilleri basinda veriyor ama mayisin ortalarinda attigimiz tohum temmuzun ortalarinda pistil  vermeye basliyo knka bazen oguztosa kadarda uzuyo tabi mart ayinda seralarda atiliyo knka sen ne tur yerde yasadigina gorede degisiyo knka batisaysan yada dogudaysan bu durum 10 gun degisiyor oda batida gunesin erken batmasindan falan yani bu soruya cevap vermek icin seninle ayni sehirde yasamaliyiz:)

Knka mayis bbasinda atsan sana gene ay i sekilde temmuz ortalarinda temmuzda giricek tabi automu photomu oda var yani anlatmak istedigimiz burda ornek veriyorum sen martta tohumunu attin tabi suda var martta attigin tohumu yasattin sera olsun ev olsun disarda ilk baslarda zor odenemi atlattin vede tohumlarin cikti geldin o bitkin zaten hazir olcak bi nevi temmuz dedimi gunler kisalirken bu hop aticak hemen kendini basinda mubtemelen bu sekilde olucak ornek veriyorum mayista attin bu muhtemelen ortalarinda giricek ama mayis ortasinda attin temmuz ortalari sonlarina dogru girdi heh iste en cok hasati saglikli bitkiyide bu zaman alacan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ******* ****** ***** ****** ********* ***** *** ***** ** hahahaha ****** ******** ****** ****** **** **** ******* **
    +1
  • Bomberx Bomberx:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* ******** ****** *** ******* *** **** ****** hahahaha** ** ***** hahahaha* ****** ********
  • L letheriver:
  • T Tropikal.MR:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    **** ****** ****** ***** ******** hahahaha*
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
    ****** ***** *** ***** *** ****** ******** ** ****** ** ******** * ***** *** ***** ********* *** *** ****** hahahaha ****** ******* **** ******* ******* ***** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** ****** ****** ****** ******** ****** ** hahahaha*
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
    ******* ********* ****** ********* *** ***** *** ****** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • ax-b ax-b:
    **** ******** ******* *** ** ****** hahahaha******* ***** *** ***** *** ****** ******** ** ****** ** ******** * ***** *** ***** ********* *** *** ****** hahahaha ****** ******* **** ******* ******* ***** ******* ***
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    +1
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
    *** ******* hahahaha ******* *** ****
  • ax-b ax-b:
    ****** ***** ** *** ********** *** ***** ****** * ***** ******** ***** hahahaha* ********
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ** ******** ***** *** ** ****** **********
  • ax-b ax-b:
    * *** ** **** hahahaha*
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
  • 7F8Jsy 7F8Jsy:
    ******* hahahaha***** * * *** * ** ** ****** *****
    7F8Jsy 7F8Jsy: ******* hahahaha***** * * *** * ** ** ****** *****