Türk landrace tohumları

nacc

Yeni üye
Selamlar. Yabancı kaynakları biraz araştırmam ile bizim tohumların baya yurtdışında old schoolcu tayfa tarafından sevildiğini gördüm. Türkiyeden birini arıyorlardı hatta tohum gönderecek.

Fakat gel gelelim hepsi bizim landrace genetikleri %100 indica olarak tanımlıyor. Bizim forumdaki köfteci günlüklerine de ne zaman baksam ince yapraklı, çok uzamayan sativalar görüyorum. Var mıdır bizim genetikler hakkında araştırma yapan forumda ? 

Yıllar içinde yurtdışından aldığım birçok genetiği kolloidal gümüş suyu ile çoğaltıp stabilize ettim 2-3 jenerasyon en azından. Bu işle uğraşmayı çok seviyorum ve bizim landrace genetiklerden bir seçmeli üretim planım var yakın zamanda, fakat bizim landrace ler hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacım var açıkcası. Neden bizim genetiklerimizden 8-10 nesil seçerek devam ettirip en azından %20 thc seviyelerini gören birşeyler üretmeyelim ki ? Yada bunun auto versiyonu (bunuda yapmışlığım var, elimde dişiden üretme saf ruderallis poleni mevcut)

grower07

Üye
Kanka harika umarım başarırsın. Tohum konularında hakim olan varsa destek atar belki. Sen yinede devam et olursa bir gelişme paylaş. Bende tohumları patlatırken 3/1 oranda gümüş suyu koydum 10. gün iyi gidiyor. Güvercin gübresine dönücem.

malesef bizim zehir sigaralarımızın kökünü bonzai piyasaya sürüldüğü vakit kaybettik kanka. ben hep diyorum buralarda inanmayanlar fazladır muhakkak ama 10-15+ yıl gerisinden bahsediyorum ben. neyse  sıfır tohum full trikomlu fresh mi fresh kokan kafası roket gibi  sigaralarımız vardı. ve bu kalitede ve aynı türden üretim her sezon süregelirdi.  ama artık ne yazık ki yok. tekrar geliştirilir mi dersen ciddi bir arge çalışmasıyla neden olmasın.

ayrıca yabancıların aksine türk otu halis muhlis sativa dominant idi kokusundan tut tadına kafasına bud formuna kadar.

macedonian

Yeni üye
Cvp: Türk landrace tohumları

Hunlu' Alıntı:
malesef bizim zehir sigaralarımızın kökünü bonzai piyasaya sürüldüğü vakit kaybettik kanka. ben hep diyorum buralarda inanmayanlar fazladır muhakkak ama 10-15+ yıl gerisinden bahsediyorum ben. neyse  sıfır tohum full trikomlu fresh mi fresh kokan kafası roket gibi  sigaralarımız vardı. ve bu kalitede ve aynı türden üretim her sezon süregelirdi.  ama artık ne yazık ki yok. tekrar geliştirilir mi dersen ciddi bir arge çalışmasıyla neden olmasın.

ayrıca yabancıların aksine türk otu halis muhlis sativa dominant idi kokusundan tut tadına kafasına bud formuna kadar.

sativaların belirgin kokusu var mı abi mesela çam, toprak vb gibi.

tek bi kokusu yok ama bana göre en belirgin şekli freshliği kanka nasıl anlatılır bilmem gurme bi adamda değilim :)

Vedoo

Kıdemli Üye

satıva kokusu pek  indica daha bayıyor indanı ağır bir kokusu oluyor satıvanın kokusu incemsi geliyor yetiştirdiklerim hep öyleydi farklı olanlarda olur nasipp deneyeceğiz.

istasyonyapma

Yeni üye

Hunlu' Alıntı:

aynen katılıyorum nane gibi mis kokan fişek gibi güldüren relax sigaralrımız vardı 10-15 yıl önce komple sömek alırdım ama malesef kalmadı artık

Ü

Üye silindi 8417

Guest
Kanka Turkish landrace tohumu var yurtdisi sitelerinde %100 indica olarak geciyor. Fakat ne kadar turkish bilemiyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********