Suyun ph sını gübre koyup mu ölçüyoruz koymadan mı ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22297
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22297

Guest
İkinci growumda hala ilk suyun ph sını ayarlayıp sonra suya gübre koyuyorum acaba doğru mu yapıyorum. Yoksa suya gübre koyduktan sonra mı ph ayarlanmalı ?

IcBlue

Doktor
besinler içeriğine göre asit veya baz ağırlıklı olabilir, suya karıştığında phda değişimlere neden olurlar. bu nedenle sağlıklı olan ph ayarının en son yapılmasıdır. şimdiye kadar tam tersiyle de sorun yaşamamış olmanız muhtemelen ph ayarını orta bir dereceye yapıyorsanız besin ekleyince phın yine güvenli sınırlarda kalıyor olmasındandır ancak uzun vadede sorun yaratabilir.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
besinler içeriğine göre asit veya baz ağırlıklı olabilir, suya karıştığında phda değişimlere neden olurlar. bu nedenle sağlıklı olan ph ayarının en son yapılmasıdır. şimdiye kadar tam tersiyle de sorun yaşamamış olmanız muhtemelen ph ayarını orta bir dereceye yapıyorsanız besin ekleyince phın yine güvenli sınırlarda kalıyor olmasındandır ancak uzun vadede sorun yaratabilir.
Aslında ph ayarlayıp gübre ekledikten sonrada ph ölçmüştüm bir kaç kere. Baktım değişmiyor demekki sağlıklısı buymuş dedik (biobiz kullandim hep) ulu kanka teşekkür ederiz

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Aslında ph ayarlayıp gübre ekledikten sonrada ph ölçmüştüm bir kaç kere. Baktım değişmiyor demekki sağlıklısı buymuş dedik (biobiz kullandim hep) ulu kanka teşekkür ederiz
Biobizz degistiriyor eger ph metrem bozuk degilse. Ph ayarlanmis suya biobizz gubreleri ekledikten sonra 5.3 lere düşüyor ph.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
O zaman yalnis yapiyorsunuz, suyun ph sini ayarladin, koydun gübreyi, tekrar ölc bakalim ne cikacak ph. Ama AN gübresi ph sabit kullaniyorsan o baska.
Kanka denemiştim çok önceden düşmemiş veya yükselmemişti. Yanlışta hatırlıyor olabilirim. İlk gübrelemede kesin deneyeceğim. Teşekkürler (biobiz kullanıyorum ph perfect yok)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • S sharkek:
    ***** ********* ***** hahahaha ***** * ****** ******* ******** *** ***** ********* **** **** ******** ********* ********** ****** hahahaha*
  • M Marryhuana:
    ******* ****** ***** **** hahahaha*** **** ********* **** ***** *** **** ** ** ***** **** **********
  • S sharkek:
    **** ** ***** **** ******* ****** ** ****** *** hahahaha****
  • S sharkek:
    ** ****** **** ** ***** ********* **** ** **** ********* ***** **
  • M Marryhuana:
    ***** ****** *** * ***** ******** **** **** hahahaha*
  • S sharkek:
    ********* hahahaha** **** hahahaha**** ***** ********* ********** **** *** ****** ***
  • S sharkek:
    hahahaha** ***** hahahaha** ******** ******
  • M Marryhuana:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
  • S sharkek:
    ***** ******** ********** ** ******* hahahaha**** **** ***** *********
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    ******** **** ********** **** **** ********* ** hahahaha** ******** *** * ********* ******** ********* ****** ***** ******* ********
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    M Marryhuana: ***