Super lemon haze + Mimosa evo

Nimo

Yeni üye
Selam kankalar.

İlk growuma başlayalı 7 hafta oldu zaman bulamadığım için baştan başlayamadım. Kullandığım ürünlerden bahsetmek istiyorum öncelikle.

Hydro Shoot (HS100) 100*100*200 cm
Mars Hydro TSW 2000
Giriş Fanı 220 m3
Çıkış Fanı 310 m3
Karbon Filtre 380 m3
Havalandırma boruları
2 Adet Fan (15 cm çap)
4 Adet Bez Saksı 11.4 Lt ve 40 cm çapında altlık
Scrog file 90*90
Buhar makinası
Isı ve nem ölçer

Diğer ıvır zıvırlar
Budama makası
Ec metre
Ph metre
Çamaşır ipi dışı plastik (LST için)
Mikroskop
Ölçüm pipetleri ve şırınga
Metre

Uyguladığım teknikler; LST - Scrog - Yaprak dökümü

49. günün resimleri atıyorum zaman oldukça her hafta revize edeceğim.

Tohum çatlatma için ince zımparaya tohumların zarını alacak kadar nazik bir şekilde zımpara üzerinde gezdirdim. Ve peşinden bir bardak suda 12 saat bekletip tohumlar su yüzeyinde iken bardağın altına ittim ve suya doğduklarını gördüm sonrasında kağıt havluyu hafif nemlendirdim tohumları bir tabağa yerleştirip yumurta poşetine sokup karanlık bir çekmeceye koydum 36 saat sonra tohumlar çatladı ve toprağıma yerleştirip hafif bir verdim. 1. Gün ışık 24 saat verildi. 2. günden sonra çiçeklenme evresi boyunca toplam 5 hafta 18/6 uyguladım.
Işık oranım
1. Hafta %25
2. Ve 3. Hafta %37.5
4. Ve 5. Hafta %62.5
Çiçeklenme evresinde %100 e alındı.
Çiçek üzerinden 41 cm yüksekliğim sabit her hafta.

Sulama;
1. Hafta 100 ml
2. Hafta 250 ml
3. Hafta 500 ml
4. Hafta 750 ml
5. Hafta 1000 ml

6. ve 7. Hafta 600 ml veriyorum günlük.

Gübrelerim Advanced Nutrinies.

Hasatınız bol olsun.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Hayır akmıyor. Günlük sulama yaptığım için npk olan gübrelerde 700 ml veriyorum diğerlerinde 500 veriyorum. En son veg döneminin 4. Haftası yıkama yaptım ec ve ph kontrolü için.
bu sulama stili sorun çıkartabilir

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Ne sebeple ? Sürekli gözlemliyorum. Sürekli evdeyim.
kanka ilk önce alttan drenaj yapmanı kesinlikle öneririm aksi halde toprakta tuzlanma gibi sorunlarla karşılaşman elzem. sulama miktarin çok az onun disinda coco yapmayıp her gün sulama yapmak kök sorununu ortaya çıkarır.

Nimo

Yeni üye
Drenaj yapsam bitki 3-4 gün su veremem. Gübreleri çalıştırmam için 7 gün su vermem gerekli her güne gübrem var çiçeklenme 3. Haftadan itibaren(yanı bu hafta) önümüzdeki hafta 1 lt ye geçiyorum. Sürekli bu şekilde büyütüyorum. En güzel tecrübe deneme yanılma kanka.

kushuchtu

Yeni üye
kankacım, sulama sistemin şu nedenlerle sorun çıkartabilir, sana hem meslek hem de deneyimimle anlatayım

-toprağında eşit nem ve besin dağılımı oluşmayabilir her gün sularsan. bu da tuz birikimine (tuzdan kastım bildiğimiz sofra tuzu değil) yol açabilir. özellikle üst katmanlarda.
- bitkinin toprağı hep nemli kalırsa, özellikle her gün sulamada üst kesimler nemli kalıyor, kök gelişimini olumsuz etkileyebilir ve toprakta mantar, sinek gibi sorunlara yol açabilir.
-günlük sulaman toprağı bitkinin sevdiği nem ortalamasından daha nemli tutarsa kökleri boğup öldürme ihtimalin de var. bu bitki suyu orta derecede seviyor. kök sistemini geliştirmek için az nemli günlere de ihtiyaç duyuyor çünkü kök sistemini geliştirmek ve yaygınlaştırmak için gereken sinyali toprağın nemi azaldığı zaman alıyor. ayrıca toprağın nemi azaldığında topraktaki hava miktarı artıp oksijen de sağlıyor. en az %30 perlit kullanmıyorsan böyle sulamak strese sokup farkında olmasan bile daha yavaş gelişmesine neden olabilir.
ayrıca bitkilerine günlük gübre vermek zorunda değilsin. micromanagement yapmak hem kafanı gereksiz dolu tutar hem de bitkini kötü etkiler. her gün farklı gübre ekliyorsan bitkiyi strese sokarsın. hangi dönemdeyse ona göre ortalama bir gübre verip işi bitkiye bırakmak hem senin hem de bitkinin stresini azaltır. bunları penceresinde 6 saat güneşle mini bitki yetiştiren biri olarak söylüyorum bak. ne zaman bitkiyi kendi haline saldım, o zaman bitkim bana gerçek yüzünü gösterdi, istediği gibi dallandı, budaklandı.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
kankacım, sulama sistemin şu nedenlerle sorun çıkartabilir, sana hem meslek hem de deneyimimle anlatayım

-toprağında eşit nem ve besin dağılımı oluşmayabilir her gün sularsan. bu da tuz birikimine (tuzdan kastım bildiğimiz sofra tuzu değil) yol açabilir. özellikle üst katmanlarda.
- bitkinin toprağı hep nemli kalırsa, özellikle her gün sulamada üst kesimler nemli kalıyor, kök gelişimini olumsuz etkileyebilir ve toprakta mantar, sinek gibi sorunlara yol açabilir.
-günlük sulaman toprağı bitkinin sevdiği nem ortalamasından daha nemli tutarsa kökleri boğup öldürme ihtimalin de var. bu bitki suyu orta derecede seviyor. kök sistemini geliştirmek için az nemli günlere de ihtiyaç duyuyor çünkü kök sistemini geliştirmek ve yaygınlaştırmak için gereken sinyali toprağın nemi azaldığı zaman alıyor. ayrıca toprağın nemi azaldığında topraktaki hava miktarı artıp oksijen de sağlıyor. en az %30 perlit kullanmıyorsan böyle sulamak strese sokup farkında olmasan bile daha yavaş gelişmesine neden olabilir.
ayrıca bitkilerine günlük gübre vermek zorunda değilsin. micromanagement yapmak hem kafanı gereksiz dolu tutar hem de bitkini kötü etkiler. her gün farklı gübre ekliyorsan bitkiyi strese sokarsın. hangi dönemdeyse ona göre ortalama bir gübre verip işi bitkiye bırakmak hem senin hem de bitkinin stresini azaltır. bunları penceresinde 6 saat güneşle mini bitki yetiştiren biri olarak söylüyorum bak. ne zaman bitkiyi kendi haline saldım, o zaman bitkim bana gerçek yüzünü gösterdi, istediği gibi dallandı, budaklandı.
yazdıklarının özetini yazdim ama arkadaş deneme yanılma ile tecrube kazanmak istiyor saygi duyuyorum en iyisini yapıyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: ****** ****** ****** **** ** ***** **** ******* ******