Sulama zamanı

delelet

Üye
Kankalar selam, su vermeyi neden ışıkları kapattığımızda veya ışıklar kapalıyken yapıyoruz?

Bunun bilimsel veya tecrübeye dayanan yanı var mıdır?

Mademki bu bitkinin yetişme aşamasını taklit ediyoruz, o zaman doğada gündüz vakitlerinde hiç yağmur yağmıyor dememiz lazım.

Hoca666

Müptezel
kanka normal hayatta çiftçiler verdiği su boşa gitmesin diye güneş tepede değilken sularlar. yoksa bitkiye ekstra yararı olduğu için diil. ben auto ma 20/4 ışık verdiğimde de 24/0 ışık verdiğimde de hiç ışık kapalı vermedim. bi zararını görmedim. sadece su damlacığı kalmasın yaprak üstünde, leke yapıyo.

delelet

Üye
kanka normal hayatta çiftçiler verdiği su boşa gitmesin diye güneş tepede değilken sularlar. yoksa bitkiye ekstra yararı olduğu için diil. ben auto ma 20/4 ışık verdiğimde de 24/0 ışık verdiğimde de hiç ışık kapalı vermedim. bi zararını görmedim. sadece su damlacığı kalmasın yaprak üstünde, leke yapıyo.
eyvallah kanka, zaten ekstra yararı değil de zararı olur mu diye merak ediyordum, bu durumda ışıklar açıkken sulamada sorun yok

C

Cibril

Guest
Kankalar selam, su vermeyi neden ışıkları kapattığımızda veya ışıklar kapalıyken yapıyoruz?

Bunun bilimsel veya tecrübeye dayanan yanı var mıdır?

Mademki bu bitkinin yetişme aşamasını taklit ediyoruz, o zaman doğada gündüz vakitlerinde hiç yağmur yağmıyor dememiz lazım.

kankacım bende diğer growumda hep öğlen Işık açıkken yaptım bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Ama karanlığın mantığını şimdi anlıyorum bitkiler zaten bizim verdiğimiz suyun küçük bir kısmını kullanıyorlar geri kalan kısım buhar olup uçuyor karanlıkta verme amacı suyu daha verimli daha uzun kullanmasını köklerin suyu depolamasını sağlamak ışığı açtığında suyun büyük kısmı buharlaşacak çünkü... biraz araştır ne demek istediğimi eminim daha iyi anlayacaksın.

escobi1

Yeni üye
kankacım bende diğer growumda hep öğlen Işık açıkken yaptım bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Ama karanlığın mantığını şimdi anlıyorum bitkiler zaten bizim verdiğimiz suyun küçük bir kısmını kullanıyorlar geri kalan kısım buhar olup uçuyor karanlıkta verme amacı suyu daha verimli daha uzun kullanmasını köklerin suyu depolamasını sağlamak ışığı açtığında suyun büyük kısmı buharlaşacak çünkü... biraz araştır ne demek istediğimi eminim daha iyi anlayacaksın.
11 litre günlük kaç litre su vermek gerekir

C

Cibril

Guest
11 litre günlük kaç litre su vermek gerekir
Dostum bununla ilgili silas ustanın günlüğü var onu klavuz alabilirsin. Ben bir hafta çevresine ortalama 1çay bardağı verdim ikinci hafta su bardağı , bitki gözümde toklaşınca tüm saksı ıslanana kadar verdim , benim sprey 2lt şeklinde tashikli sulama şişem var. Şimdi büyüdü 35 günlük oldular 10lt aldım onunla alttan su çıkana kadar suluyorum, bez 2 günde air 4 günde kuruyor öyle veriyorum...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********