sponsordan aldığım tohumlardan birisi engelli doğum gibi oldu biraz... bir bakabilir misiniz?

mgags

Üye
arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz filizlerden küçük olan tohum hem geç patladı..patladıktan sonra ise yaprakları karşılıklı 2-2 olarak değil de totalde 3 yaprak şeklinde yampirik yumpirik gidiyor. Hiç başınıza geldi mi? Bir sıkıntısı olduğu kesin acaba düzelir mi?
(Bahçede uğur böceği buldum kabinin içine koydum ilerde yaprak biti fln gibi sorunlar olursa onları yiyip bitkilere iyi geldiği söyleniyor)
Edit:Fotoğrafları aşağı yoruma bıraktım watsappdan yüklediklerimi sildim.

Son düzenleme:

mgags

Üye
ve bu şekilde watsappdan fotoğraf atmak (amcalar) sıkıntı olur mu sizce? :D

teknolojiyle pek aram yok başka yöntem bilmiyorum.

mgags

Üye

Silas

Müptezel
ilerledikçe ne olacağı belli olur.
coco yaptığından ilk günden gübre başlaman gerekiyor, besinsiz kalmışlar, calmag ver ilk bitkilere.
Uğur böceği iyidir zararlı pes kontrolde kullanılıyor kalsın.

Mikoo

Kıdemli Üye
Uğur böceği yiyecek biti otu bulana kadar oruç mu tutacak kanka. Ciksr at yaziktir böceğe .s sponso tohumlarında sikca karsilasmaya baslandi bu sorun. Benimde 10 bitkiden 2 si tek tac yapraklı cikti. Biri 2 yapragi tek ciksrtti sonrasi gelmedi kaldi oyle buyudukce büyüdü tek yaprak. Olabiliyor bazen bekleyip kat çıkması olup olmadigini gormek lazim

Mikoo

Kıdemli Üye
Resme bidaha baktim da. Zaten duzelmis kardo filiz var. Sadce digerlerinden biraz geç büyür

mgags

Üye
ilerledikçe ne olacağı belli olur.
coco yaptığından ilk günden gübre başlaman gerekiyor, besinsiz kalmışlar, calmag ver ilk bitkilere.
Uğur böceği iyidir zararlı pes kontrolde kullanılıyor kalsın.
yorum için teşekkürler hocam canna coco serisi gübre kullanıyorum aldığım yerdeki mağaza çalışanları calmag bunların içinde zaten var dediler satmadılar bana calmag sitede herkes kullanıyor çokda önemli galiba. Formda herkesin kullandığını görünce bir daha gittim almaya gene satmadılar :) umarım bir bildikleri vardır.
Gübre çok az verdim 2 kere gerisini hep boş sulama yaptım acemiyim ve bilgi eksikliğim olduğu için bitkiler yanar korkusuyla çok çok az gübre vermiştim ufaktan yükseltmeye başlayım o zaman.

mgags

Üye
Uğur böceği yiyecek biti otu bulana kadar oruç mu tutacak kanka. Ciksr at yaziktir böceğe .s sponso tohumlarında sikca karsilasmaya baslandi bu sorun. Benimde 10 bitkiden 2 si tek tac yapraklı cikti. Biri 2 yapragi tek ciksrtti sonrasi gelmedi kaldi oyle buyudukce büyüdü tek yaprak. Olabiliyor bazen bekleyip kat çıkması olup olmadigini gormek lazim
Kanka ilk başta senin düşündüğünü düşündüm uğur böceği konusunda vicdan yaptım geri çıkartcaktım kabinde bulamadım o gece 2 gün üst üste yağmur kıyamet fırtına sel oldu :D herşeyde bir hayır var bence dışarda olsa ölmüştü %90.

Silas

Müptezel
yorum için teşekkürler hocam canna coco serisi gübre kullanıyorum aldığım yerdeki mağaza çalışanları calmag bunların içinde zaten var dediler satmadılar bana calmag sitede herkes kullanıyor çokda önemli galiba. Formda herkesin kullandığını görünce bir daha gittim almaya gene satmadılar :) umarım bir bildikleri vardır.
Gübre çok az verdim 2 kere gerisini hep boş sulama yaptım acemiyim ve bilgi eksikliğim olduğu için bitkiler yanar korkusuyla çok çok az gübre vermiştim ufaktan yükseltmeye başlayım o zaman.
öyle bir şey yok cocoda en önemli şey calmag takviyesidir neye dayanarak satmıyorlar nasıl bir cahilliktir bu hadi onu geçtim aç youtubede yüzbin tane coco videosu vr seyret bak calmag veriyorlar mı? nutkum tutuldu

mgags

Üye
öyle bir şey yok cocoda en önemli şey calmag takviyesidir neye dayanarak satmıyorlar nasıl bir cahilliktir bu hadi onu geçtim aç youtubede yüzbin tane coco videosu vr seyret bak calmag veriyorlar mı? nutkum tutuldu
https://ibb.co/9s6NW50 hocam bunu verdiler gübre olarak ve 2 kere gitmeme rağmen calmag vermediler gerçekten ellerinde yoktu beni mi salladılar acaba bende şimdi tribe girdim çünkü çok bilgili birilerine de benzemiyorlardı.

Silas

Müptezel
coconun özelliği şudur ec yani gübre sıfıra yakındır ve çok hızlı kurur.
içinde gübre olmadığından bitkinin ihtiyacı olan bütün besinleri sen sağlarsın kalsiyum magnezyum dahil.
çok hızlı kuruduğundan kökler sürekli oksijen alır, bu da sık beslemeye imkan tanır, 1 günde 4-5 sulama yapma imkanı sağlar. her seferinde de calmag vermen gerekir.

mgags

Üye
coconun özelliği şudur ec yani gübre sıfıra yakındır ve çok hızlı kurur.
içinde gübre olmadığından bitkinin ihtiyacı olan bütün besinleri sen sağlarsın kalsiyum magnezyum dahil.
çok hızlı kuruduğundan kökler sürekli oksijen alır, bu da sık beslemeye imkan tanır, 1 günde 4-5 sulama yapma imkanı sağlar. her seferinde de calmag vermen gerekir.
Peşine düşücem bu konunun hocam teşekkürler. Eğer dedikleri gibi bu gübrelerin içinde calmag zaten varsa ki -söyleme tarzları böyle ağız yayarak calmag zaten vardır yeaaa bunun içinde gibi... bu sefer fazla calmag vermiş olucam o da bitkiye zarar verir diye korkuyorum. Ama çalışan arkadaşlar da hiç güven vermiyor internetten biraz araştırayım.. formda da bu Canna Coco gübre serisi kullanan hiç yok gibi bilgiye ulaşamıyorum.

Silas

Müptezel

Ayhan

Administrator
Coco da yapıyorsun her türlü şeye hazır ol eger iyi bilmiyorsan cocoda yetiştirmeyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
    N nobetcikeyifci: ***** ********* ****** ***** ** ***** *** ***** *** **** ******