Sorun yaşar mıyım?

profipro

Yeni üye
Selamlar brolar yakın bir arkadaşım Kasım ayında yapılan bir baskında yetiştiricilik ve ticaretten tutuklandı hala içeride. Telegram üzerinde benimle de konuşmaları vardı.
Konuşmalarda bana ürünlerin fotograflarini göndermişti ve genetiğin zayıf olduğundan şikayet ediyordu. Bende düzgün genetikli tohum bulmak gerek gibi bir cümle kurmusum.
Polis konuşmamız ile ilgili “profipro ile ilgili konuşmalarınız uyusturucu madde yetiştiriciliğiyle ilgili oldugu değerlendirilmiş bu kişi kimdir?, bu konuda ifadeniz nedir” şeklinde bir soru yöneltmiş. Arkadaşımın ifadesinde Profipro benim yakın arkadaşımdır xxx şehrinde ikamet etmektedir ve esrar maddesi kullanir. arada ziyaretime gelir kendisine hiç bir şekilde uyusturucu madde satmadım yada temin etmedim. Şeklinde bir ifade vermiş.
Avukatı benimle görüştü ve ifadeye cağırılabilecegimi mümkünse temiz kalmam gerektiğini soyledi.
Kayıtlı ismim tam ismim değil. Ayrıca telefon numaram da gizli durumdaydı
Hala bir ifadeye çağırılma durumum olmadı ama eşim cok endişeli bu durumdan ailesi nüfuslu bir aile onların öğrenmesi ve üzülmelerini yada onlara bir laf gelmelerinden çekiniyor.
Ayrıca öğrendiğim kadarıyla satış yaptığı kişilerden de ifadeye çağrılan vs olmamış.

bu senaryoda başıma bir iş açarlar mı? Yetiştiricilik, ticaret gibi bir durumum hiç olmadı.

kanka bu soruya ne evet ne de hayır cevabı verilir. %50 lik bi şans demek daha doğru olur.
yakalanan arkadaş bu işin ticaretini yapıyorsa her açıdan tabiki de riskler artıyor.
zaten forumda çoğu insan bildiğim kadarıyla ticaret ile bu ürünü elde etmemek için kendi içimliğini yapıyor.
1-2 kökse çok dikkate alınır mı? düşüncem sadece kendisine yaptırım uygularlar şeklinde.
yetiştiricilik suçu oluşmuş. Sorması ayıp kaç kökle yakalandı? Kök ne kadar fazlaysa emniyet o kadar ciddiye alacaktır konuyu.

profipro

Yeni üye
Kendisinin satış yaptığını bilmiyordum ayrıca yakın arkadaşım oldugu halde hiç bir şekilde ondan ürün almadim. Sadece somek hakkındaki bir yorumum var konuşmada. Zaten sadece 1 yada 2 kez satış yapmış bildigim kadarıyla oda ısrar sonucu ama konuşmalarda çıktığı için patladı çocuk. Tahminimce 5-6 kök yani o zamanlar bana söylediği miktar buydu ki daha fazlasını yapacak alanı yoktu.
Polisler ailesine toprak siparişinden şüphe üzerine baskın yapıldığını söylemiş.
Avukatı ilk olmadı ikinci mahkemede beraat yada denetimli alırız şeklinde konuşuyor.
Hadi o patladı tutuklu yargılanma sürecinde ama bana bir yaptırım yada suçlama olur mu onun derdindeyim.

Toprak siparişinden mi :confused:
bu oldukça ilginçmiş doğrusu.
yani sana dolaylı yoldan en fazla avukatın dediği gibi bir ifade ve tahlil isteme durumu gerçekleştirebilirler en fazla. temiz çıkarsan zaten sorun yok.
sonuçta insan 20 yıllık evliliğinde karısının/kocasının gizlediği şeyleri bilmiyor bunun örnekleri var.

Siqertenkele

Kıdemli Üye
Geçmiş olsun . Max denetim yersin . Ama alakan olmadığını bi kaç kere arkadaş ortamında içtiğini normalde kullanmadığını arkadaşlada herhangi bir uyuşturucu ticareti ve alışverişi kesinlikle olmadığını bilgimin değil belki bir fikrimin olduğu için bana böyle bir soru sorduğunu bende fikrimi beyan ettim … gibi İstediğiniz her türlü teste gidebilirim gibi bir ifade verirsen ve bu süre zarfında test isteyebilirler temiz kalırsan problem yaşamıcağını düşünüyorum . İnş problem olmadan atlatırsın . Böyle olaylara dikkat etmek lazım . Forumdaki arkadaşlarada ders olsun görüştüğünüz kişilerin sohbetleri sildiğinden emin olun veya siz bi önlem alın bu şekilde konuşmalardan savcıymış ifadeymiş ağrısız başınızı ağrıtmayın

King

Kıdemli Üye
numaran bile gözükmüyor telegramda amerikada yasayan bir arkadasım diyeymiş keşke

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    ******* ******* ****** ******** *** ********* ***** **** * ****** ** *** ***** ***** *** ****** hahahaha*** ******* ******** ********* ***** ***** *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
  • blackmambaa blackmambaa:
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    **** **** ********* ****** ***** ******** ** ******* ****** ******* ****** *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    *** ***** ********* ******* ***** *** ******* ********* hahahaha ****** *****
    hahahaha
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ****** ***** *** hahahaha *** ****** ******* ******* ******** ******
  • S sharkek:
    ***** ******** ****** ******** ***** ******* ** hahahaha
    hahahaha * ****** ****** ****** ******* ********* hahahaha