Sorun nedir dostlar

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Kankalar bitki 15 günlük camın önünde güneşte kalıyordu 15 gündür kabin var fakat ışık satan firma biraz ilgisiz olduğu için 3 4 gündür peşlerinde koşuyorum yoğunluktan bugün kargoya verebildiklerini söylediler bende forumda bir konuda bitkinin yerinin sık sık değiştirilmemesi gerektiğini okudum ve camın önünden hiç ayırmadım 2 3 gündür geceleri bi hayli soğuk oluyor dün hiç birşeyi yoktu bugün baktığımda ise 2 yaprağı solmuş bir haldeydi acaba sorun nedirr dostlar aydınlatır mısınız ışıklar elime cumartesi ulaşıcak

Toprak bahçe toprağı
15 gündür cam önü güneş görüyor
Organik evde yapılan gübrelerden vermeye başladım az az çay posası soğan kabuğunu suyun içinde bekletip seyreltip veriyorum az miktar

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
paran varsa advanced nutrients, hesi vs markaların gübre setini al, yoksa forumda organik tarifler veriliyor onları uygulayabilirsin. hazırlıksız bir şekilde başlamışsın. bütün bitkiler yaşayacak diye bir şey yok. pahalı bir tohum da değilmiş, eksiklerini giderince yenilerini ekersin.
Anladım reis organik tariflere bakıyorum zaten sürekli ilk grow olduğu için neyin yanlış neyin doğru olduğunu hesap edebilmek için böyle çorbacıyla başladım ekipmanlar eksik hepsi yavaş yavaş tamamlanıcak gübre de alıcam zaten ilgin için teşekkürler

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye
filizlendirebildiğini görmüş oldun. forumda her türlü bilgi var, bol bol okuyup öğrenip başlarsan başarılı olabilirsin kanka. ben gübreye para vermeni tavsiye ederim. kolay gelsin.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Yumurta kaynat dostum içini sen ye. Kabuklarını kurut ufala at dibine. Kaynattğın yumurtalı su kalsiyum bakımından zengin. Normal dinlendiriL miş suyla karıştı ver. Canlanır. Toz yarasa gübresi al. Yap bişiler. Azimli ol. Erkek çıkma ihmalin de unutma :)

Silas

Müptezel
Bitkiyi bahçe toprağına ekip, okyanusun ortasına terkeder gibi suluyorsun, yapılmayacak ne kadar şey varsa yapıyorsun kardeşim. Bu şekilde sulamaya ve o toprakta yetiştirmeye devam edersen çorbacı güzelin yakında sana elveda der.

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Bitkiyi bahçe toprağına ekip, okyanusun ortasına terkeder gibi suluyorsun, yapılmayacak ne kadar şey varsa yapıyorsun kardeşim. Bu şekilde sulamaya ve o toprakta yetiştirmeye devam edersen çorbacı güzelin yakında sana elveda der.
Bahçe toprağında yetiştirilmez diye bir şey mi yazıyor forumda dostum ne alakası var ilk growumuz bi ton para harcamayalım öğrenelim yanlışı doğruyu ondan sonra yatıralım paramızı dedik yani böyle saçma sapan yorumlar yapıp insanın hevesini kırmayın

Silas

Müptezel
Bahçe toprağında yetiştirilmez diye bir şey mi yazıyor forumda dostum ne alakası var ilk growumuz bi ton para harcamayalım öğrenelim yanlışı doğruyu ondan sonra yatıralım paramızı dedik yani böyle saçma sapan yorumlar yapıp insanın hevesini kırmayın
Amacın öğrenmekse oku araştır bak bakalım forumda 50 yerde bahçe toprağı kullanmayın ucuz hazır steril torf alın yazar. Kendi yaptığın işi doğru kabul ediyorsun eleştirilince saçma sapan diyorsun.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka bahçe toprağında olur neden olmasın sulaması zor olur. Besin ne var tuz miktarı nasıl bilinmez sadece. Birde kırmızı örümcek bol olur. Arkadaş deneme yanılma yapacak bırakın yapsın kırmayalım hevesini. Forumda çorbacı yapan vardı gübre Küçük paket halinde kimyasal kullanıyordu hatırlıyorum.

Silas

Müptezel
Kanka bahçe toprağında olur neden olmasın sulaması zor olur. Besin ne var tuz miktarı nasıl bilinmez sadece. Birde kırmızı örümcek bol olur. Arkadaş deneme yanılma yapacak bırakın yapsın kırmayalım hevesini. Forumda çorbacı yapan vardı gübre Küçük paket halinde kimyasal kullanıyordu hatırlıyorum.
yahu güzel arkadaşım 5lt torf bir milyoncuda 10 tl, bahçe toprağıyla arada dağlar kadar fark var. kökler gelişmez bahçe toprağında, tonla fungal bakteri var bitki arkadaşın bitkisi gibi hasta olur neden anlamıyorsunuz. 10 tl için değer mi laf söylüyoruz nerelere çekiyorsunuz ya

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Anladım seni dostum ne yapıyım ekmiş 3 haftalık olmuş. Transplant yap desem beceremeyecek. Çöpe at diyememKi heves etmiş yapmış. duygusal yaklaşım benimkisi. ;) bırak yapsın Yapmaya çalışsın neden olmadığını tecrübe etsin. Bende biliyorum düzgün olmayacak.Bir dahaki growda kendisi alacak zaten yanlışı görsün @Silas

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* ********* hahahaha ***** ***** ** ********* ***** ********** ****** ****** ***** ***** hahahahahahahaha *** *********
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ******** **** hahahaha**** ******** ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ** ****** ** *** ****** ****** ** ** ******* ******** **** hahahaha**** ******** ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    *** ********* hahahaha ***** ****** **** * ***** ***** ********* ***** ** hahahaha** ******** *** ********** ****** *****
  • Night owl Night owl:
    ****** ***** ******* ********* ***** ******* ******** *** ********** ***** **** ********* ****** *** ** *****
  • Night owl Night owl:
    **** hahahaha** ********** ***** ** ********
    ********* ***** ***** ********* ******* ****** *** **
  • Night owl Night owl:
    ****** ***** *** ****** **** *** ******* hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    ****** **** hahahaha*** ***** ***** **** ****** ***** ********* ***** ****** ****** ** *********
    ***** ***** ****** **** hahahaha***** ******* ******* **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ********* ******** ****** **** ********* ******** ********** ***** ******** ****** ********* ******* ********** ** ** *****
    ****** ******** *** ***** *
  • Night owl Night owl:
    **** ********** ********** ******** ****** ******* ***** ***** ****** **** hahahaha***** ******* ******* **********
    ******** *** ***** * ***** *
  • Night owl Night owl:
    **** hahahaha* ******* *** ***** ***** ***** ***** **** ***** * * ***** ********* ****** ******** *** ***** *
    Night owl Night owl: **** hahahaha* ******* *** ***** ***** ***** ***** **** ***** * * ***** ********* ******...