Sorun Nedir ? Acil Yardım

MasterOf

Kıdemli Üye
Selamin aleykum arkadaslar herkese hayirli growlar. Beyler yaklasik 5 yildir ufak tefek yapiyorum, 5 ay aradan sonra tekrar basladim fakat bir sorun var, bitkiler cok yavas gelisiyo. Evham yapmiyorum, öncekilerle karsilastiriyorum cok net yavas gelisiyolar fakat sorun ne cozemedim, anlayabilen varsa beri gelsin.

Toprak biobizz (yillardir degismez)
Işık sp3000 (kullandigim en son teknoloji)
Genetik--> Otomatik. 3 farkli tohum bankasindan toplam 5 genetik.(bankalarin ikisi ilk10 a girer).
Ortamın ısısı 21⁰-27⁰ arasi, nem ise %45 - %60 arasi degisiyor.

Bocek sorunu yok, rutubet yok, sert ruzgar yok, inceden hava akisi mevcut yani tam olmasi gerektigi gibi. Işık mesafesi tam, henu gubre vermedim yanik vs yok. Genetik desen 3 farkli bankadan 5 farkli genetik baba hani birinde ikisinde sorun var da 8 tanesi de ayni olmaz, o yuzden kesinlikle buyume ortaminda sorun var ama benim gozumden kaciyor yardimlarinizi bekliyorum.

Fotograftakiler 15 gunluk, ve sekizi de aynı, dallar kürdan gibi incecik ve zar zor 2.katı atmaya basladilar.

MasterOf

Kıdemli Üye
Normalde otolara 15 gunlukken ilk lst lerini yapardim, bunlara dokunsam kirilacaklar gibiler beyler help me :)

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Kanka direk saksıya ektiğin için yavaş gelişiyorlar ilk 10 yada 15 gün karton pet bardakta bitki başı 50w beyaz torch ile 24 saat ışık vererek bakıyoruz sen direk saksıya ekmişsin normal bu kadar yavaş gelişmesi 2. Katı atmış hızlanır gelişimi merak etme

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka direk saksıya ektiğin için yavaş gelişiyorlar ilk 10 yada 15 gün karton pet bardakta bitki başı 50w beyaz torch ile 24 saat ışık vererek bakıyoruz sen direk saksıya ekmişsin normal bu kadar yavaş gelişmesi 2. Katı atmış hızlanır gelişimi merak etme
Agam cevabin icin tesekkur ederim fakat bu ilk grow degil, dedigin sekilde de cok yaptim, ama yapmadigimda oldu bunlar gibi, ilk defa bu kadar yavas gelisen gordum. Işık 24/0 yanıyor.

LanternGarden

Yeni üye
Selamin aleykum arkadaslar herkese hayirli growlar. Beyler yaklasik 5 yildir ufak tefek yapiyorum, 5 ay aradan sonra tekrar basladim fakat bir sorun var, bitkiler cok yavas gelisiyo. Evham yapmiyorum, öncekilerle karsilastiriyorum cok net yavas gelisiyolar fakat sorun ne cozemedim, anlayabilen varsa beri gelsin.

Toprak biobizz (yillardir degismez)
Işık sp3000 (kullandigim en son teknoloji)
Genetik--> Otomatik. 3 farkli tohum bankasindan toplam 5 genetik.(bankalarin ikisi ilk10 a girer).
Ortamın ısısı 21⁰-27⁰ arasi, nem ise %45 - %60 arasi degisiyor.

Bocek sorunu yok, rutubet yok, sert ruzgar yok, inceden hava akisi mevcut yani tam olmasi gerektigi gibi. Işık mesafesi tam, henu gubre vermedim yanik vs yok. Genetik desen 3 farkli bankadan 5 farkli genetik baba hani birinde ikisinde sorun var da 8 tanesi de ayni olmaz, o yuzden kesinlikle buyume ortaminda sorun var ama benim gozumden kaciyor yardimlarinizi bekliyorum.

Fotograftakiler 15 gunluk, ve sekizi de aynı, dallar kürdan gibi incecik ve zar zor 2.katı atmaya basladilar.
Nem 80 85 altına düşmemesi lazım, ilk 20 gün özellikle…

Kankam 5l veya 2.5 l pet şişeyi kes arka kısmını al yanlarına ufak ufak delikler aç, suyu fıs fıs şişeye koy kızın üstünede peti koy kurudukça kaldır peti fısfısla içerdeki nem artar nemin çok düşük, dikkat et yapraklara gelmesin su

Herşeyim tam diyorsun sıcaklığında iyi birtek nem az ilk 2 hafta nem olabildiğince yüksek tutulmalı eğer başka sorunun yoksa nemdendir, her genetik aynı yaşam şartlarında aynı tepkiyi vermeyebilir :)

MasterOf

Kıdemli Üye
Herşeyim tam diyorsun sıcaklığında iyi birtek nem az ilk 2 hafta nem olabildiğince yüksek tutulmalı eğer başka sorunun yoksa nemdendir, her genetik aynı yaşam şartlarında aynı tepkiyi vermeyebilir :)
Agam bi durum daha var ben bunlari bardaga attim ertesi gun kafa cikardilar, o sekilde 1,5 gun pencerenin kenarinda durdular inceden boya gittiler, bende buyuk saksiya alirken haliyle govdeyi biraz topraga gomdum, acaba bu yuzden adaptasyon uzun surmus olabilirmi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ******** ******* ****** * **** **** ******* **** ****** ****** **** *********
    +1
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha* ***** ****** ****** ***** hahahaha*** **** hahahaha ***** *** ***** ***
  • içiciadam içiciadam:
    *** ** ********* hahahaha ********* ****** ********* ********* ****** **** ******* ********* *** ******** **** ****** ****** ***** ***** **** ****** ******** ********** ********* hahahaha ********** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ***** ******* ***** ********* ** ** *** ****** ****** ***** ********** ****** ******* ******* ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** **** hahahaha* ***** ****** ****** ***** hahahaha*** **** hahahaha ***** *** ***** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ******* *** ***** ***** ****** ***** **** *** **** ***** ******* hahahaha*****
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha**
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ****** ****** ****** ******* * ** ********* *** ******* ******** ****** ***** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ******* ******* ******* **** hahahaha* hahahaha ********* ** *** ******* ******** ********* **** ****** ** ********** ******* ****** **** ** ******* ******* ******** ******** ****** ****** ****** ***** ********** **** *** ** ********* hahahaha ********* ****** ********* ********* ****** **** ******* ********* *** ******** **** ****** ****** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ******* ******** **** **** ***** ******* ***** ******** **** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
    ******** hahahaha** ******** *** ******* ****** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • A angeshar:
    hahahaha *** ******** *******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ****** ****** ****** ******* * ** ********* *** ******* ******** ****** ***** **** ********* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******** ****** * **** *** ****** **
  • Night owl Night owl:
    ****** **** hahahaha** ******* **** **** ****** **** hahahaha**** ****** *** ***** ******* ******** **** **** ***** ******* ***** ******** **** ****** **
    Night owl Night owl: ****** **** hahahaha** ******* **** **** ****** **** hahahaha**** ****** *** ***** *******...