Sorun ne olabilir çözüm nedir. ?

Newgrowcu

Yeni üye
Kankalar merhaba
Bir kaç sorunum var ama ne olduğunu çözemedim pH düzenli bakıyorum 1 gün sulama aksattım sonra bu hale geldi tepe yapraklar dahil sorun nedir acaba ?
Bugün tam 53. Gün

Kanka besin yanması gibi görünüyor.flush yapıp bi süre kendine gelmesini bekle sonra normal değerlerin altında besine devam kendine geldikçe değerlerini normale getir ve ph mutlaka kontrol et geçmiş olsun.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Kanka besin yanması gibi görünüyor.flush yapıp bi süre kendine gelmesini bekle sonra normal değerlerin altında besine devam kendine geldikçe değerlerini normale getir ve ph mutlaka kontrol et geçmiş olsun.
Semsimila'ya katılıyorum dostum bence kendine gelene kadar besin verme vereceksen de 0,5 ml cal mag 'da aynı ve toprağını iyice kurut Allah kurtarsın diyorum kızları hadi geçmiş olsun :)

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kankalar merhaba
Bir kaç sorunum var ama ne olduğunu çözemedim pH düzenli bakıyorum 1 gün sulama aksattım sonra bu hale geldi tepe yapraklar dahil sorun nedir acaba ?
Bugün tam 53. Gün

Sorun mantar kanka ve bayagida ilerlemis. Hic kaybedecek zamanin yok hemen ilaclamalisin. Internete bak mantar ilaci al veya varasa cevrende ziraat ürünleri satan bir dükkan oradan al. Dedigim gibi 1 gün bile kaybedecek vaktin yok. Hemen müdahale etmez isen en gec 1 hafta 10 gün icinde ortada bir sey kalmaz. Ilaci icindeki kullanma tarifine göre karistir yapraklarin altina üstüne ve topraga bolca sik sprey sekline. Mantar cok inatci bir hastaliktir bu islemi 3 gün ara ile en az 3 kez tekrarla ve darde yemis yapraklari kes o yapraklari kurtaramazsin artik.

@Hamburg kanka sen neden her soruna mantar diyosun anlamış değilim :D Belki gerçekten mantardır bilmiyorum ama fotoğraflar da hiç net değil ki mantar oldugunu nerden anladın ?

Ü

Üye silindi 24689

Guest
@Hamburg kanka sen neden her soruna mantar diyosun anlamış değilim :D Belki gerçekten mantardır bilmiyorum ama fotoğraflar da hiç net değil ki mantar oldugunu nerden anladın ?
Kanka!! yapraktaki yesilden baska her renk ve her leke sikintidir. Nerden anladim!!! Tecrübe. Bu bitkinin zaten cok bir hastaligi yoktur. Mantar küf zaralilar vs...... Diger bütün sorunlar yalnis bakimdan yaknaklanir.

Yaprak uçlarında ki lekeleri elimizle deforme edebiliyosak ve elimizde pas gibi bi leke kalıyosa mantar diyoruz diye biliyorum ben .Sonuçta mantar sporlar ile yayılan bi canlı .Yanılıyor muyum ? @Hamburg

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Yaprak uçlarında ki lekeleri elimizle deforme edebiliyosak ve elimizde pas gibi bi leke kalıyosa mantar diyoruz diye biliyorum ben .Sonuçta mantar sporlar ile yayılan bi canlı .Yanılıyor muyum ? @Hamburg
Yapraklarin sivri uclarinda olusan lekeler genellikle besin fazlaligindan olur. mantar yapragin her tarafini sarar

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bak kanka bu resinde fazla gübreden Sadece uclarda sikinti var. Yapragin geri kalan kismi temiz

Bro sen mantar konusunda bilgilisin tamam da şu soruma cevap vermedin .Mantarlı yaprağı eşelediğimizde elimizde pas gibi leke bırakmıyor mu ?

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Yerinde olsam bu sitede kaynak gösterilmeden verilen hiçbi bilgiye inanmazdım. Sorunun %99.9999 ışık.

Kaynak;

En tepedeki sömeklerle ışığın arası kaç cm? Lümen miktarını ölçüyo musun(ölçmelisin)? Ölçmüyosan ışığın kaç watt, yüzde kaç dimmer'da çalışıyo ve kabin boyutu nedir?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********** **
  • New Rookie New Rookie:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** ******** ******** ***** ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******** ** *** ******** ********** *** ***** **** ***** *** ***** *** ** hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** ******* ********** ****** ****** **** ***** ******** ****** ****** ****** ********* *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** **** *** ****** ****** * **** * ****** * **** ***** hahahaha ***** *****
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** **
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ******* ***** *****
  • S SuperKafa:
  • T Tropikal.MR:
  • S SuperKafa:
    ******* ** **** ******* ****** hahahaha*******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • New Rookie New Rookie:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ******** ****** hahahaha**
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
    S SuperKafa: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****