Sorun Işıkmıdır? Düşüncelerinizi alabilir miyim ?

MasterKush06

Yeni üye
Meraba dostlarım.
Sorunun ne olduğunu tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
750 watt mh ışık kullanıyorum
Nem %50/55 arasında
Sıcaklık 20 23 arasında
2 Adet Master Kush Feminized
1 Adet Big Bud Feminized
Şuan 47 ci günündeler
Başlarda yeşil olan bölgeler her geçen gün artıyor sorun nedir arkadaşlar ve bitkilerin genel durumu nasıl?
Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim herkeze bol hasatlar

Fotoğraflar :

Son düzenleme:

Shepard

Müptezel
Her gün inatla gelen sorulara karşı güzel ironi olurmuş bu başlık :) meraba ve herkez yazmasan tabi

MasterKush06

Yeni üye
Sevindim ppm ölçümü yapmıyorum. Biraz karışık geliyor bana. Gübre haftalık ölçeklerinin yarı oranında kullanıyorum ama tek bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. 40 litrelik bi su kabım var, ph 6.5 ayarladığımda, 2/3 gün sonra tekrar baktığımda 7 oranınlarında oluyor sürekli ph kontrolü yapıyorum ama 40 litre suyun kontrolü biraz zor oluyor nasıl bi yol izlemeliyim ?

mami10_

Doktor
Sevindim ppm ölçümü yapmıyorum. Biraz karışık geliyor bana. Gübre haftalık ölçeklerinin yarı oranında kullanıyorum ama tek bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. 40 litrelik bi su kabım var, ph 6.5 ayarladığımda, 2/3 gün sonra tekrar baktığımda 7 oranınlarında oluyor sürekli ph kontrolü yapıyorum ama 40 litre suyun kontrolü biraz zor oluyor nasıl bi yol izlemeliyim ?
akvarymcularda ph sabtleyici var onu deneye bilirsin, bitkilerin sğlıklı gözüküyor yalnız hafif bir ışık stresi var gibi yapraklara dikkat edersen uçları azıcık yukarı kalkmış
i

MasterKush06

Yeni üye
Ph sabitleyici, 6.5 olarak mı sabitliyor kardeşim? Bende bu sorunu fark ettim ama düşündüğüm gibi ışık. 1000 watt süper lümens ışık kullanıyorum 750 watt veriyorum. Işığı 600 e mi çekmeliyim yukarımı almalıyım ?

ph düşürücü olarak ne kullanıyorsun ? sitrik asit bazlı bir ürün ise ph'ın tekrar yükselmesi normal. o durumlarda ph'ı 6.3 civarına ayarlamaya çalış , bir sonraki sulamaya kadar fazla yükselmemiş olur.

MasterKush06

Yeni üye
GHE marka kullanıyorum. Ph 6.5 ayarladığımda 7/7.1 civarı oluyor beklediğinde. Direk 6.5 olarak ayar yapabilcek bi ürün varmı ?

mami10_

Doktor
Ph sabitleyici, 6.5 olarak mı sabitliyor kardeşim? Bende bu sorunu fark ettim ama düşündüğüm gibi ışık. 1000 watt süper lümens ışık kullanıyorum 750 watt veriyorum. Işığı 600 e mi çekmeliyim yukarımı almalıyım ?
aynen 6.5 olarak sabitliyor intde araştır vardır yada akvaryumculara bak, ışığı da bir az yukarı çeke bilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha******* ********** **** ****** *******
  • New Rookie New Rookie:
    * * hahahahahahahaha
    +2
  • bandaleros bandaleros:
    *** ********* ****** ******* ********** **** **** ***** ********* hahahaha* ********
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** hahahaha* ***** ******** *** * hahahahahahahaha
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ********** ** ********* ******* ***** ***** ******* ********* ****** ******* ********** **** **** ***** ********* hahahaha* ********
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** *** ********* * hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ********
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* *** ****
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* *****
    ** ** ****** **** ****** ***** ***** ******** ******** **** ** **** * ***** ********* ****** ****** ******* **
    ******* ***** hahahaha* *****
  • New Rookie New Rookie:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** * ******** * ** ******* *** ********* **** ** ******** ****** ***** * ** ********** ****** ******* *** ******* **** ***** ******** hahahaha* *** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** * ***** **** ***** hahahaha ***** ******** ******* ** ***** ****** ***** ****** * ******** * ** ******* *** ********* **** ** ******** ****** ***** * ** ********** ****** ******* *** ******* **** ***** ********
    ******** hahahaha ***
    **** ***** ** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ***** ******* ****** ***** * ***** **** ***** hahahaha ***** ******** ******* ** ***** ****** *****
    bandaleros bandaleros: ***** ***** ***** ******* ****** ***** * ***** **** ***** hahahaha ***** ******** ******* **...