Sorun devam ediyor yapraklar neden bu halde acil yardım

Newgrowcu

Yeni üye
Merhaba bir kaç gün önce konu açmıştım yapraklarımdaki sorun hala devam etmekte yardımınız lazım lütfen..
Bugün Günler kızlarımın 1 tanesinde aşagıya eklediğim yaprak sorunu mevcut
Gübrelemeye başladım biobiz marka :1 litre suya 2 ml bio grow ve 2 ml bio heaven koyuyorum onuda suan bir çay bardağının neredeyse yarısı kadar veriyorum pH 6-6.5 aralıgında oluyor ben sadece 3 günde bir gübre veriyorum sulamayıda yarım su bardağı olarak yapıyorum (2 gün su 1 gün gübre şeklinde)
acaba bu kızımın sorunu ne olabilir kullandığım ışık:440 watt harvest master pro (20 saat açık 4 saat karanlık )
Nem:70-80 bandı
Isı : ışık acıkken 27-28 derece
Karanlıkta 23-24 derece
PH:6-6.5 bandı
Ve sulama gübreleme işlemim dogrumu neyi düzeltmeliyim sizce yardımınız için teşekkürler.

CahilKush

Doktor
Merhaba bir kaç gün önce konu açmıştım yapraklarımdaki sorun hala devam etmekte yardımınız lazım lütfen..
Bugün Günler kızlarımın 1 tanesinde aşagıya eklediğim yaprak sorunu mevcut
Gübrelemeye başladım biobiz marka :1 litre suya 2 ml bio grow ve 2 ml bio heaven koyuyorum onuda suan bir çay bardağının neredeyse yarısı kadar veriyorum pH 6-6.5 aralıgında oluyor ben sadece 3 günde bir gübre veriyorum sulamayıda yarım su bardağı olarak yapıyorum (2 gün su 1 gün gübre şeklinde)
acaba bu kızımın sorunu ne olabilir kullandığım ışık:440 watt harvest master pro (20 saat açık 4 saat karanlık )
Nem:70-80 bandı
Isı : ışık acıkken 27-28 derece
Karanlıkta 23-24 derece
PH:6-6.5 bandı
Ve sulama gübreleme işlemim dogrumu neyi düzeltmeliyim sizce yardımınız için teşekkürler.

Kankam geçmiş olsun hastalığın ne bilmiyorum da bu aşamadayken 70 80 nem çok fazla 65 60 araları iyi olur senin için ve umarım em kısa sürede devanı bulursun.

Knkam sen bitkin en az 1.5 litre su vermen gerekli.
1 litre suya karıştırdığım gübreler. 1,5 gün sonra vermemen lazım aynı suyu sulama sistemin çok saçma. Senden ricam. İlk olarak ph dengeli 1.5 litre suyu 1.5 litre Coco kola şişesine koy kapağına 1 tane delik aç ve 3 5 dk içinde 1.5 litre yi yavaş ysvsş bitkine içir.
Bütçe var ise calmag ile revive öneririm. +Bloom + al a mix + acti vera
3 gün sonra ise. 1. 5 litreye. 2 ml grow. 2 ml hawean ekle bitki basına 1.5 litre 2 ml gübre knka anladınmı elinde hangi gübreler var

higthead

Jolly Green
1 litre suya karıştırdığım gübreler. 1,5 gün sonra vermemen lazım aynı suyu sulama sistemin çok saçma. Senden ricam. İlk olarak ph dengeli 1.5 litre suyu 1.5 litre Coco kola şişesine koy kapağına 1 tane delik aç ve 3 5 dk içinde 1.5 litre yi yavaş ysvsş bitkine içir.
3 gün sonra ise. 1. 5 litreye. 2 ml grow. 2 ml hawean ekle bitki basına 1.5 litre 2 ml gübre knka anladınmı elinde hangi gübreler var

Kanka aklıma takılan birşey var.
Mesela bitkimize 3lt su vericez cizelgede mesela haftalık lt 2ml grow yazıyor. Biz bitkimizi 3 lt ile sularken lt başına 2ml mı grow eklicez yoksa 3lt total 2ml growmu eklicez.

Kanka aklıma takılan birşey var.
Mesela bitkimize 3lt su vericez cizelgede mesela haftalık lt 2ml grow yazıyor. Biz bitkimizi 3 lt ile sularken lt başına 2ml mı grow eklicez yoksa 3lt total 2ml growmu eklicez.
Knkam soru nu anladım galiba. Litre başına ölçek ler soruyorsun.
Bende normalde 2 bitkime her birine 2 litre su ve 1 litre denk gübre veriyordum 2 litreye. Ama dün değil sonraki gün. 2 litreye 4 ml gübre ekledim tüm gübrelerden litre başı tam gübre verdim ve bugüb dikkatli gözlemlediiğimde. Yaprak uçların çok ucunda çook hafif ce yanık değilde sanki bir daha öyle gübre verirsem yanık başlangıcı olucakmıs gibi gördüm. Neyseki diğer sulamam boş olucak ve bir dahaki sulamam da ise 1 litre suya 2 ml diyor ya takvim onu vericem ve diğer litreye 1 ml ekliycem. Yani 2 litreye 3 ml gübre koyacam çizelgem 4 koy diyosa anlata bildimmi knka maddi beklentim. Var. Eğer olursa diğer dolu sulamaya biobizz in (grow. Blom.hawea. Al a mix. Acticera. Hepsinden. 2 litre suya 2ml. + An serisi (bigbud Nirvana calbolard b52 ) 1er ml vericem sonra tekrar boş sulama. Diğer doluda an seriside 2 ml ye çıkacak.
LKMB8Q.jpg

Daha demin çektim 33 gündeler ve pistiller resmen olusmaya başlamış 26 günde çadıra sığmıycak diye photo bitkileri çiçeğe zorladım güzel gidiyoruz ilk grow um birde bakalım hayırlısı olsun

CahilKush

Doktor
Bende normalde 2 bitkime her birine 2 litre su ve 1 litre denk gübre veriyordum 2 litreye. Ama dün değil sonraki gün. 2 litreye 4 ml gübre ekledim tüm gübrelerden litre başı tam gübre verdim ve bugüb dikkatli gözlemlediiğimde. Yaprak uçların çok ucunda çook hafif ce yanık değilde sanki bir daha öyle gübre verirsem yanık başlangıcı olucakmıs gibi gördüm. Neyseki diğer sulamam boş olucak ve bir dahaki sulamam da ise 1 litre suya 2 ml diyor ya takvim onu vericem ve diğer litreye 1 ml ekliycem. Yani 2 litreye 3 ml gübre koyacam çizelgem 4 koy diyosa anlata bildimmi knka maddi beklentim. Var. Eğer olursa diğer dolu sulamaya biobizz in (grow. Blom.hawea. Al a mix. Acticera. Hepsinden. 2 litre suya 2ml. + An serisi (bigbud Nirvana calbolard b52 ) 1er ml vericem sonra tekrar boş sulama. Diğer doluda an seriside 2 ml ye çıkacak.
LKMB8Q.jpg

Daha demin çektim 33 gündeler ve pistiller resmen olusmaya başlamış 26 günde çadıra sığmıycak diye photo bitkileri çiçeğe zorladım güzel gidiyoruz ilk grow um birde bakalım hayırlısı olsun
Kızların efsane nazar değmesin...

higthead

Jolly Green
LKMB8Q.jpg

Ankladım kanka bende 2lt verıyosam 2ml yazıyosa 3lt de versem 2ml koyuyorum zaten gözlkemlerek gidiyoruz.

Ankladım kanka bende 2lt verıyosam 2ml yazıyosa 3lt de versem 2ml koyuyorum zaten gözlkemlerek gidiyoruz.
Aynen knkam ben daha çok taklit etmektense böyle kendi çabalarım ile ama muhtacım da bilgilere hiç birşey bilmiyorum her gece rahat 1 saat tel de yabancı forum sitelerinde felan takılıyorum bu grow um bitsin knka günlük açıcam. 1 adet ak 48 photo bakıcam. 25 litrede. Fena birşey yapacam kafaya koydum :D :D

higthead

Jolly Green
Aynen knkam ben daha çok taklit etmektense böyle kendi çabalarım ile ama muhtacım da bilgilere hiç birşey bilmiyorum her gece rahat 1 saat tel de yabancı forum sitelerinde felan takılıyorum bu grow um bitsin knka günlük açıcam. 1 adet ak 48 photo bakıcam. 25 litrede. Fena birşey yapacam kafaya koydum :D :D

Haydi bakalım kanka inşalh.Kanka benim sistem az çok biliyosun tam prof. benimde ilk grow bilgiliyim ama uygulama olmadan bilgi işe yaramaz bunun için 5 köfteci attım üzerlerinde herşeyi denedim deneme yanılma yaptım 2. growumda sıkıntısız stressiz devam ederiz.

Haydi bakalım kanka inşalh.Kanka benim sistem az çok biliyosun tam prof. benimde ilk grow bilgiliyim ama uygulama olmadan bilgi işe yaramaz bunun için 5 köfteci attım üzerlerinde herşeyi denedim deneme yanılma yaptım 2. growumda sıkıntısız stressiz devam ederiz.
Aynen knkam bakalım. 2 ay veg 3. 4 ay Bloom düşünüyorum bakalım. Neler olacak bir dahaki growda. Bi hasatı alaydık hayırlısı ile :D

Newgrowcu

Yeni üye
Kankam yorumun için teşekkürler bu arada auto benim bitkiler elimde olan gübreleri sana sayayım:
Biobiz marka hepsi
Bio grow
Root juice
Top max
Bio bloom
Bide extradan feeding long flowering yazan sarı seyden var
Bütce konusunda sıkıntı yok ve diğer kızlarımıda ekleyeyim bir gözden geçir lütfen
Ve dogrumu anladım 1.5 litre su vereyim sımdı sonra 3 gün sonra gübreli 1.5 litre vereyim bu döngü 3 günde bir tekrarlanıcak mı?

Kankam yorumun için teşekkürler bu arada auto benim bitkiler elimde olan gübreleri sana sayayım:
Biobiz marka hepsi
Bio grow
Root juice
Top max
Bio bloom
Bide extradan feeding long flowering yazan sarı seyden var
Bütce konusunda sıkıntı yok ve diğer kızlarımıda ekleyeyim bir gözden geçir lütfen
Ve dogrumu anladım 1.5 litre su vereyim sımdı sonra 3 gün sonra gübreli 1.5 litre vereyim bu döngü 3 günde bir tekrarlanıcak mı?
Masallah knka hepsi çok güzel. Aynen knkam ilk olarak saksıların kaç litre knkam belirtirmisin

"Kanka" reis gelmiş dokunmuş gitmiş. Kankacım senin bitkin calsiyum veya magnezyum eksikliği çekiyor gübrelerine calmag eklemeni öneririm bitkin çiçeklenmeye girmiş calmagi spreyle yapraklarına sıkma dinlenmiş suyuna koy ver onun dışında bir sıkıntıları yok dumanın bol olsun.

Son düzenleme:
Fem bitkide yani uzun dönem photo bitkide listenize mutlaka calmag ekleyin NPK ana besin olan azot, fosfor ve potasyum kadar gereklidir, siz almasanızda o kendini aldırtır ya küçük orta bi hasarla kurtulursunuz yada en kötü olan bitki elinizde ölür o yüzden mutlaka calmag alın ve boş sulamada kullanın gübreyle karıştırmayın ben kullandığım marka ilk growdan beri atami calmag başka marka kullanmadım tavsiyé ederım, bol hasatlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ****** ******** hahahaha****
  • C chopper:
    hahahaha **** **** ********** ***** *******
    C chopper: hahahaha **** **** ********** ***** *******