Son şans , ışık

Janmabtizz

Yeni üye
Arkadaşlar 3-5 kere grow yaptım yaptıklarımdan hep patladım ya ışıktan ya nemden ya da elektriklerin gitmesinden ama bu durumdan sıkıldım 10 tane kızdan icebildigim 5 ya da 10 Gr anca icebildim şimdi sadece iki tane photo yapıcam hem genetik önerileriniz hemde ışık önerilerinizi bekliyorum ışık isim bütçem 300 maksimum. Benim düşüncem 4 tane torch led alıp yapmak sizce nasıl yapmalıyım fikir verin

C

Canna

Guest
Asagidaki linkleri oku, isik hakkinda yesillenirsin.
Isikta renk ve lümen gücü, isi cözersen 300 tl ye isik bulursun. 150 watt led yetmez dostum, gene cuvallarsin.

C

Canna

Guest
O led lerden 5 metre olanindan 1 tane koyu sari, turuncuya yakin olani var, 2 tane mavi 4 tane kirmizi al. trafolari biraz yüksek sec, 220-250 tl yeter 2 photo icin. Isik harici konularda da yardimci oluruz.

C

Canna

Guest
Hayir kabinin üstüne sar gitsin, kabin üstü yansitici varsa, dostum o isigi bitkine ver de nasil veririsen ver.

C

Canna

Guest
Fikir güzel, sana tavsiyenm isigi ölcerek ver, telefonuna PPFD app indir. Filiz döneminde 400. veg te 600, cicekte 1500 umol/s PPFD degerlerini yakala, bitkin ucsun. Yani isigi ölcerek ver.

Janmabtizz

Yeni üye
Anladığım kadarini özetleyeyim eksiğim varsa düzeltin telefona ppfd uygulamasını indirip ölçüyorum
Filiz dönemi:400 ppfd.
Veg:600ppfd.
Çiçekte 1500:ppfd
Bu uygulamayla bu değerleri olctugum zaman yeterli olur ve fazlasıyla emegimin karşılığını alırım doğru mudur?
Birde sadece senin söylediğin ledlerle iki bitkiye bu değerleri saglayabilirmiyim

negma

Kıdemli Üye
Anladığım kadarini özetleyeyim eksiğim varsa düzeltin telefona ppfd uygulamasını indirip ölçüyorum
Bu uygulamayla bu değerleri olctugum zaman yeterli olur ve fazlasıyla emegimin karşılığını alırım doğru mudur?
Birde sadece senin söylediğin ledlerle iki bitkiye bu değerleri saglayabilirmiyim
evet sağlarsın

Janmabtizz

Yeni üye
@Canna kanka birşey daha sorucam senin dediğin ışıklardan hepsinden ayrı ayrı 5 metre mi alıcam yoksa 5 metrenin içinde mi senin deidigin ışıklar olicak biraz daha açarmısın

C

Canna

Guest
Her renk isigi ayri ayri 5 metre alacaksin dostum, alinca yaz bana sana nasil kullanacagini yazarim. PPFD ölcer indirmeyi unutma telefonuna, cok önemli.
Tam anlasmissin dostum, bu veriler bilim insanlarinin verdigi veriler.

C

Canna

Guest
Her renkten ayri ayri 5 metre, yazdigim miktarda, alinca yaz bana nasil kullanacagini yazarim sana.

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Fikir güzel, sana tavsiyenm isigi ölcerek ver, telefonuna PPFD app indir. Filiz döneminde 400. veg te 600, cicekte 1500 umol/s PPFD degerlerini yakala, bitkin ucsun. Yani isigi ölcerek ver.
Bu umol/s lerin lümen karşılıkları nedir üstad?

C

Canna

Guest
Onun hesaplamasi var asagida gönderdigim linke bak. Sitede gezin biraz, google sana tercüme eder. Isik rengine göre degerler degisir. Ben bu siteyi eski nikimle anlasilir bir sekilde yayiladim,o linkleride gönderdim sana

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Onun hesaplamasi var asagida gönderdigim linke bak. Sitede gezin biraz, google sana tercüme eder. Isik rengine göre degerler degisir. Ben bu siteyi eski nikimle anlasilir bir sekilde yayiladim,o linkleride gönderdim sana
Vallahi günlerdir forumda seni arıyordum Nargile üstad hoş geldin :) bu arada 50. Kez söyleyim sana kalın kafalı olduğum için anlamıyorum yazdığın makaleleri canım benim :D

C

Canna

Guest
Dostum irzina gecilmis kizlari gödükce cok kiziyor ve üzülüyorum, dayanamadim gittim forumdan, 10 gün kadar kafami dinledim gene burdayim.Defalarca konu actim danis dostum diye.

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Dostum irzina gecilmis kizlari gödükce cok kiziyor ve üzülüyorum, dayanamadim gittim forumdan, 10 gün kadar kafami dinledim gene burdayim.Defalarca konu actim danis dostum diye.
Işık konusunu senden öğrendikten sonra çöp ledleri söktüm quantum bord aldım üstad. Şuan bebeklerim 10 günlük 13k lümen altında %85 nemde çok mutlular çok şükür. Yalnız boyları çok küçük kaldı nedenini çözemedim. Gelen tohumlar damarsız çelimsiz çok ufak tohumlardı degeneticadan aldım sorunu tohumlara bağlıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**