Someklerde ve etrafindaki yapraklarda yanma

spatates35

Yeni üye
Merhaba abiler, biz bu ise yeni yeni giren arkadaslariz; bitkimizdeki bu durum ve arkadasimizin yapraklarin uzerinde su kucuk bocegi buldugunu soylemesi biraz korkuttu. Bir ara odadaki nem yuzde 70 lere kadar cikti ciceklenme esnasinda su an 50 civarinda ve ikinci haftasinda ciceklenmesinin. Bio bizz bloom gubre ve super mother earth gubre kullaniyorum. Ikisindende yaklasik 4 er ml litre basina atip ortalama topragi 1000 npm civarinda tutmaya calisiyorum. Topragin nemini ise 50-55 arasinda tutuyorum. Simdiden cok tesekkurler zamaniniz icin. 
https://imgur.com/a/pIev7G1

reaL

Üye
Sıcaklık stresi yaşıyor bitkin 26 c'de olması gerekiyor çiçeklenme aşamasında ortamın.

BigSkunk

Yeni üye
Cvp: Someklerde ve etrafindaki yapraklarda yanma

spatates35' Alıntı:
Merhaba abiler, biz bu ise yeni yeni giren arkadaslariz; bitkimizdeki bu durum ve arkadasimizin yapraklarin uzerinde su kucuk bocegi buldugunu soylemesi biraz korkuttu. Bir ara odadaki nem yuzde 70 lere kadar cikti ciceklenme esnasinda su an 50 civarinda ve ikinci haftasinda ciceklenmesinin. Bio bizz bloom gubre ve super mother earth gubre kullaniyorum. Ikisindende yaklasik 4 er ml litre basina atip ortalama topragi 1000 npm civarinda tutmaya calisiyorum. Topragin nemini ise 50-55 arasinda tutuyorum. Simdiden cok tesekkurler zamaniniz icin. 
https://imgur.com/a/pIev7G1

Hocam bitki ışığa baya yaklaşmış ve ısısından etkileniyor olabilir aşırı ısıdan dolayı da yapraklar yanıyor siz de belirtmişsiniz tek tarafında yanma var diye bitkinin ışığı doğrudan  alan tarafı yanmış ise bence Işığı biraz daha uzaklaştırın bitkiden. e varsa yanlışım düzeltin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ****** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
    **** hahahaha***** ********* *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
    T Turco: *** ******* ******