Somegi kurutmadan içmek

anilsaran

Yeni üye
Dostlar herkes yazsın tecrübelerini somegi kurutmadan icersek kafa yapar mı yada tam anlamıyla kurumuş haliyle çok fark olur mu ? Tam anlamıyla aydinlanalim

W

WalterWhite

Guest
kanka sömeği makasla çok ince parçalara böl,grinderden geçirmiş gibi ,sonra 2 kat gazete kağıdı arasında ocağın küçük gözünde kısık ateşte 10 dk ısıt kuruyacaktır.

kral tavsiyem sömekleri kuruttuktan sonra en az 2 3 ay curing e yatır (kendi içimliğini ayır yarıısını curinge yatır) 1,5 senelik curing de yatmıs cigaralar içtik yok olduk normal sömekle curing arasında dünyalar kadar fark var.

M

MalrukLord

Guest
Genetiğine göre değişir. Ben direk alıp sigara bile yaptım genelde kafalar korku paranoya ve delirme üzerine. Özellikle mikro dalga fırın ve tavada hızlı kurutma yaparsan ve mental durumun çok kuvvetli değilse büyük sorun :D

szrlkrsii

Müptezel
sigarayı grinderla parçalayabildigin kadar tavada kavur **** :D 2 saksı içtim öyle harmanlıktan ama ziyan oluyo haberin olsun kafa yapiyor mu yapıyor ama kuruttugun zamanki verimle asla bir degil

anilsaran

Yeni üye
Hepinize teşekkürler dostlar bizim sigaralar ondan kafa yapmiyor 1 gün bekletip getiriyor eleman bişey anlamıyoz desem yeridir

2MoreWeeks

Doktor
kral tavsiyem sömekleri kuruttuktan sonra en az 2 3 ay curing e yatır (kendi içimliğini ayır yarıısını curinge yatır) 1,5 senelik curing de yatmıs cigaralar içtik yok olduk normal sömekle curing arasında dünyalar kadar fark var.

Yok kanka 1.5 sene az olur. 6 sene yatıralım. Lütfen genç dimaları zehirlemeyin. Böyle bi curing aşaması mı var. Biri de çıkıp "aga sen ne diyon ya" demiyor.

Curing'in ne oldugunu biliyor musun kankacım? Nerde görülmüş aylarca senelerce curing?

1 hafta kurutursun, en az 2 hafta olmak şartıyla 1 ayda da curing'in biter. Bu saatten sonra yapılan curing'in performansa hiç bir katkısı olmaz.

1 aydan fazla yapılan curing, belki daha fazla klorofil parçalanmasına yarayabilir, belki klorofilin sebep olduğu saman ve çimen kokusu azalır. Ama ancak bu kadar.

Curing'in amacı sömeği maks performansta ve şekilde kullanılabilir hale getirmektir. O da 2-4 haftadır. O saatten sonra zaten curing'e ihtiyacı olmaz. tabiri caizse pastorize olmuştur artık. içinde bozulmaya sebebiyet verecek bir bileşen kalmamıştır, uçup gitmiştir. yani o saatten sonra gazete kagıdına sar, kenara at, seneye iç kıvamına gelmiştir.

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Yok kanka 1.5 sene az olur. 6 sene yatıralım. Lütfen genç dimaları zehirlemeyin. Böyle bi curing aşaması mı var. Biri de çıkıp "aga sen ne diyon ya" demiyor.

Curing'in ne oldugunu biliyor musun kankacım? Nerde görülmüş aylarca senelerce curing?

1 hafta kurutursun, en az 2 hafta olmak şartıyla 1 ayda da curing'in biter. Bu saatten sonra yapılan curing'in performansa hiç bir katkısı olmaz.

1 aydan fazla yapılan curing, belki daha fazla klorofil parçalanmasına yarayabilir, belki klorofilin sebep olduğu saman ve çimen kokusu azalır. Ama ancak bu kadar.

Curing'in amacı sömeği maks performansta ve şekilde kullanılabilir hale getirmektir. O da 2-4 haftadır. O saatten sonra zaten curing'e ihtiyacı olmaz. tabiri caizse pastorize olmuştur artık. içinde bozulmaya sebebiyet verecek bir bileşen kalmamıştır. yani gazete kagıdına sar, kenara at seneye iç kıvamına gelir.
Kankam yanlisin var uzulerek soyluyorum curing islemi belkide butun bu surecin en onemli parcasidir terpenler curing guzel yapilmassa ortaya cikmiycaktir ve aroma icimi etkiliycektir iyi growerler 2-4 ay dan assgai curing islemi yapmazlar o kavanoz senin dedigin sure zarfinda sadece acilip kapanma suresi bi 2 ay daha hic acilmiycak o kavanoz icinde regulatorle nem orani duzenli bir sekilde demlenicek ve en iyi sonuc icin 4 ay bekletilicek tabiki cogumuzun bu durumlarda bunu yapmaya vakti ve sabri olmuyor ama ozellikle yabanci growerlar mutlaka.bunu onerir youtubeda 1 yil boyunca kurlenmis 6 ay boyunca kurlenmis sigara videolari var onlari izlersen ne dedigimi anlarsin

anilsaran

Yeni üye
Bonzai kafasına yakın ot kafası varmıdır dostlar ? Sizce
Kankam yanlisin var uzulerek soyluyorum curing islemi belkide butun bu surecin en onemli parcasidir terpenler curing guzel yapilmassa ortaya cikmiycaktir ve aroma icimi etkiliycektir iyi growerler 2-4 ay dan assgai curing islemi yapmazlar o kavanoz senin dedigin sure zarfinda sadece acilip kapanma suresi bi 2 ay daha hic acilmiycak o kavanoz icinde regulatorle nem orani duzenli bir sekilde demlenicek ve en iyi sonuc icin 4 ay bekletilicek tabiki cogumuzun bu durumlarda bunu yapmaya vakti ve sabri olmuyor ama ozellikle yabanci growerlar mutlaka.bunu onerir youtubeda 1 yil boyunca kurlenmis 6 ay boyunca kurlenmis sigara videolari var onlari izlersen ne dedigimi anlarsin

Curing'in amacı sömeği maks performansta ve şekilde kullanılabilir hale getirmektir. O da 2-4 haftadır. O saatten sonra zaten curing'e ihtiyacı olmaz. tabiri caizse pastorize olmuştur artık. içinde bozulmaya sebebiyet verecek bir bileşen kalmamıştır, uçup gitmiştir. yani o saatten sonra gazete kagıdına sar, kenara at, seneye iç kıvamına gelmiştir.

Hocam Senin bilgin kadar aç cokda bizim var 1 haftada cigarayı kim kurutmus ? 1 haftada cigara içindeki nemi salmaz bikere sana kim söylüyor ? ne kadar fazla curing yatırırsan o kadar fazla iyi olur şarap misali. ? kendim içtim diyorum yalan konusacak halim yok arasında dünya kadar fark oluyor 2 grow yapan kafamıza tohumsuz olup cıkıyor. Sadece Kaynak bu forum değil 500 tane sayfa var yüzlerce video var aç izle.

Son düzenleme:

Ağzı olan konusuyor kral.

Curing nedir dostum ?

ALINTIDIR :Kürleme (Curing):

Bu aşamada sömek yaprakları kesilir. Sömek yaprakları da yoğun olarak trikom içerdiğinden içmenin yanı sıra birçok farklı şekilde değerlendirilebilir.

Carefully-Trimming-Marijuana.jpg

Temizlenen sömekler cam kavanozlara konur ve günde iki kere kapağını 5 dakika açarak nefes almaları sağlanır.

Curing-Cannabis-in-Glass-Jars.jpg

Curing İşlemi Kavanozun karanlık bi ortamda bekletilmesi gerek ne kadar süre yapacağın sana kalmıs ister hemen al iç ister 3 4 ay beklet min.

1 hafta süre ile yapanlar öyle yazıyor günlük ağzını açıp kapatıyorsun hava alması acamıyla daha sonra bu sayıyı 4 günde bir haftada bir yapıyorsun ( yanlıs esrar tam anlamıyla kurumadan bırakılırsa küflenme olabilir)

C

Cibril

Guest
Genetiğine göre değişir. Ben direk alıp sigara bile yaptım genelde kafalar korku paranoya ve delirme üzerine. Özellikle mikro dalga fırın ve tavada hızlı kurutma yaparsan ve mental durumun çok kuvvetli değilse büyük sorun :D
Bi ben mi yaşadım bu durumu demiştim kendi kendime bonz içmiş gibi hissettim:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* ***** **
  • T Turco:
    **** ********** ****** * **** ********** ** *** ****** *** **** ****** ******* ********* ***** ********** ** **** ****** *****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahaha** ******** hahahaha*** **** ********* ***** ***** ** *** hahahaha** *****
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    *** ** ********** *** ******* ****** ***** ********** ***** **** ***** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
    Houp53 Houp53: ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha ****...