skunk ve girl scout cookies flowering 34.gün.Şeker yaprakları sömekleri şişirmeye yeter mi?

kemal84

Üye
Kankalar selam photo yetiştiriyorum 4 gün kadar susuz kaldılar neredeyse ölüyorlarmış kabini açtığımda şok geçirdim yaprakların hepsini salmış alt taraflar çok kurumuş heybetli duran bitki pörsümüştü resmen misafirlerim vardı ilgilenemedim 4-5 gün kadar su veremedim vantilatörüde çok çalıştıramadm sadece fan çalıştı çok fazla sararma var yakmaktan çekindiğim için hep yarım doz gübre verdim 2 yarım doz gübre - 1 boş suluyorum. saksı başına ortalama 1.5-2 lt veriyorum alttan çıkan fazla suyu şırınga ile çekiyorum buharlaşırken nemi yükseltmemesi için. bugün 2.kez call-mag takviyesi yaptım. fan yapraklarının çoğu sarardı ve kurudu bitkilerimin önlerinde yaklaşık 50 gün var bu 50 gün içerisinde sömekler şişmeye devam edermi fan yaprakları olmadan çoğunluk şeker yaprakları ile fotosentez yapmaya devam edebilirler mi ? şuan çiçeklenmenin 34. günündeyiz.
ışık 250 w hps
gübreler. Hesi complex bloom - Big bud- Bio biz ph down - (rhino skiin1kez verildi )- atami calmag : 2 kez yarım doz verildi-
toprak : plagron ligth mix
sıcaklık 23 - 28 arası ışıklar açık- ışık kapalı 20-23 - nem : 35-45
12 litre 2 adet delikli saksı.
cool-tube - 100 lük sessiz fan - klipsli vantilatör

A

ALTINPİPO

Guest
selam dostum ne 50 günü çarsamba günü flusa başla temiz sigara içersin flusda şişmeye devam eder

A

ALTINPİPO

Guest
Hafiften tuyler kızarmış O cicek ozamana kadar amber olur dostum

noname35

Üye
ustam eline sağlık bence bitkin şuan olgunlaşma aşamasında 50 gün den az zamanı var bence bi 3 hafta sonra fluss sonra kes derim ama ustalar da bişey desin de

C

Cibril

Guest
Kral selamlar,
Sararma bu dönemlerde olur seninki biraz fazla sararmış gübre kalmamış yapraklarda, sömürmüş ihtiyacı varmış demekki yokluk çekmiş dostum. Bununda en önemli sebebi gübre listende grow gübresi yok yani azot eksikliği çekmiş bitki. Çiçeklenmede az da olsa grow vermelisin dostum. Sararanlar geri gelmeyecek bunu bil , sen gerekeni yapmışsın calmag vermişsin. Bu saatten sonra sulamanı güzel ve doyurucu şekilde yap sürece devam et büyük bir sıkıntın yok. Bu arada maksimum 1 aya hazır bu sömekler çok belli dostum...

kemal84

Üye
Kral selamlar,
Sararma bu dönemlerde olur seninki biraz fazla sararmış gübre kalmamış yapraklarda, sömürmüş ihtiyacı varmış demekki yokluk çekmiş dostum. Bununda en önemli sebebi gübre listende grow gübresi yok yani azot eksikliği çekmiş bitki. Çiçeklenmede az da olsa grow vermelisin dostum. Sararanlar geri gelmeyecek bunu bil , sen gerekeni yapmışsın calmag vermişsin. Bu saatten sonra sulamanı güzel ve doyurucu şekilde yap sürece devam et büyük bir sıkıntın yok. Bu arada maksimum 1 aya hazır bu sömekler çok belli dostum...
Üstad selamlar. Grow gübrem var ama çiçeğe girince kestim vermedim hesi complex bloom kullanıyorum içinde azo dahil var olarak gösteriyor ama eser miktarda yetmiyor demekki şuan için azot vermelimiyim extra ? sanırım çiçeklenmenin son haftasına kadar fan yaprağı kalmayacak kuruyup gidecek peki sömeklerin üzerindeki şeker yaprakları fotosentez yapıp budları büyütebilirmi daha fazla büyür mü kelleler fan yapraksız hocam ?

C

Cibril

Guest
Üstad selamlar. Grow gübrem var ama çiçeğe girince kestim vermedim hesi complex bloom kullanıyorum içinde azo dahil var olarak gösteriyor ama eser miktarda yetmiyor demekki şuan için azot vermelimiyim extra ? sanırım çiçeklenmenin son haftasına kadar fan yaprağı kalmayacak kuruyup gidecek peki sömeklerin üzerindeki şeker yaprakları fotosentez yapıp budları büyütebilirmi daha fazla büyür mü kelleler fan yapraksız hocam ?
Evet dostum belli ki kalmayacak. Azot gübresi 1ml de olsa ver dostum fotosentez için herzaman lazım... şekerler de idare eder dostum, ama hasat kaybı yaşarsın yani inceden...

Grow Muhabbetleri
Help Users
    clackster clackster: ******** *******