SKUNK,KUSH ve HAZE türleri arasındaki farklar, çıkış yerleri ve verdikleri hissiyatlar.

Extremist

Kıdemli Üye
Selam Arkadaşlar,
Skunk,Kush ve Haze türleri arasındaki farkları ve tarihçeleri ile ilgili ufak bir bilgilendirme yazısı hazırladım. Düzgün anlaşılması adına Türkçeye çevirirken biraz kendi yorumumuda kattım. Umarım hoşunuza gider :)

Skunk
Adını keskin kokusu ile tanımlarız, bu koku okadar keskin ve serttirki bunu ilk bulanlar kokusunun adeta yanmış bir bitki veya kokarcanın verdiği keskin bir koku gibi özetleyebiliyorlar. ABD de 1970 lerde keşfedilmiş,verdiği etki rahatlatıcı ve dinlendirici bir tür olduğundan
ruh halinize iyi gelecektir. Ortalama thc seviyesi ve kuzeyde kolayca büyüyebilme özelliğine sahiptir (Kuzey soğuktur brolar :) Türün kesin tarihi 1970 lerden öncesi bilinmiyor malesef,araştırmalara göre Kolombiyalı Adam sam in bu türü ilk yarattığı düşünülmektedir.
Bu türün bir numaralı cinsleri "Colombian gold" "Acapulco Gold" ve "Afghani 1" dir. Sonrasında Sam bu cinsi Hollandaya götürür ve bu türün en iyi formlarını bulabilmek için çalışmalar yapar. Ortaya "Afghan Skunk" "Super Skunk" ve "Purple Skunk Mass" çıkar.

Kush
Bu tür himalaya dağlarının hindu kush bölgesinde ortaya çıktığı düşünülmektedir. Kush bitkilerinden kaynaklı sert iklim nedeni ile bu ilkim özelliğini koruyan bir yapıya sahiptir. Bu yapısıda Derin ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. "Öfori" etkisini en baskın hissedebileceğiniz tür Kushlardır bu yüzden çok ünlüdürler. ortalama %18 thc içeriğine sahiptirler. Çok zengin tat ve aromaya sahiptirler.
Türleri "OG Kush" "Afghan Kush" ve "Critical Kush" ve daha fazlasıdır.

Haze
Bu tür diğer Skunk ve Kush un aksine zihni aydınlatma ve Enerji verici bir yapıya sahiptir. Kanepede oturup rahatlamaya çalışmak size hiç çekici gelmeyecektir :) Bu türleri kapalı alanda büyütmek istediğinizde ortalama yükseklikleri 3 metre civarını bulabilir. Ortalama THC oranları %16 civarındadır. Mutlu, coşkulu ve aklı başında bir hissiyatı vardır. Yine 1970 lerde R ve J Haze kardeşler california da meksika ve kolombia ırkları ile yaptıkları meleze "Amnesia Haze" "Lemon Haze" ve "Heavens Haze" isimlerini vermişlerdir.

Son düzenleme:

90 60 90

Yeni üye
Şişli, Kağıthane, Beşiktaş tarafındaki çorbacılar, rengi açık yeşil olan, ve yoğun şekilde "tipitip sakız" gibi kokan ota "mari" diyorlar. Onun türünü bilen var mı? Eskiden diğer ucuzlara skunk derlerdi, şimdi sativa-indica ayrımını biliyorlar, skunk hiç kullanılmıyor.

Son düzenleme:

powered

Üye
Şişli, Kağıthane tarafındaki çorbacılar, rengi açık yeşil olan, ve yoğun şekilde "tipitip sakız" gibi kokan ota "mari" diyorlar. Onun türünü bilen var mı? Eskiden diğer ucuzlara skunk derlerdi, şimdi sativa-indica ayrımını biliyorlar, skunk hiç kullanılmıyor.
Vay be sativa - indika geliştiriyorlar kendilerini çorbacılar valla şaşırdım :)

esrarii

Müptezel
Şişli, Kağıthane, Beşiktaş tarafındaki çorbacılar, rengi açık yeşil olan, ve yoğun şekilde "tipitip sakız" gibi kokan ota "mari" diyorlar. Onun türünü bilen var mı? Eskiden diğer ucuzlara skunk derlerdi, şimdi sativa-indica ayrımını biliyorlar, skunk hiç kullanılmıyor.
mari , dediğimiz senin tarif ettiğin tüy kadar ağırlığı olandı , bende o genetiği çözemedim , /sokakta skunk bir genetik ismi değil di , skunk nedir hala bilemedik ./ Senin dediğin mari önceden nadir oluyordu yan torbada , ana torbada ki de mari diye geçiyordu , şöyle bi üçlü idi , mari (? beyaz) , ot(yeşil marijuanna) , skunk ( katkılı kahve indika)

Extremist

Kıdemli Üye
Tipi tip e benzeyen Blue dream olabilir. Ama benzer tat da lemon haze de denemiştim.

Night owl

Müptezel
mari , dediğimiz senin tarif ettiğin tüy kadar ağırlığı olandı , bende o genetiği çözemedim , /sokakta skunk bir genetik ismi değil di , skunk nedir hala bilemedik ./ Senin dediğin mari önceden nadir oluyordu yan torbada , ana torbada ki de mari diye geçiyordu , şöyle bi üçlü idi , mari (? beyaz) , ot(yeşil marijuanna) , skunk ( katkılı kahve indika)
Gerçek skunk zaten kokudan tadından ben doğalım diyor sentetik thc skunk da belli ediyor ben burdayım zehirliyim diye

Night owl

Müptezel
Bu arada skunk soyu olmayan genetik yok arkadaşlar bu arada hangi hibrit sigarayı içiyorsun bilmiyorum ama skunk soyu mutlaka var

esrarii

Müptezel
Ben köfteci tohumlarından dişileştirdiğim , üç ayrı genetik + değişik köfteci tohumlarındanda çeşit yapıyorum kendime ki , değişik genetikler ile kendi tohumlarımı çeşitlendireyim.
Köfteciden elde ettiğim Kendi feminezed tohumlarımın genetik çeşidi nedir ? diye her gördüğüm yaprağın resmine baktım.
Sonra döndüm kendi üç ayrı genetiğime baktım , hepsi birbirinin aynısı gibi bir göz yanılmasına ulaştım , genetiğin ne olduğunu görüp anlamak imkansız gibi geldi bana(belli renk ana sömekler hariç)
Yapraktan genetik analizi , genellemesi yaptım , çıkan sonuç "skunk" oldu.
Benim elimdeki hayalimdeki genetiklerin biri süper lemon haze idi , bi diğeri bludream dı , hayaller paris gerçekler skunk oldu bu grow. Gidip skunk genetiğine bakmayacağım(bakmadım) , bu skunk yüzünden , elimdeki feminezed yüz tohumu çöpe atacağım , bi daha bilmediğim genetiklerin peşine düşmiycem. Burda söylediğim skunk , hybrit demek. saf sativa sertifikalı bir tohum edinip , Skunk ve Hybrid den koşarak kaççam , bir gün mutlaka

Night owl

Müptezel
Ben köfteci tohumlarından dişileştirdiğim , üç ayrı genetik + değişik köfteci tohumlarındanda çeşit yapıyorum kendime ki , değişik genetikler ile kendi tohumlarımı çeşitlendireyim.
Köfteciden elde ettiğim Kendi feminezed tohumlarımın genetik çeşidi nedir ? diye her gördüğüm yaprağın resmine baktım.
Sonra döndüm kendi üç ayrı genetiğime baktım , hepsi birbirinin aynısı gibi bir göz yanılmasına ulaştım , genetiğin ne olduğunu görüp anlamak imkansız gibi geldi bana(belli renk ana sömekler hariç)
Yapraktan genetik analizi , genellemesi yaptım , çıkan sonuç "skunk" oldu.
Benim elimdeki hayalimdeki genetiklerin biri süper lemon haze idi , bi diğeri bludream dı , hayaller paris gerçekler skunk oldu bu grow. Gidip skunk genetiğine bakmayacağım(bakmadım) , bu skunk yüzünden , elimdeki feminezed yüz tohumu çöpe atacağım , bi daha bilmediğim genetiklerin peşine düşmiycem. Burda söylediğim skunk , hybrit demek. saf sativa sertifikalı bir tohum edinip , Skunk ve Hybrid den koşarak kaççam , bir gün mutlaka
Knka o zaman sensemilla bulcan yada güzel regular tohumdan alıcan tohum birde bazı bankaların genetiklerine bakabilirsin bölge isimleri ile ünlüdür hybrid yememiş bulmak lazım mesela Ekvator afrika hindistan çin Meksika vs sativalsrı sonra Afganistan Pakistan hindistan Avrupa Fas vs indika ları

esrarii

Müptezel
kanka simsilyan tohumum vardı bi avuç , öyle bir yerli genetik ti ki on numara , ektiğim fideleri söktüm , mari ekmeye başladım , skunk a geldim dayandım , bi baktım sponsorun mexica sına toprakta , sertifikadan geçti bende , haze mi değilmi bakamadım zira baksam mda(ex)lı bi genetik e bakmak isterdim. çadırım dolu olmasa

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******