Sizce ne durumdalar?

Cuvara

Yeni üye
Merhabalar. Malum fiyatlar falan dedik bir deneyelim bakalım büyüyecek mi? Alanen satın aldığım bir tohum yok. Kafası iyi olan yerli bir kenevir denk geldi. Bende attım tohumlarını. Şuan 3 adet bitkim var. İki saksı farklı mahsullerden. Biraz bilgisiz ve bakımsız başladım ilk saksı için. Yaklaşık 1,5 ay oldu. Ve ben ışık vereli sadece 1,5 hafta oldu. 2. Saksı direk ışıkla büyüdü. 2 adet sıska uzun olan. Yaprakları açmış saksıdaki bitkimden daha büyük şuanda yaprakları açmamış olanlar. Onlarda 1 haftalık falan. Sizce durumları iyi mi. Akıllı bir led ampülüm var sabah 7 de otomatik yanıyor akşam 5 de kapanıyor. Bugün mini bir vantilatör sipariş edeceğim. Öyle maksimum değerlerde mahsul alma gibi bir amacım yok şuan için. Ufak tefek verse beni deli mutlu eder. Değerli bilgilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
S

silas

Guest
minnaklar ışığı az aldıkları için boya gitmeye başlamaş, ışığa yaklaştır yada ışık kaynağını güçlendir, daha da önemlisi az su ver toprağı çamur etme, toprak iyice kuruyunca su ver.

Cuvara

Yeni üye
minnaklar ışığı az aldıkları için boya gitmeye başlamaş, ışığa yaklaştır yada ışık kaynağını güçlendir, daha da önemlisi az su ver toprağı çamur etme, toprak iyice kuruyunca su ver.
Bilememizlik işte. Bende ışık gördükleri için iyi büyüyolar sanıyordum. Tavsiyeyi aldım ışığı yaklaştırıyorum teşekkürler

S

silas

Guest
Ortamı nemlendirebildiğin kadar nemlendir, hızlı ve sağlıklı gelişim istiyorsan nemi %80-90 yap ilk 2 hafta.

Cuvara

Yeni üye
Nemi nasıl yapabilirim peki. Makinesi falan mı vat yada evde imkanlarla bir şey yapılabilir mi? Ayrıca saksılar değiştirmeme gerek var mı?

Böyle çok soru sorarsın kanka. Işık, ısı, nem önceliğin bunlar.
Evet kendi haline ufaktan bişeyler yapmak istiyorsun ama dediğim gibi soru sormaktan ziyade okuman lazım. Temelde yetecek bütün bilgiler var forumda. Patlat biraz kafa.
Bazen bu forum bile yetmiyor yabancı kaynaklar okuyoruz saatlerce, geceler boyu. Işık, ısı, nem olayını çözdüğüm zaman gerisi gelir.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
iki bitki aynı bardakta olmaz ilerde bir birinirini boğacak ayrı bardakta olmalı saydam bardakta olmaz kökler ışık görmemeli ışık enaz 18 olmalı sen 10 saat veriyon olmaz

Cuvara

Yeni üye
Yok zaten ikisini ayıracağım iki başka saksıya. Işığı dediğiniz gibi 18 saate ayarlardım şimdi. Sabah 7 akşam 00.00 a ayarladım. Yüksek beklentim yok 25-30 gr bile alsam benim için ideal. Işığı çok veremiyorum onu ayarlayabilecek yerim yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ****** * ***** hahahaha* ***** hahahaha**
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • L lityum:
    ***** **** ****** ********* **** ***** ******** *** ****** *** ***** ******** ********** ** ******** ** ******** ******* **** *** ******** ******* ******** **** *** ****** ****** ***** **** hahahaha hahahaha* ********** ****** hahahaha* ***** ***** ** ********** hahahaha*
  • L lityum:
    hahahaha*** ******** ***** ** hahahaha** *** * ********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******* * ***** *** ******** *** ********* ******* *

• kkush kkush:
    hahahaha**** ** ********** ***** ****** hahahaha ******** ****** ***** ***** *** **** hahahaha *** hahahahahahahaha**** ******** ***** ** hahahaha** *** * ********
  • kkush kkush:
    *** * ***** **** ***** ******* ****** ******* hahahaha*** * ***** *** ******** *** ********* ******* *
    +1
  • L lityum:
    ******* ****** ********** hahahaha* ********* *******
  • L lityum:
    * ****** **** hahahaha
  • L lityum:
    ****** hahahaha ******** ********* ***** ********** hahahaha ******* *********
  • kkush kkush:
    ******* ***** ********** hahahaha***** ***** ****** ****** hahahaha****** ****** ********** hahahaha* ********* *******
  • W wickedstick:
    ********* ****** ***** *** *** **** ** ***** ******* ********** **** ****** ********* **********
  • kkush kkush:
    *** ***** ****** hahahaha* *** hahahaha***** ********** ***** ******* ******** ******
  • kkush kkush:
    ******* ******* **** ****** ***** hahahaha** ********
  • W wickedstick:
    +2
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha** *****
  • L lityum:
    +1
  • kkush kkush:
    *** hahahaha**** ******* ***** hahahaha* ******** ******* hahahaha ******** ********** ** ******** ********** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** ** ****** *** ******* hahahaha ***** hahahaha**** ****** ******** *** hahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ********** ******** **** **** hahahaha ** *******
  • kkush kkush:
    hahahaha ******* hahahaha** hahahaha**
  • L lityum:
    **** ****** ***** ****** ****** ** *** hahahaha*** ****** ** *******
  • L lityum:
  • kkush kkush:
    ****** **** **** ********** ****** ***** ****** ****** ** *** hahahaha*** ****** ** *******
    kkush kkush: ****** **** **** ********** ****** ***** ****** ****** ** *** hahahaha*** ****** ** *******