Sistem Toplama Hakkında Yardım

Hepinize güzel kafalar dilerim öncelikle. 

Bir süredir indoor yetiştirme fikri var kafamda, yaklaşık 3-4 ay sonra bunu faaliyete dökeceğim. 

Hangi tohumları nasıl ekeceğimden ziyade hangi alet edevatları alacağım konusunda pek bir araştırma yapamadım ve bu 3-4 aylık süreçte yoğun tempo çalışacağımdan sizlerin yardımına danışmak istedim.

Büyük ihtimal isteyeceğim yardım konusunda bir çok konu vardır lakin dediğim gibi araştırmaya vakit bulamıyorum.

Mesela 5-10 tohum ekmeyi düşünüyorum. Ne kadar genişlikte bir kabin işimi görür?

Sizlerden ricam A'dan Z'ye ne kadar alet edevat varsa (önceliğim Türkiyede satılan ürünler) ısı nem ölçerden tut kabinin içindeki yansıtıcısına kadar hangi ürünleri alacağım konusunda bilgi. İsimleri ve mümkünse satın alabileceğim linklere ihtiyacım var. 

Yaklaşık 2000 - 2.500 TL arası bir bütçe ayıracağım bu sisteme.

Her bir mesajınız için şimdiden çok teşekkürler.

Saltoa

YÖNETİCİ
Forumu oku arastir hepsi zaten mevcut ezbere bence sen iş yapıyorsun birde iyice okumadan bilgi sahibi olmadan bu işe girme lütfen 

Cvp: Sistem Toplama Hakkında Yardım

Saltoa' Alıntı:
Forumu oku arastir hepsi zaten mevcut ezbere bence sen iş yapıyorsun birde iyice okumadan bilgi sahibi olmadan bu işe girme lütfen 

+1
Alacağın ürünler evine, yaşadığın yere göre değişiklik gösterir. 
5/10 tane bitki için öncelikle çok sağlam bir ışık, havalandırma, koku çözümü gerekli. Bunlar da ucuz ürünler değil.
Daha detaylı okuyup growun mantığını kavramanı öneririm. 
Bol şans.

Cvp: Sistem Toplama Hakkında Yardım

cryca0s77' Alıntı:
Dostum 5-10 tohum demek çok çok ciddi bir rakam.İnsanların forumu oku demesinin mantığı da o yüzden zaten.3-4 bitki için bile düzgün birşeyler yapmak istiyorsan en az 6-7 bin lira gerekecektir.5-10 bitki sığdırabileceğin bir kabin var mı bilemiyorum,karbonfiltre desen okadar bitkinin kokusunu yok edebilmek çok zor.Bildiğin sera kurman gerekli.İlk önce growun mantığını biraz anla forumu oku ve araştır.Ardından kafana yatmayan herşeyi sorarsın sonra biz de yardımcı oluruz.Bu şekilde ezbere iş yaparsan üzülen sen olursun.Kimse bir post içinde sana growun tüm mantığını anlatıp uzun uzun yardımcı olamaz.Önce senin birşeyler için çaba göstermen öğrenmen gerekiyor.Kolay gelsin,birazcık mantığını öğrendikten sonra grow olayının buyur gel yardımcı olalım.
teşekkür ederim, bu kadar maliyetli olabileceğini tahmin etmemiştim :/

Madam80

Yeni üye
Kanka modlara katılıyorum babüşürle hemen babüşürün sitesini sen de babüşürürsün biraz. 

barzoist

Yeni üye
Hocam bahsettiğin bütçeyle 2 bitkilik kabin yapabildim ben. Ortalama 1000 liralık malzeme eksiğim var hala. Yaklaşık 3 aylık bi araştırmayla ilk tohumu filizlendirdim, hala da gece gündüz araştırma yapıyorum. Sana tavsiyem ilk growun olacaksa 1 veya 2 bitkiyle başla.  10 bitkinin hakkından gelemezsin. Paran ve emeğin çöp olur.
İyi forumlar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
    I ichbinkrytpon: hahahaha ******** ****** ** ****** ** **** ********