short rider autoflowering acill yardım

Bruno99

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar ilk grow deneyimim sponsordan short rider autoflowering aldım genetik olarak 18.12.22 tarihinde bardağa koyup sonra peçeteye alıp patlattım çok da güzel patladı %100 Coconat toprağa Perlit karıştırıp küçük bir saksı yaptım 20.12.22 tarihinde tohumu güzelce ekip cansuyunu verdim şuan elimde 50 w led ışık vardı 24 saat ışık verdim sonrasında 18/6 yaptım dinlendirilmiş Çeşme suyu verdim pH ayarlamadım ara ara kontrol edip suladım 22.12.22 tarihinde fide açtı ara ara toprağa bakıp kuru ise su veriyorum aynı şekilde şuan 24.12.22 bu şekilde hala dinlendirilmiş su ile suveriyorum yarın 1000 w full septurm ışık gelicek ve advanced natural grow micro bloom biobizz root joice gelicek 1 haftasını doldurduktan sonra takvime göre vericem

Toprak olarak bunu aldım

https://www.toprakvesu.com/organik-toprak-cesitleri/canna-coco-professional-plus-50-litre

Temiz hava girişi var zaten pencerenin yanında duruyor kabin içinde

Oda sıcaklığı nem ölçme cihazı bu bi arkadaşımdan aldım sağlam çalışıyor ama üstündekileri ben anlamadım bu şekilde şuan olması gerektiği gibi mi

Şuan bu şekilde ilerliyorum yapmam gereken başka bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim

Relaxx

Üye
32 falan nem gösteriyor tohumun ilk seedling aşamasında bunun neredeyse 2 katı olmalı bir tane nem makinesi almanı tavsiye ediyorum bro

Metgen7

Kıdemli Üye
Gübrelerin coco deil yanlış kullanıyorsun
Canna coco plus yazıyor medya
An gübre kimyasal
Bio organıc bunları neden karıştırıyorsun aynı marka kullanmaya özen göster bence

Ceg18

Üye
Dostum sistemini beğendim bende ilerde ufak bi sistem topluyacağım bunu değerlendirebilirim nem konusunda bana kalırsa ıslak havlu asmayı deneye bilirsin nem oranını yükseltir yada büyük bir pet kesip saksının üstüne oturta bilirsin içine biraz su sıkıp petin nemi artırır

Reyis

Moderator
Yönetici
autoflowerlara 18/6 ışık vermeyin 20/4 verin. Dinlendirilmiş su ph i kendi kendine bitkinin ihtiyacı olan orana getiremiyor malesef ph metresi ve ph düşürücü lazım. Dinlendirilmiş suyun tek faydası suyun içindeki Chlorine maddesi uçar. Bu maddeninde bitkiye zaten bi zararı yok

Brother

Doktor
autoflowerlara 18/6 ışık vermeyin 20/4 verin. Dinlendirilmiş su ph i kendi kendine bitkinin ihtiyacı olan orana getiremiyor malesef ph metresi ve ph düşürücü lazım. Dinlendirilmiş suyun tek faydası suyun içindeki Chlorine maddesi uçar. Bu maddeninde bitkiye zaten bi zararı yok
Evet var klor zarar verir toprak altı yaşama,
mikroorganizmaları öldürür doğal toprağın dengesini bozar o yüzden temiz su kullanırız.
zorda kalmadıkca kullanılmamalı bence

Bruno99

Yeni üye
Gübrelerin coco deil yanlış kullanıyorsun
Canna coco plus yazıyor medya
An gübre kimyasal
Bio organıc bunları neden karıştırıyorsun aynı marka kullanmaya özen göster bence
Knka şuan elimde bunlar var kullanmak zorundayım toprak iyi mi kötü mü anlamadım bide ne farkı biliyorsun söylermisin

Bruno99

Yeni üye
Tamamdır dostum 20/4 e başladım pH ayarlıyıp veriyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ***** ** hahahaha*
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ***** ****** ******** **** **
  • Coke Coke:
    **** ** hahahaha*
  • kkush kkush:
  • kkush kkush: