Senin için yazıyorum oku yapılan hatalar başlangıç

Konu açma :
Knkalar ekipman, ( Kabin , ışık , havalandırman, genetiğin , saksın , medyan )
Son sulamada ne verdin ?
Bilgilendirmeden hastalık vs vs konu açsanız bile kimse kain değil size yardımcı olmak istese de olamaz ama bu bilgilerle konu açılınca o an usta olmasa da başından geçen bir olayı anlatan Knka olur yardımcı olmak isteyen . Herzaman bir fotoyla anlayan ustaya denk gelemezsiniz .

Yapılan en büyük hatalardan biri Alan ve çok saksı seçimi .
Arkadaşlar ticari koşturmuyorsanız gerek yok.
keyifçi ve içiciyiz her 4 ay da bir hasat sistemini oturtup tek bitkiyle bile hiç harman kalmaya bilirsiniz .
Alanın küçük ise büyük ışık çok sömek vermez bitkini yakar , elektrik çok gelir , herşey dengeyle ilerler . Grow a başlamadan planlama yapmak gerekir , Amaç ilk growlarınız da bile hatasız ilerlemek . Bir sürü günlük var araştırıp en beğendiğin planlamayı not alıp uya bilirsin .

Sulama .
Kankalar herşey matematik ile işler devam eder. Her sulama bitkiyi ileriye götürmek içindir ama bazı yanlışlar yaparsan bitkin sıkıntıya girer geriye atar hasat zamanına koyar.
Medyan toprak ve saksın 10 lt 2.5 lt su yeterli olacaktır her sulamada saksından 1 bardak su akmalı ,
Toprağını sulamadan önce gübreli gübresiz fark etmez üstünü hafif sulayıp çok hafif ıslatıp az durmanız gerekir ve bitkiyi sularken suyu çok yavaş yavaş vermek gerekir yoksa saksı dibinden daha çok su akar . Medyandaki tahta parçaları perlitler vs vs suyu emmek tutmak toprağa yavaş yavaş vermek için var , toprağın görevini rahatlatmak için var sen yavaş sulamayıp onları şişirmessen 1 bardak akaçak su 3 4 bardak akar ve saksın doğru suladığın saksılara göre hafif kalır verdiğin gübre araya gitti geçmiş olsun , :) sonra neden şişmiyor ışıkmı az geliyor :)

Boş sulama
Knkalar saksılar genellikle 3 günde kurumalı 4 de olabilir litrene göre değişir ama bu 3-4 gün en ideal dir . Sistem havalandırman buna göre dizayn edilir .
Gübre programları haftalıktır boş sulama muhabbeti topraktaki kalan gübreleri tuzları tekrar aktive edip çalıştırmaktır buna da en yarayan gübre boş sulamada calmagdır ,
Sulamayı düzgün yavaş yaptığına eminsin .
3 gün sonra tekrar sulama yaptın diğer sulamanı 4 gün sonra yapman 4 günse 5 gün güzel bir stres biçimidir toprağındaki yardımcı eşyalar emdikleri suyu bırakır
Köklerin oksijenleşir ve köklerin sararmaz besin kitlenmesi vs daha zor yaşarsın , tabi besin kitlenmesi tamamen bunla örtüşmez , Bizim milletimiz de fazla verince fazla gelir alt yapısı çok var bu bitkide geçerli değil matamatiksel cocoda suda bakmıyorsan Bitki çizelgendeki oranları hep düşük başla , bitkin sana aç kaldığı zaman söyler zaten ,
1 lt ye verilen ml oranları gerçekten çok satılan bizim aldığımız sıvı gübreler pahalı güçlü gübreler arkadaşlar oranları hep düşük başlayıp , yavaş yavaş çizelgene yükselmek gerekir. Mesela çiçeğin 2. Haftası Setin tam ve bigbud vereceksin 2 ml verme Knka verme :) 1 ml ver gör şişecek son 4 haftaya girdiğinde çizelgeye uy öyle yaptım hep hiç az hasat almadım , besin kitlenmesi yaşamadım , vs vs birşey başıma gelmedi .

Konuyu güncel tutup aklıma geldikçe gördükçe ekleyeceğim daha yazmam gerekenler var lakin iş bekler hayırlı growlar knkalar saygılar sevgiler

Nuri616161

Yeni üye
Bu an serisi gübre 4 ml yazıyor arkadaşlar grıw malzeme sömeğe girdikten sonra grow vericemmi 4 ml anlamadım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Sezercapone:
  • K Kırmızıtohum:
  • _sansar _sansar:
    hahahahahahahaha
    +3
  • S Sezercapone:
  • S Sezercapone:
  • Emmy Emmy:
  • G G28:
    **** ***** ** ***** *** **** ********* ***** ******* **** ********** * ** ********* ***** *
    Bandaleros Bandaleros: **