Selamlar

Arkadaşlar merhaba, hepinize iyi bayramlar. Balkonumda 4 tane bitki yetistirebilecegim doğum dan öğlen 2 civarlarina kadar güneş alan müsait yerim var.Eldeki tohumlarla iki senedir yaptım ama erke çıkması falan ugrasilmiyor. Benim sartlarimda yetistirebilecegim çok büyümeyen otomatik genetik tavsiyesi ve tabi birde temin edebileceğim yer 4 tane tohum alacam 5 kere yoluna koydular.Yardimci olursanız çok sevinirim.

Sitenin üst tarafında gördüğün reklama tıkla kanka yardımcı olurlar genetik konusunda. derdini tam olarak anlatırsan ona göre yönlendirirler seni.

Anthony7

Üye
Kanka indica genetikler seçersin günde 8 9 saat ışıkta ortalama yeter onlara 10 lt saksiya atip 3. Bolumde kelle uçurursan 50cm kadar buyur kizlar.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, dünden beri forumu okuyorum valla burayı nasıl bukadar keşfettim ben.Sponsor siteden sipariş veriyorum şimdi. Biobizz all mix toprak aldım, saksilarim 20 kiloluk alttan delikli normal saksı. Onları değiştireyim mi bez saksı ile yada yanlarına biriki delik açayım mı acaba.Takviyeler içinde önerisi olan olursa sevinirim.

Anthony7

Üye
Baslangicta allmix yerine lightmix kullansan daha iyi olurdu aslinda yeniysen tabi 20 lt lik saksi varsa hic degisme kalsin kelle ucurma islemi ile bitkinin boyunu kontrol altina alirsin forumda bide bitki egiti konulari var onlara bakmani tavsiye ederim. Takviye olarakta calmag bloom bio grow alirsin koklenmeyi kolaylastirmak icinde solucan gubresi alirsin.

Evet toprağı acele edip yanlış almışım. Mevcut kargo ücreti ile değişimle uğraşmak zor.Bununla d3vam edicem.Bu toprağa ilave perlit yada dibine drenaj için birsey koymam gerekiyormu acaba.Formu didik didik okuyorum ancak benim gibi balkonda auto yetiştirmek isteyenler için çok detay yok.Egitim konusunda kelle almayı auto da uygun değil diyorlar.Yatirarak büyütmeyi düşünüyorum. Tohumu patlatıp direk saksıya toprağa ekicem.Baglayarak yatırma tekniği uygulayacağım.Birde fide de iken Pet şişenin dibin kesip nem tutması için etrafını saracak şekilde koyun diyorlar ama resimli bir anlatım bulamadım.Fide de iken herhangi bir takviye vermelimiyim.Tohum patladığı zaman direk bu toprağa mi alayım ? Topraga baska birsey katmam gerekiyormu?Bu konularla ilgili şema lar ve yabancı terimler benim anlamamı zorlastiriyor açıkçası. Yani biri Türkçe olarak soyle kabaca şunu al bu zamanda bukadar koy falan dese cok iyi biz eski kafalara.ph olcer aldım, Ph dengeleyici alicam,sinek bocek kovan spreyden alicam.kok gubresi alicam bunlari anladim .Sanırım gerisini yavaş yavaş cozucem. Burdan da paylaşıp danisirim. Sadece ilk etapta başlarken mutlaka yapmam gereken birsey varsa ve ben kaçırırsam yada hatalı yaparsam diye endişe ediyorum.Zaman ayırıp cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Anthony7

Üye
Yuzde 30 perlit yuzde 70 toprak olarak karistirirsin fide haldeykende sera sistemi gibi dusunucek olursan siseyi kesip icine fisfisla su sıkıp tepesine cadir gibi gecirirsin cok sulama bitkiyi yeter etrafini sula bitkinin kokleri suyu arasin. Kelle ucurma islemide dedigin gibi autolarda pek onerilmiyor bende test ettim yuzde 10 20 civari hasat azaliyor ama bitki saga sola daha iyi acilip daha iyi isik goruyor.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim. Okudukça kafa karışıyor.Ben şimdi ne yaptım.Fide dönemi için bio biz ligth mix 20 lt toprak aldım.Fide den sonra becerebilirswm all mix e geçerim dedim.Bio bizz takviye gubrelerini aldım. Canna koruyucu sprey aldım.4 tane bez saksi ve ph olcer aldım. Oturduğum yerden 10 luk oldum.Oradaki şema ya göre hareket ederim sizlerden de destek alarak.Ilk sefer balkonda başlarım acemilik atılınca kabine geçerim diye düşünüyorum. Aldıklarımin listesini yapıp akşama atarım. Boş vaktim çok bu aylarda hem oyalanirim. Kafama takılan acaba tohumların birtanesini photo mu yapsam geç mi oldu bilemedim

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
    ********** ** *** ********* *** **** hahahaha ********* ******* ******
  • kkush kkush:
    ********** ********* ** ****** ***** ****** hahahaha**
  • F Firstgrow0:
    **** ******* ****** **** hahahaha ****** ** hahahaha*
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
    * ** ****** ** *** ** ****** hahahaha ******* ***** ***** *******
  • F Firstgrow0:
    *** ** *** ***** ****** ******** ******** *** ******* ****** **** hahahaha ********** *******
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
    *** **** hahahaha***
  • F Firstgrow0:
  • kkush kkush:
    ** hahahaha***** ******* ********* ********* ********* *** ****** *********
  • kkush kkush:
    ** ******* ******** ******** hahahaha**** hahahaha*** ****** *
  • kkush kkush:
    ****** **** ******** ****** **** ********* **** *** ******** hahahaha***
  • kkush kkush:
    ** ** ********** hahahaha*** hahahaha*
  • F Firstgrow0:
  • F Firstgrow0:
    **** ******** **** hahahaha **** ****** **
  • kkush kkush:
    ******* * ** hahahaha ******* ***** **** hahahaha ********* ********* ***** hahahaha****
  • F Firstgrow0:
  • F Firstgrow0:
  • kkush kkush:
    ** ******* ***** ** ***** ********* ***** * ** ****** ***** ** ** ** ********* *******
  • kkush kkush:
    ***** ***** hahahaha** ********** *** ** ********* ****** ***** hahahaha******* ** hahahaha ******* ********* ********* ***
    kkush kkush: ***** ***** hahahaha** ********** *** ** ********* ****** ***** hahahaha******* **...