Sanırım Erkek Çıktı

Rosen

Yeni üye
Kankalar cinsiyet belirlemek için henüz erken mi bilmiyorum ama gövdesinde keseye benzer bir şey görüyorum.Eğer öyleyse direkt atacağım diğer bitkimin dişi olduğunu umut ederek :D

https://ibb.co/e7hxTK

Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

edit:link yenilendi

Rosen

Yeni üye
Cvp: Sanırım Erkek Çıktı

Tohumsuz Kanka' Alıntı:
Bence biraz daha beklemelisin kanka kesin bişey söylemek için erken

5ltlik plastik su şişesinden saksı yapmıştım.Kökler iyice dibe dayandı yeni saksı ve light mix toprak alıcam ama erkek çıkacak diye fazladan masraf yapmak istemiyorum kanka.

Tohumsuz Kanka

Yeni üye
Bitkinin boydan fotoğrafını görseydik daha net yorum yapabilirdim ama bence 5 lt saksı cinsiyet göstermek için yeterli. Illa değiştirmek istiyosan damacananı  10 lt ile değiştir alttan fazla suyun cikmasi için delik aç ve saksının etrafını ışık almaması icin herhangi birseyler kapatabilirsin. bedava masraf yapma kanka sonuçta erkekte çıkabilir.

Rosen

Yeni üye
Buyur kanka bu 1. bitki, erkek olduğundan şüphelendiğim.Aynı zamanda yapraklarda sararma ve düşme var problem nedir?Cinsiyetleri hakkında yorum yapabilir miyiz?
https://ibb.co/b4eK8K
https://ibb.co/d3LsTK
https://ibb.co/hONjaz

Bu da 2. bitkim bunda bir problem yok sanırım.
https://ibb.co/hUgAFz
https://ibb.co/eQ3e8K

hakan01

Yeni üye
Kanka daha bişey belli değil sen zaten bitkiden ümidini kesmizsin olmazsa atarim ya modundasin onun için cinsini belli edene kadar 5 lt lik pette kalması sorun olmaz senin için heralde şuan dölleme yada döllenme olmaz cinsiyeti belli olana kadar dursun bence sonra duruma göre keser veya yeni saksıya alırsın

Rosen

Yeni üye

hakan01' Alıntı:
Kanka daha bişey belli değil sen zaten bitkiden ümidini kesmizsin olmazsa atarim ya modundasin onun için cinsini belli edene kadar 5 lt lik pette kalması sorun olmaz senin için heralde şuan dölleme yada döllenme olmaz cinsiyeti belli olana kadar dursun bence sonra duruma göre keser veya yeni saksıya alırsın

Olur mu öyle şey kanka bitkime niye saygısızlık edeyim :(

Saksımın küçüklüğünden dolayı bitki büyüyemiyor.Saksı değiştirirken kökler sorun çıkartacak diye korkuyorum.

Bitki büyüyünce değil evre atlayınca cinsiyetini belli eder photo ise 12/12 ışık evresine geçersen yani onun haricinde belli olmaz çünkü büyüme aşamasında cinsiyeti belli eden çiçeklenme aşamasında değil bence al gitsin ne kadar zarara sokar ki seni faydası olursa büyük nimet olmazsa da tedbirin sonucu dersin ileride kullanırsın iyi forumlar.

Rosen

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Bitki büyüyünce değil evre atlayınca cinsiyetini belli eder photo ise 12/12 ışık evresine geçersen yani onun haricinde belli olmaz çünkü büyüme aşamasında cinsiyeti belli eden çiçeklenme aşamasında değil bence al gitsin ne kadar zarara sokar ki seni faydası olursa büyük nimet olmazsa da tedbirin sonucu dersin ileride kullanırsın iyi forumlar.

Teşekkürler kankacım.Konuyu açtığımdaki fotoğrafa baktın mı bilmiyorum ama orada küçük kese gibi bi şey gördüm.Ondan dolayı panikledim :D  Seni dinleyip alıyorum kanka o zaman hadi hayırlısı...

Açıkçası bende şüphelenmedim değil ama tam yakından göremediğim ve tecrübem olmadığı için erkek olduğu içinmidir bilemedim yorum gelsin istedim ama bildiğim teknik bilgi bu yönde yinede tamamen ziyan olmayacaktır yatırımın değerlendirirsin gerekirse bir dahaki seferde veya klon ile vs iyi forumlar bol şans dilerim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** **** *** ***** **** ***** ******** **
  • P puslu77:
    ******** hahahaha* ***** ** ***** **** ********** **** ***** ******** *****
  • P puslu77:
    **** *** hahahaha* ********** ******** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ***** hahahaha* ***** *** *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ******* ** ** ***** ***** hahahaha* ***** *** *****
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** ** ****** ******** ********* **** *** hahahaha* ********** ******** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** *** hahahaha* ***** ******* ** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    *** ** hahahaha ***** ** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ** ******** *** ** hahahaha ***** ** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • L Lew4nd0w5k1:
  • Night owl Night owl:
    *** *** * ******* ******** hahahaha ********** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ****** hahahaha***** ******* ** ******* ******** ********** ***
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* ******** **** ** hahahaha ******** ******** ***** ****** hahahaha***** ******* ** ******* ******** ********** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ******** ***** ******** *** ****** ***** ****** hahahaha ***** *** hahahaha* ***** hahahaha ******
  • U umutsuzlar:
    ********** **** ********* ** ***** hahahaha *** ***** ******* ****** hahahaha** **** ****** ******* ***** ***** **** ****** **** hahahaha ****** * **** ***** ***** *******
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******** **** * ********** ********** **** ********* ** ***** hahahaha *** ***** ******* ****** hahahaha** **** ****** ******* ***** ***** **** ****** **** hahahaha ****** * **** ***** ***** *******
  • P puslu77:
    ****** ** **** ***** ******* ****** ***** ******** *** hahahaha* ** *****
  • L Lew4nd0w5k1:
  • P puslu77:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******* *** ****** ****** ******** hahahaha***** ** **** ***** ******* ****** ***** ******** *** hahahaha* ** *****
  • U umutsuzlar:
    * **** **** ** ******* * ****** ***** ****** **** ** * ******* ******* *** ** ******** hahahaha*** **** *****
  • U umutsuzlar:
    *** ******* **** ****** ****** ***** *** ***** *** ******* ** **** ********* ********* **
    U umutsuzlar: *** ******* **** ****** ****** ***** *** ***** *** ******* ** **** ********* ********* **