Sanırım ölüyorlar sorun ne çözemedim

LucaChangretta

Kıdemli Üye
24 Aralıkta peçeteden toprağa koydum hala bu boydalar yapraklarda anlamadığım birşey var sorun ne bulamıyorum 4-5 gündür böyleler birisi yardım etsin yoksa yeni tohum alıcam mecbur.
Gübre : Sadece bio grow gübre 2 gün oldu vereli
Işık : 24/0
IMG_20210104_150528.jpgIMG_20210104_150519.jpgIMG_20210104_150433.jpg

Son düzenleme:

merci

Yeni üye
Öldüğünü sanmıyorum kanka. Yapraklardaki sarı lekelerin çinko eksikliğinden kaynaklandığını biliyorum bir de ışığın ne yavaş büyümesinin etkisi ışığın yetersiz olması olabilir. Ben de acemiyim ama sorunların benim de başıma geldiği için yanıtlıyorum. Daha yetkili abiler cevap verecektir diye düşünüyorum.

merci

Yeni üye
Pardon kanka ne çinkosu ya kalsiyum eksikliği. Alttaki yapraklardan başladığında kökten gelen bi sıkıntı olduğunu düşünürüm ben ilk. Aynısı bende de varsı cal mag verdim lekeli yapraklar sararmaya devam etti ama yeni yapraklar sağlıklı kaldılar çünkü bu normal onlar düzelmiyor tekrar

LucaChangretta

Kıdemli Üye
dostum benim sorunum hiç büyümüyorlar 3-4 gündür aynılar NPK gübre verdim 2 gün oldu ışık olarak 2x 400w hps var ışık yeterli daha önce 8 kök büyüttüm bununla

Son düzenleme:

LucaChangretta

Kıdemli Üye
AN grow micro bloom gübre litreye 1.5 ml attım nem makinasıda koyunca kendilerine geldiler toprakdaki besin yetmediği için yapıyormuş böyle şimdi büyümeye başladılar 24 saat ışık periyodunu 18/6 ya çevirdim lekeler baya kayboldu yapraklardan

Ü

Üye silindi 26895

Guest
AN grow micro bloom gübre litreye 1.5 ml attım nem makinasıda koyunca kendilerine geldiler toprakdaki besin yetmediği için yapıyormuş böyle şimdi büyümeye başladılar 24 saat ışık periyodunu 18/6 ya çevirdim lekeler baya kayboldu yapraklardan
Sonra ne oldu knk?

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Son durum nedir bro?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!