Sanırım Çiçeklendik

lili

Yeni üye
iIYO5GL
Merhaba arkadaslar.

ilk denemem yorumlarınızı alabilir miyiz? sanırım çiçeklenmeye girdi.

İlk zamanlar Biobizz in Root Juice ve Biobizz bio grow kullandım

Şuan Biobizz Bio grow ve Fish mix kullanıyorum. 3 günde bir (ortalama) su veriyorum. Toprağı tam kurutmadan toprağa parmak daldırıp kontrol sonrası su veriyorum. bir sulama gübreli sonraki sulama gübresiz ardından gübreli periyod bu şekilde devam ediyor.

Elimde birde sıvı solucan gübresi var onuda eklemeli miyim?

.Philips 400w HPI-T PLUS ışık kullanıyorum. Çiçeklenme için ampul değişimine gitmelimiyim?

Co2 yapmalımıyım?

Ve son olarakta Çiçeklerin durumu hakkında sizden yorum alabilir miyim?

Teşekkür ederim.

https://imgur.com/a/iIYO5GL

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    176.3 KB · Görüntüleme: 52
Ü

Üye silindi 16592

Guest
Cvp: Sanırım Çiçeklendik

Selam kanka , 

çiçeklenme dönemine geçtiğin için fish mix kullanmayı bırakmalısın,  
bio grow bio Bloom ve top max yeterli ,
toprağın markası nedir , toprağın çok kötü değilse solucan gübresi kullanmaya gerek yok 
sakin fazla gübre verme ,

bitkin sağlıklı görünüyor,  kelle uçurma yapmamışsın galiba boya gitmiş

lili

Yeni üye

adddy' Alıntı:
Selam kanka , 

çiçeklenme dönemine geçtiğin için fish mix kullanmayı bırakmalısın,  
bio grow bio Bloom ve top max yeterli ,
toprağın markası nedir , toprağın çok kötü değilse solucan gübresi kullanmaya gerek yok 
sakin fazla gübre verme ,

Merhaba Üstad

https://www.growkent.com/blog/icerik/biobizz-kullanim-tablosu Çiçeklenmede kullanın denildiği için almıstım oysaki Fish Mixi. Pazarlama tuzagımıydı bu. :(

Toprak biobizz light mix 

Bio Bloom VE Top max almadım sipariş vereyim o zaman

macedonian

Yeni üye
1-Biobizz çiçeklenme gübresi biobizz bloom ve topmax kullanmanı öneririm kanka.  kullanma takvimlerine göre kullanırsan iyi verim alırsın. 
2-hpi ışık ise araştırdığım kadarıyla vegetation renk spektrumunda ışık veriyor. çiçeklenme için HPS kullanman lazım yani sarı ışık gerekiyor. değiştirmen yararına olur

3-400w için bildiğim kadarıyla co2'ye gerek yok co2 600w ve fazlasında gerekiyor

lili

Yeni üye

macedonian' Alıntı:
1-Biobizz çiçeklenme gübresi biobizz bloom ve topmax kullanmanı öneririm kanka.  kullanma takvimlerine göre kullanırsan iyi verim alırsın. 
2-hpi ışık ise araştırdığım kadarıyla vegetation renk spektrumunda ışık veriyor. çiçeklenme için HPS kullanman lazım yani sarı ışık gerekiyor. değiştirmen yararına olur

3-400w için bildiğim kadarıyla co2'ye gerek yok co2 600w ve fazlasında gerekiyor

Teşekkür ederim bilgiler için

lili

Yeni üye

adddy' Alıntı:
lili' Alıntı:
Merhaba Üstad

https://www.growkent.com/blog/icerik/biobizz-kullanim-tablosu Çiçeklenmede kullanın denildiği için almıstım oysaki Fish Mixi. Pazarlama tuzagımıydı bu. :(

Toprak biobizz light mix 

Bio Bloom VE Top max almadım sipariş vereyim o zaman

Kanka biobizz kendi sitesinden sana lightmix toprak için kullanım oranlarını yükledim,  
fish mix olmazsa olmaz bir gübre değil ki, biobizz de grow kullanabilirsin diyor , yani ikisini kullanmak zorunda değilsin.. 

bu satış yapan sitelerde zaten okadar süslüyorlar ki aliyim diyorsun , benim de aynı hatalarım oldu , bitkine sadece ihtiyacını ver yeter kanka 

lambalar gelişim ve çiçeklenme olarak ayrılıyor, ikisini birlikte içeren lambalar da var,  senin lambanın özelliklerini göremedim,  belki forumdan başka birisi yardımcı olur ..

benim su an kullandığım gubrelerde , grow, bloom , top max ve alg mic var , senin için olmazsa olmaz grow,bloom ve top max , çiçeklenme geçtiği için ihtiyaçları artacak çünkü bitkinin , biobizz indoor pack fiyatina da bak tek tek almaktan fiyati daha uygun olabilir , 

birde gubre setini verirken solucan gübresi verirsen farklı sorunlar çıkacak,  bende oldu :)

birde su anki bitkin için değil ama yeni bitkiler yetiştirirken,  1.ayinda falan yapabileceğin,,internetten kelle ucurmayida araştır, topping , fimming diye geçiyor, bitkinin daha fazla sömek vermesini saglarsin

tepe ucurma işlemini 1inde yaptım 1inde yapmadım. https://imgur.com/a/iIYO5GL burdan bakabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • istr istr:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** *** ******* hahahaha* ***** ***** ******** ***** hahahaha* ******** **** ***** ** ******
  • istr istr:
    ** ** ****** **** ******** ******* ********* ***** ********* ********* ******* ***** ** ***** ****** ****** ****** ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** **
    +1
    ****** ****** ***** ******** *** ***** ** ***** ***** ** ******* ****** * ******* ***** ****** **********
  • istr istr:
    ****** hahahaha **********
    ***** ******* ******* *** ***** ******** hahahaha **********
    +1
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ** ******
    +1
  • istr istr:
    ****** ***** *** *** ******* **** *
    +1