Saksı da dış mekan soru ?

Zuzum

New Member
Selamünaleyküm kankalar hasatınız bol neşeniz çoşkulu olsun yardım ve öneri almak istiyorum. Pazartesi günü kısmet olursa genetik siparişi verecem.
Dış mekan da saksı da hangi genetik kullanmam gerekiyor ? Bez mi yoksa normal saksı mı ayrıca kaç kiloluk saksı olması gerekiyor gübre olarak biobizz 3lü set almayı düşünüyorum toprak da solcan gübreli toprak almayı düşünüyorum.dış mekanda bana önereceğini birşeyler var mı?
 
Genetik olarak nerede yaşadığın önemli, hasat dönemi yağmur yağan bir coğrafyada yaşıyorsan küflenmeye dayanıklı genetikleri tercih etmelisin, hiç yetiştirmedim ama northern lights için dayanıklı diyorlar. Eğer karasal iklimdeysen geceleri soğuğa dayanabilen genetikleri seçmelisin, white widow ve kush türleri olabilir mesela. İçi hava alan saksılar daha kaliteli oluyor bu nedenle standart saksılara kıyasla bez saksıları tercih edebilirsin ama öyle büyük bir fark bekleme. Saksıyı alırken kilo değil litre olarak hesap yapmalısın, autoflower ise 12-15 litre arası ideal, photoperiod olacaksa 20+ litre daha iyi olur. Geceleri soğuk yerde yaşıyorsan mayıstan önce ekme.
 

Zuzum

New Member
Eyvallah kanka Akdeniz de yaşıyorum saksıda ekip geceleri açık hava oda da gündüzleri de güneşli yerde büyütmek istiyorum hangi genetiği önerirsin.
 
Eyvallah kanka Akdeniz de yaşıyorum saksıda ekip geceleri açık hava oda da gündüzleri de güneşli yerde büyütmek istiyorum hangi genetiği önerirsin.
Akdeniz iklimine sativalar daha uygun ama uzun olduklarından komşuların vs görme ihtimali daha yüksek. Bence sen sativa ağırlıklı blue dream gibi türleri tercih et, autoflower alırsan kısa olurlar, senede iki kere de hasat alma şansın olur. mart sonu ilk partiyi ekersin, temmuza doğru hasatı alır ikinci partiyi ekersin, onu da ekim gibi hasat edersin. ben olsam böyle tercih ederim.
 

Zuzum

New Member
Aldım kanka deadhead aldım birde Blue Cheese Autoflower denemelik bir tane tohum patlatacam saksıda dışarda bakacam bizim buralar gündüzleri sıcak oluyor pek soğuklar nadir görülüyor diğerlerinide Nisan da patlatmayı düşünüyorum
 
Üst